Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jaoj dajte meni te kupce sto placaju takvu cenu, dole kod nas haos cene danas u nisu nije presla 80 din ali ja tek berem sledeceg petka mislio sam da ce biti za utorak ali nema vajde zbog ove :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:
 
Ja sam je danas brao nesto slicno kao slici manje vise,trebalo bi i sutra ujutru ako vreme dozvoli,ovo je ludnica sve ce potruliti ako se vreme ne popravi.
 
strawberrymp je napisao(la):
Ja danas brao i ubrao 1050 kg.Prodao u Darkom po 150 extra jagodu.Uvatili me na frku.pokisili i smrzli se kao p....trulih nema za sada , nadjem jednu na 15 kg mozda.
Danas sam isao sa kolegama jagodarima na sajam prosli smo pored tvog jagodnjaka oko 10h.JAGODNJAK JE :D Koje sorte su u pitnju duvalo ko ludo nemozes videti list
 
Kod nas je propast sa cenama. Sto rece Boom, nocas se prodavala Klery za 50-60 din. Stim sto je veliki deo jagode vracen kuci. Nema kupaca, i ovo sto ima hoce dzabe da uzme. Cujem da je na Bg kvantasu pristiglo dosta jagode sto uvozne, sto domace.
 
Ima li šta interesantno na poljoprivrednom sajmu u NS, posebno za uzgajivače jagoda? Pomoć u vezi nabavke plastičnih providnih posuda od 1 kg za pakovanje jagoda: ko, gde, cena!
 
Cekana je napisao(la):
Ima li šta interesantno na poljoprivrednom sajmu u NS, posebno za uzgajivače jagoda? Pomoć u vezi nabavke plastičnih providnih posuda od 1 kg za pakovanje jagoda: ko, gde, cena!
Firma se zove ZONEX BEOGRAD imaju sajt na netu cena za posudice od 500-600 gr jagoda je 6,05 din salju brzom postom
 
@boom
stize prva azija evo par slika
nf40hx.jpg
wvd1dz.jpg
2qkr0c3.jpg
20538m8.jpg
\
levo je kleri od35 grama a desno azija od 50 grama
 
imam problem u jagodama,list im pocinje da se zatvara,na njima ima ploda koji zri,ali list pocinje da se zatvara,mislio sam da je do nedostatka vode ali nije,zalivao sam ih pa opet nista,evo i danas posle ovoliko padavina i dalje je isto,samo da kazem da je to mala kolicina jagoda za moje kucne potrebe...inace imam jos na jednom mestu jagode koje nisu u sklopu ovih i kod njih je list skroz normalan...inace jagode nicim do sad nisam prskao,ranijih godina nisam ni morao,i sve je bilo ok...da li neko zna sta je u pitanju....pozdrav
 
jagode mi je zahvatio grad, oce li to neko da otkupljuje ? ima li neko ideju sta da radim sa njima ? :sta:kleri i alba su u pitanju i dosta su krupne ali !:haha:?
 
MILUS
Sve je to Kleri i nesto Madlene.Hvala na pohvali...
Post je spojen: [time]понедељак, 17. мај 2010. 12:04:17 MST[/time]
_________________________________________________
Ja sutra berem.Kupio 20 kabanica od čajneza i 20 pari rukavica i nema zime.makar sekire padale..
boom
molim te izvini sto nisam bio u mogućnosti da se sretnemo,imao sam puno puno nagomilanih obaveza,izvini jos jednom.
 
I ja sutra moram da berem,ali manji mi je problem berba,a veci kome cemo prodati jagode po ovom vremenu? Sto se tice problema sa listom-ne razumem bas potpuno pitanje mozes li podrobnije objasniti ili staviti sliku?Mozda ce neko znati o cemu se radi
 
prijatelju meni je kontra, veliki mi je problem za branje jer non stop lije :kisa: i bogami jak vetar duva, a imam kome da dam. neznam kako je jod vas ali kod mene polako se pojavljuje trulez sve vise i vise ::lose::.
 
@strawberyy
kakve si im rukavice kupio jel su to neke termo specijalne:haha: :haha: :haha:
I kod mene se sutra bere ali berem posle 9 h kada nece padati kisa tako da preskacem kabanice :kisa: i rukavice a za plasman :ppozdrav: dogovoreno sve :D
Starwberry zar ti nisi rekao da ti je glavna sorta neka druga a ne ove dve clary i madlena:haha:
 
Hvala na informacijama za posudice! Samo kad bi ova kisa vec prestala :udri: Evo i mi da se malo pohvalimo. Ovo na slici je Clery koja je danas ubrana .



11a8ks7.jpg

15xjqk6.jpg

11rpq9i.jpg
 
@ ivkovic

Uhhh superrrrrrrrr znaci sadim celu parcelu azije :haha: :haha: a kakav je ukus :sta:

@ straw

Druze razumem te u potpunosti, bez brige, bice prilike kad ce da se vidimo ali sam se bas lepo ispricao sa tvojim komsijom iz intersada, prijatno me iznenadio i mozda kod njih uzmem sadnice tresanja.

na sajmu nikad gore, malo izlagaca a ova :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: dosadi i bogu i narodu, pokisao sam kao mis ::lose::
 
pozdrav
mi stasaa analizite od laboratorija za zemjata i ovie se rezultatite:
HUMUS-1.88
AZOT-0.076%
PH-8.48
CaCO3-1.52%
P2O5-110.16 na mg/100g
K2O-63.82 na mg/100g
GLINA-45.10%
bi sakal da mi dadete vase mislejne za pocvata i dali e dobra za jagodi i sto treba da se napravi za da mozi da se zasadat jagodi.
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh