Ječam 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene na manje od 4300m2,1300kg jecma.
Dvoredni! odlican cist!

Imam jedno pitanje za Vas.
Pricao mi je susjed koji je prije radio sa nekom sortom jecma kako je bila najbolja ovo ono.
Da vec 20ak godina to sjeme nemoze naci. To jest rekao mi je za njih tri. Naravno to je sijao u vrijeme juge jos.
Pa me zanima dali netko od Vas zna neki koji se sije jecam na P nekako? :sta:
Znam da zvuci malo cudno,ali ako itko zna bio bi zahvalan.
 
nju-viliđ je napisao(la):
Kod mene na manje od 4300m2,1300kg jecma.
Dvoredni! odlican cist!

Imam jedno pitanje za Vas.
Pricao mi je susjed koji je prije radio sa nekom sortom jecma kako je bila najbolja ovo ono.
Da vec 20ak godina to sjeme nemoze naci. To jest rekao mi je za njih tri. Naravno to je sijao u vrijeme juge jos.
Pa me zanima dali netko od Vas zna neki koji se sije jecam na P nekako? :sta:
Znam da zvuci malo cudno,ali ako itko zna bio bi zahvalan.
Taj pre 20 etak godina se zvao JARAN i VELEBIT,ako se ne varam....stvarno su bili rodni.
 
Evo dosao sam nekako do njega:D
Ovo trazim jecam: Rubor,Rodnik,Rubin!!!
Ako netko ima ili se moze kod Vas nabaviti,molim Vas da se javi na privatnu poruku.
Puno hvala :D
 
Sve je tako kako sam napisao-izmerili su i prljavštinu od 12,6% a nije bio prljav.pošto su mi 2 jutra pod vodom još ću biti i dužan.Zadnje tri godine sam sejao Skarlet i imao sam po 25 meteri a prošle 18meteri jer je bila loša godina za ječam
 
Vidim ja da tražite seme pa mi nešto nije bilo jasno pa sam se vratio na moj post i onda vidim-nije bilo namerno,šta može jedna nula da uradi :haha: :haha: :haha: :haha: U suštini kod nas je prihod uglavnom oko 10 meteri po jutru i 90 % je Xanadu,još jednom se izvinjavam,ja bi bio bogat čovek sa takvim prinosom,ni za cenu se ne bi sekirao :ppozdrav:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Vidim ja da tražite seme pa mi nešto nije bilo jasno pa sam se vratio na moj post i onda vidim-nije bilo namerno,šta može jedna nula da uradi :haha: :haha: :haha: :haha: U suštini kod nas je prihod uglavnom oko 10 meteri po jutru i 90 % je Xanadu,još jednom se izvinjavam,ja bi bio bogat čovek sa takvim prinosom,ni za cenu se ne bi sekirao :ppozdrav:


jel svake godine 10 metara ili samo ove?
 
Prošle sam imao po 18 a u prethodne 2 godine po 25 meteri bez grama veštaka ( u sve tri godine skarlet,izuzetno dobra sorta sa niskom slamom ali dobrim rodom)
 
ja sam prosle godine imao 41-42 m/kj a ove 15-17 ::lose:: NS 525 je sorta. Doduse prosle je bio original a ove 1 reprodukcija.
 
zimac naravno, jari vise ne sejem, slabo rodi... dajem mu 80-100kg 3x15 i 70-100 kg urea ili AN ove godine je dobio samo AN i eto podbacio! A bila je i losa godina za jecam, gora nego za zito. U trenutku njegove polenizacije nije prestajala kisa... :kisa: ::lose::
A ako slucajno ne stignes da sejes u jesen i moras sejati neki jari usev, bolje sej ovas sa grahoricom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh