Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tu je ulog 500 bez platna.da je i ono.bilo biiiiiiiii

nije bas slika al bice druga ovi dana
25k1zqc.jpg
[/IMG]
 
@ milan
druze pa ti imas vise korova oko jagode nego jagode, ne dozvoli da se tako podize trava okolo, to ti crpi jagodu.

@ jaksic

druze odlicno izgleda zasad, samo mi reci koja je ovo sorta, uopste mi nije poznata, po obliku ide malo na cery ali mi boja nije to ta.
 
Pozdrav boomsyte, sorta je holandska hevendes, bude slicna kleri ali izrazenija boja tamno crvena. Treba joj samo sunca i onda ima pravu boju.
 
U RH je sada cjena oko 13 kn za kilogram ili oko 1.78 eura za kilu domace jagode na veliko , u malo prodaji je oko 2.75 eura ili oko 20 ak kuna.
 
Ubila me pepelnica, a na pola berbe sam. Reci kako si se resio, ja triput prskao sa Signumom i Kvadrisom i nista.

Sada u berbi ne mozes nista da uradis. Ja sam je suzbijao prskanjem Tiltom u dva navrata i zaustavio sam je. Ali posto ces da verovatno sisas jagode mesec dana po zavrsetku sezone iznesi sve kako ide, i posle plavog prskanja bakrom na drugom prskanju opici sa Topasom preventivno.
Sada, koliko ja znam ne mozes da je se resis, ali kvadrisom i signmom sigurno delujes da se ne prenese na plod.
 
LJudi nemoj mo se zanosiit cena ce ostati uvek ista jer vecim delom kad jagoda stize kod nas u tursku se zavrsava, malo samoobara cenu prvim jagodama ali kad stigne domaca u ogromnim kolicinama turska jagoda se gasi jer kod nas se formira stabilna cena od 0.8-1.2e i njima se ne isplati da uvoze po toj ceni jer bi morali da je daju na max 0.4e plus prevoz, plus zarada prodavca a sa tim nemaju nikakve sanse sa nasom jagodom. Gospodina koji je davao komentar na B92 licno poznajem i u pravu je 100% izboricemo se kvalitetom jer turci nikad ne mogu da proizvedu lepu socnu jagodu kao mi, mogu samo da imaju genetsku krupnu modifikovanu jagodu koja ima gori ukus nego dedin opanak :)))
 
Kvalitetna roba uvek nađe kupca!
@boomy, je l znaš koga da želi da u toku mesec dana berbe kupi otprilike 100t jagode? Imam takvog jednog koji se nada tom prinosu, otprilike!
 
LJudi nemoj mo se zanosiit cena ce ostati uvek ista jer vecim delom kad jagoda stize kod nas u tursku se zavrsava, malo samoobara cenu prvim jagodama ali kad stigne domaca u ogromnim kolicinama turska jagoda se gasi jer kod nas se formira stabilna cena od 0.8-1.2e i njima se ne isplati da uvoze po toj ceni jer bi morali da je daju na max 0.4e plus prevoz, plus zarada prodavca a sa tim nemaju nikakve sanse sa nasom jagodom. Gospodina koji je davao komentar na B92 licno poznajem i u pravu je 100% izboricemo se kvalitetom jer turci nikad ne mogu da proizvedu lepu socnu jagodu kao mi, mogu samo da imaju genetsku krupnu modifikovanu jagodu koja ima gori ukus nego dedin opanak :)))

To je i moje misljenje. Po meni u odnosu ulozeno-cena najgore prolaze plastenici, jer stizu kada su turci u jeku
 
Mada, u neku ruku sami smo krivi za ovo....fali malo marketinga, promocija..... Da se podstakne to, i situacija bi verovatno drugačija bila! Zanima me i mišljenje drugih vezano za moje viđenje situacije!
 
@ fruitboy

Za sada imamo prijatelja koji radi po 30-50t jagode na dan, valjda ce moci da uzme i tih 100t za mesec dana:haha::haha::haha:, salim se malo ali ako taj proizvodjac ima dobru jagodu mozemo ostvariti kontakt, samo reci mi na koga mislis, da nije mozda gospodja Ljilja iz Orbovca ? Jer jedino nju znam da kao pojedinac moze izbaciti tu kolicinu ako pricamo o pojedincu i momci iz intersada, nisam cuo da jos neko ima toliku kolicinu jer to je minimum 5h jagoda. Ako bog da od sledece godine i ja cu se pridruziti tojekipi sa 4-6h jagoda:osmeh::osmeh:

@sopot

Nece ova jagoda da istruli bar jos15-20 dana dok ne pocnem berbu :haha::haha::haha:

@ jokisic

Clery je jedna od najprodavanijih sorti ne samo kod nas nego i u evropi, ali ima jednu manu male je rodnosti, tesko prelazi 500g po zivicu a st se elsante tice, ona je najvise zastupljena u plastenickoj proizvodnji, nisam nesto cuo da se radi mnogo na otvorenom. Po mom iskustvu ne treba bezati od sorta kao sto su, roxana, asia, arosa, to champion, i moze alba da prodje
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh