Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ milus
Pozdrav za komšiju :ppozdrav:
 
Ne zalim se ja previse, i nije da sam razocaran samo zelim da kazem da je i ulog i rad u jagodama ogroman a i rizik je poprilican,a na kraju nakupac i piljar kupe kajmak.Nego, dosta kuknjave, zelim da postavim nekoliko pitanja vama koji ste iskusniji u proizvodnji.Naime interesuje me kakav ste rod i kakav kvalitet jagode imali u drugoj i trecoj godini po sadnji i kako postupati sada kada je vreme ovako kisovito a za vikend najavljuju i zahladjenje?
 
Sto se mene tice ja za drugu godinu i trecu pa cak i cetvrtu sam prolazio extra, niko mi nije verovao da sam 4 godine imao najaci rod a koji su faktori uticali, da me ubijes neznam :haha: :haha: :haha:, tretiranje posle kise ti je samo sa neki sredstvom za trulez, Signum ili switch oni imaju karencu u jagodi 3 dana, i to mu je to, oprskas sad jednom posle kise ako su ti stigle i samo beres mozes i malo rprihrane sa jacim kalcijumom da ti plod bude cvrsci
pozzz :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Sad mi je malo lakse,za zastitu razmisljam o Teldoru,a za Swich nisam siguran mislim da je karenca 7 dana
 
e ljudi ja prodao u sredu oko 80 kg na malo :D po 200 din upakovano u pola kg kutijice...... ::novac:: ::novac:: ko pleve ( ni za radnike zglavno ::lose:spavam:
 
Kod mene Alba i Clary krupne,ali ih nema mnogo brine me sada ova prognoza vremena narednih nekoliko dana hladno i kisovito,ova sezona ce da traje i traje
 
Pozdrav!
Pratim ovaj forum vec neko vreme, pa bih vas obzirom da i sam gajim jagode na povrsini od oko 80ari, bez folije i bez sistema KPK pitao moze li kada se folija postavi sistem za navodnjavanje da ide preko folije, ili je nuzno iz nekog razloga da trake idu ispod foljie?
Molim vas za odgovor!!!
 
@cobrasticus

razmisli malo koja bi ti svrha bila da kapajuce trake idu preko folije a ne ispod.sta bi onda zalivao prostor izmedju bankova?
 
@ ivkovic

Sto se uzgoja na folijama tice potpuni sam laik, te nemojte pogresno shvatiti moje priglupo pitanje:)
Cuo sam od pojedinih proizvodjaca da imaju problem sa zapusavanjem tih rupica na trakama, te sam se samo pitao moze li se to izbeci na neki nacin (mozda je tako trebalo da glasi i pitanje?) a i koliko se u praksi to stvarno i desava?
 
@ cobrasticus1
Do zapusavanja trakica dolazi samo zbog 2 stvari
1. ako su ti kapaljke okrenute prema zemlji, ada posle svakog zalivanja ti se zemlja sasusuje oko kapaljki i zapusava ih,
2. Ako se ne cisti redovno filter i ako kroz njega prolazi sitno trunje koje moze da zapusi kapaljku
pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
boomsyte je napisao(la):
@ cobrasticus1
Do zapusavanja trakica dolazi samo zbog 2 stvari
1. ako su ti kapaljke okrenute prema zemlji, ada posle svakog zalivanja ti se zemlja sasusuje oko kapaljki i zapusava ih,
2. Ako se ne cisti redovno filter i ako kroz njega prolazi sitno trunje koje moze da zapusi kapaljku
pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Ovi tvoji razlozi su baš banalni i toliko se lako reše da nije vredno pomena.
Evo na brzinu dva razloga za zapušavanje traka koji su mnogo ozbiljniji. Ako imaš u vodi puno kamenca t.j. CaCO3 ili gvožđa. Reci mi da ni taj problem nemaš pa ću pući od zavisti :haha:


Evo da se i ja malo pohvalim

5yf5s0.jpg


Za Kleri odlična krupnoća, 40-45-50 gr mada ima i sitnijih, ali mi se čini da će ti krupni plodovi vrlo brzo proći.
 
@ nebojsa
nemoj da se ljutis ali nemam :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, imao izuzetnu vodu koja uopste nema kamenca, jer je to neka planinsak pa iskreno se nisam susretao sa tim problemom, a za jagodu samo :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :D :D :D :D, meni je prva malo sitnija tj js nisam ni poceo da berem ali po neki plod se rumeni, ali isto mi se i prosle godine tako desilo, prva berba sitna a posle pocele kao jaje da izlecu, a zasto mi je prvi plod sitniji to ne mogu da shvatim :sta:
 
U nasem kraju 130-150 din nakupci pokusavaju da spuste cenu,ali zove njih 10 sa kvantasa svaki dan i dolaze i po 200kg . Kako vi ostali prolazite? Da li radite sa po jednim kupcem celu sezonu ili na dnevnoj bazi? :kisa:
 
@ jbranko86
Pa skoro da nema ni na malo a ne na veliko :haha:
Tek je počela da zri, male su to količine pa se sve proda na malo.

@ boomsyte
E jbg, pa neka onda neko kaže da je nama u Vojvodini lako :haha:
Što se tiče krupnoće, za sada sam zadovoljan sa klerijem ali čini mi se da će kasnije biti dosta sitniji plodovi. Daj bože da se prevarim u prognozi.

@ milus
I mene je par njih zvalo. Jedan mi isto nudi 130-150 din i dolazi i za 100 kg. Posle to uvaljaju na kvantažu za 150-170 a ovi krčme dalje. Nema još dovoljno jagode a traši se pa vide da mogu da zarade.
 
Danas na pijaci u Beceju jagoda na sve strane za 120-130 din - ali su to one sto ja zovem ciganske (verovatno zenga)
i to ne lici na jagodu, ja tako losu jagodu nikad nisam imao - i to je za mene skart roba - ali cena je stvarno mala.
Ove nase jagode tj. Clery i Alba prodaje samo jedna zena i to za 200-220 din.
Ja prodajem od kuce za 180 nekako mi puno da trazim 200 a i 180 me sramota kad treba da naplatim.
Sto se tice krupnoce tu ima svega: od Clery ima dosta i krupnih i sitnih a Alba je pravo cudo pa za sada ispod 60 grama nisam ni jednu ubrao. (Albe imam 200-300 komada tako da na tako malu kolicinu je krupnoca ?)
Post je spojen: [time]1273929853[/time]
_________________________________________________
23ixumo.jpg
 
Danas sam prodao po 160 din.
Clery 150kg ima i krupnih i sitnijih plodova. Inace to je otprilike ta cena kod mene u okolini Sd a, gore-dole za jagodu na foliji.
Post je spojen: [time]1273930031[/time]
_________________________________________________
@ Kukac
Jel ti ovo Alba sto ne sazri lepo pri vrhu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh