Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja imam albu oko 10-12000 ali sta znam mnogo kukaju na nju, kazu da brzo menja svojstva, rusi poceli da je izbegavaju. Cekam da vidim kako cu da prodjem sa Roxanom i asiom ove godine pa cemo videti sta ce se saditi sledece god 4.5h :))))

@ dellboy

drze promeni malo signum, ne steti ali NE VALJA SA JEDNIM ISTIM< oprskaj sa switchem< isto ima karencu TRI DANA.

koliko placate switch nesto gadno poskupeo...
 
Uh neznam cenu videcu za neki dan ali ja uvek uzimam kolicine tako da i dobijam popust, mislim da je oko 3500dinara 250g ali provericu jos fa nisam uzeo, jer tek juce sam prskao prvi put sa signumom. tekpocinje negde neka jagoda da se formira.
 
E prosle godine bio i grad a sad samo mraz:haha::haha::haha:, salim se malo ali ovo je strasno nadas se necemu i preko noci ti se sve obere, mom prijatelju izgleda ocistilo sve, javio mi pre pola sata, nije mu ostao po neki plodic::lose::::lose::::lose::
 
Inace Albu sam prodao po 210 dinara na kvantaskoj pijaci. I mislim da nije turske jagode da bih bila mnogo bolja cena. Nasa jagoda se prodaja ali ipak turska je 140-150 dinara i ljudi vise nju kupuju. To moze samo kod nas. Umesto da izvozimo jagodu ( a i ostalo voce) mi uvozimo i to od turaka. Strasno.
 
TO ti je politika unistimo domacu proizvodnju, ko je bre taj genijalac, koji je potpisao slobodnu trgovinu sa turcima i tako je domacu proizvodnju unistio, malte ne smanjio je cenu za vise od 30% a uvoze genetiku i nezdravu hranu, znaci no coment . . .
 
Tako drugari sve ovde funkcionise, tako je bilo i za tovne pilice moj komsija cuvao...uvezli jedno dva miliona iz Hrvatske. Ne mozemo se mi meriti sa njima i njihovim cenama zato sto njima drzava daje velike subvencije podsticajna sredstva i onda i krajnji proizvod izadje jeftinije a pored toga i neke drzave kao npr. Grcka i Turska imaju topliju klimu kod njih jagode pre budu...a i nisu neke da ne kazem nikakve su, komsija kupio...Ali sta ce narod nema para kupuje sta je jeftinije...
 
Ne verujem da ce da poskupi, posto je vec pocela berba na otvorenom i zasad ima malo te prve domace jagode a kasnije kad je bude bilo vise moze samo da padne cena.
 
Kod mene u kraju pocelo je branje. Ja sam u subotu prvi put brao (postavio sam sliku na predhodnoj strani) a sutra ili prekosutra se nadam opet. Kao sto sam napisao ne ranijem postu poceo sam da berem Albu dok Clary tek poneka zrela. Albu sam pokrivao agrilom dok Clary nisam.
 
Sve ima svoj put i svoj nacin da se resi. Ne postoje problemi koji nemaju svoje resenje samo treba naci pravi put da se do dobroga resenja dodje a da niko ne bude ugrozen. Slusam na sve strane kako nasu proizvodnju ( privredu ) bez obzira koja je grana i kultura u pitanju neko unistava iz Vlasti. Ja na to gledam ovako. Ako ja nesto hocu i znam da je dobro nista ne moze da me zaustavi na putu da dodjem do cilja. Zivim u svojoj zemlji i stvaram u njoj za sebe i svoju porodicu i naravno Drzavu u kojoj zivim i niko nema pravo iz te iste drzave da me usporava ako od mene ima dobit. Onaj ko me sprecava da punim porodicni budzet i budzet svoje zemlje treba da mi se skloni jer taj nikada nece dobiti moju podrsku. Sto se tice konkretno nas koji se bavimo proizvodnjom jagode treba samo da se dobro organizujemo i da svoj stav iznesemo ne kroz ministarstva vec kod prvog coveka drzave jer on je domacin nase zemlje a ministarstva su deca koja obavljaju ono sto on naredi. Skupstina reci ce neki, poslanici itd... to su deca koja kroz razne svadje pokusavaju da isteraju svoje mi ne treba da dozvolimo da bilo ko manipulise nama i da nas uslovljava na bilo koji nacin. Dobra organizacija je veci deo dobro uradjenog posla. SVI JAGODARI IZ SRBIJE TREBA DA SE UDRUZE I NE DOZVOLE DA NAM UVOZ UNISTI PROIZVOD. Oni koji nemaju sluha za nas ne zavredjuju da nam se obrate.
 
@ kozlica

Uh lepo sroceno ali znas i sama da je to neizvodljivo, da mi ne mozemo da dopremo ni do dece od dece a kamoli do tate :) suvise smo mi sitni da bi nas neko slusao a iskreno, mislim da njih to i ne interesuje, oni gledaju samo kako da napune svoj budzet (mislim na licni) i to je to. Verovatno su ogromne pare u pitanju kada su to napravili sa Turskom jer ne vidim nikakvu dobit za drzavu sem unistavanje domace proizvodnje, sto je i moguce, da je to plan nekih velikana npr miskovica jer sam cuo da se bacio na ozbiljnu proizvodnju voca i da u moskvi i petesburgu ima velike magacine i da mu je plan da bude jedini izvoznik iz Srbije za rusko trziste sto bi bilo katastrofalno za sve nas, imao bi potpuni monopol nad svim vocem :(
 
da sam 500 e ulozeni na otvoreno.
stavio pod plastenik stigle bi kao ove.ali sto sad zaradim od nji kupujem platno bagren im
15pnzv6.jpg
[/IMG]a i plastenik februara 10 ara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh