Ječam 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas niko nije počeo sa žetvom ali je po mome već vreme na par parcela.Tvrd je kao kamen, što neko reče.
 
Bio juče da obiđem i danas da vidim ko će da mi ovrši , nije sazrelo nego se sasušilo mislim da če prinos biti ::lose:: ali interesantno i onaj ječam koji nije polegao isto je gotov .Ostali ječmovi u ataru isto za par dana gotovi .Mislim da ću menjati sortu ovaj NS Nonius se baš nije nešto pokazao :udri:
 
Ok, samo sam se iznenadio...ja ne sejem jecam, a kod mene u ataru seju jecam jludi koji bas i nisu bog-zna-kakvi ratari. Zbog toga verovatno nisam ni cuo za neke prinose....do 5 tona
 
Juče skinuo ječam prinos cca 6.5-7tonna (nisam merio)na 2.5 kat.jutra zmajevka 8 tona napupčena ali nije ono što je trebalo biti , svaka čast kombejneru sve je pokupio a više od 1/2 je bilo poleglo
 
Kosio danas 3 jutra,suv ko barut ali ima poneko zeleno zrno,mereno danas puno sutra kad ispraznim rezultati prinos ne obećava zrno vidno sitnije nego lanjske godine procena oko 2,3-2,5 tone po kj.
Evo i koja sličica!
2lncox4.jpg

2gxftw6.jpg
 
D.R.E.D je napisao(la):
Juče skinuo ječam prinos cca 6.5-7tonna (nisam merio)na 2.5 kat.jutra zmajevka 8 tona napupčena ali nije ono što je trebalo biti , svaka čast kombejneru sve je pokupio a više od 1/2 je bilo poleglo
trebao si izmeriti,smeo bi se kladiti na 6-6,5t puna zmajevka
 
Ja isto mislim da je montoya u pravu ja sam danas vrsio jecam jednom kolegi 3 kj. ali nas je prekinula kisa ostao jos jedan krug za vrsidbu prinos bas i nije neki :sta: :ppozdrav:
MONTOYA je napisao(la):
D.R.E.D je napisao(la):
Juče skinuo ječam prinos cca 6.5-7tonna (nisam merio)na 2.5 kat.jutra zmajevka 8 tona napupčena ali nije ono što je trebalo biti , svaka čast kombejneru sve je pokupio a više od 1/2 je bilo poleglo
trebao si izmeriti,smeo bi se kladiti na 6-6,5t puna zmajevka
 
U Podrinju je počela žetva ječma i prema prvim rezultatima u lozničkom kraju, s obzirom na nepovoljne klimatske uslove u prethodnom periodu koji su uticali na rast i razvoj te žitarice, prinosi su dobri i iznose tri tone po hektaru.

za koga dobri, to ne kažu.
 
Ja sam samo lupio ali pošto radim u mlinu sutra ću doneti da izmerim hektolitar pa puta zaprimena zmajevke i imaćemo rezultat
Kosili su mi ovi iz ZZ Bačke
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh