Jagode-opšta tema

Ako su pocele da cvetaju ide zastita od botritisa. Prvo prskanje mozes ici pehar, pirus ili dionis, dional, ili botristock, sledeca prskanja signum i switch.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hvala Nebojša, jel trebam uskoro i borom da prskam i dali se on smije miješati sa nekim od ovih navedenih?
 
Nisam siguran. Ja sam mesao ali mislim da negde pise da ne bi trebalo. Treba proveriti. Inace bor bi trebalo dati 1-2 puta pre nego sto pocne da cveta
---------------------------

I moras obratiti paznju na temperaturu ispod tunela jer se za suncanih dana tunel jako brzo zagreje

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Pa trudim se da djelomicno otkrivam kad je suncano, blizu mi je kuce pa mogu pratit. volila bi da mi se javi neko ko ima tunele da malo pojasni kako on radi sa luftiranjem i kada skida potpuno najlon, moze i u privatnoj poruci. O tome nisam nista nasla na forumu.
 
Interesuje me koliko sada mrazevi u aprilu mogu ostetiti jagodu napolju,ako se nepokriva agrilom.Inace je pocela formirati rodne grane sa cvetovima.
 
Cim otvori cvet cak i slab mraz moze ostetiti cvet. Jaci mraz unisti cvet jos u pupoljku. Takav cvet kad se otvori, vec je crn iznutra

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
nesto mi jede list jagode na jednom delu jel moguce da je puz .Neznam dali je rano za puzeve u ovom periodu.Ili je mozda zec,srndac.
 
Kod mene je juce bi prekjuce bilo mraza i spalilo mi je djelomicno cvjetove u tunelima i u rasadnjaku, cvjetovi koji su bili blize najlonu:sta:
 
2ttFN91.jpg


- - - - - - - - - -

uNXWrid.jpg
 
Eh kad bih ja imao ovoliko trave :osmeh:

Sinisa76, cini mi se da i ti imas problema sa crevima.
Neverovatno je koliko se ovo okiten crevo skuplja i razvlaci zbog toplote/hladnoce i posle KPK ne stoji tamo gde bi trebalo. Zbog toga izgleda kao da su rupe pogresno busene.
 
Ma to je samo prvih metar-dva malo pomereno, posle trake stoje kako su postavljene.

Aco jel se otopio sneg sa jagoda? :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa da, ali verovatno po nekoliko metara sa obe strane, jer se crevo skuplja ka sredini. Bar je tako kod mene.

Nevezano za ovo, imam 50 dvoreda i morao sam da stavim 100 spojnica. Dakle, skoro svako crevo KPK je imalo rupu, a na nekim mestima i dve spojnice na jednom crevu.
KPK je Pluvio.
 
Nema veze koja je traka, zlotvori rade. Ja pri svakom zalivanju pokrpim par rupa

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
jedan deo je ukopan a drugi nije kao sto se vidi.prosle godine posle postavke se ovako namestilo pa ga nediram nije se vise pomeralo.a sto se trave tice njiva je inace cista od postavke folije u avgustu nije prskano nicim sad planiram cim se steknu uslovi tj.cim vetar stane da oprskam totalom.

- - - - - - - - - -

A sto se tice miseva meni su najvise stradali prvi ili ti krajnji redovi na njima imam i po 20 spojnica a ima jos malih rupa kao igla njih zasad nediram.A planiram i da ih trujem ovih dana da im smanjim populaciju da se nemnoze ispod folije.

- - - - - - - - - -

U delu zastita jagoda sam postavio pitanje dali je moguce da puzevi jedu jagodu da li su aktivni po ovako niskim nocnim temperaturama ali niko neodgovara pa sam za svaki slucaj razbacao izmedju redova puzomor
 
Pitanje si postavio u ovom delu. Nekoliko poruka iznad :osmeh:
Ja sam prosle godine imao velikih problema sa puzevima, ali jeli su mi zrele plodove.
Ne znam sigurno, ali sumnjam da ima puzeva kad je ovako hladno. Ja nikad na njivi nisam imao problema sa njima u ovom periodu.

Mozes ovde da procitas vise o puzevima (ukratko: Sve zivotne funkcije se ubrzavaju i kada temperatura okoline dostigne oko 12C, puz razbija poklopac i izlazi iz zaklona i odmah se upucuje u potragu za socnom hranom, sto je sasvim razumljivo posle dugog sna...)
 
A jel moguce da misevi jedu list skroz ga osisaju i to u delu njive koji je nizi pa je jagoda u zavetrini..Jesu li vam pocele cvetati jagode kod mene ima cveta neznam dali je od prosle godine ili je novi neki kad se otvore su crni to su od prosle godine ali ima i onih ispod folije koji su sasvim ok.Pa neznam dali da radim zastitu od botritisa.
 
Pre ce biti da je neki zekan.
Od tih cvetova sto su ispod folije nece biti nista ako ih ne izvuces napolje. Ako ti se pojavljuje tek po neki cvet, rano je za prskanje protiv botritisa. Jedino ako si prosle godine imao problema sa botritisom, mogao bi poprskati nekim jeftinijim preparatom (dionis, dional, botristok)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
IMam jednu nedoumicu zbog nedostatka iskustva. Naime, na parceli gdje su mi vec posadjene jagode, drugi dio parcele je bio zimski kupus i nakon njega nije stavljana nikakva kultura samo je duboko uzorano ali je kvalitet zemlje odlican i ne bih pustio taj dio parcele. Posto sam zakasnio sa jarim kulturama zbog vremena kakvo jeste, ideja je sledeca, hocu da posijem jari jecam, da ga pocetkom juna zelenog preorem i da potom izvucem stajnjak po tome i nakon toga ide redovna priprema za sadnju jagoda. Kakvo je vase misljenje i iskustva?
 
Nazad
Vrh