Jagode-opšta tema

da li bi bilo dobro saditi jagodu u kompostu od sampinjona
 
Peco moj drugar je prosle godine pikirao u taj kompost od sampinjona i nista mu se nije primilo. Par kontejnera ispikirao u treset i to se primilo. Ne znam sta se desilo ali tako je bilo. Da li zato sto nije dezinfikovo taj kompost, ne znam. Ne plasim te, samo prenosim jedno iskustvo.
Inace ja sam mesao kompost koji sam ja pravio sa tresetom (4 dela komposta i jedan deo treseta) i sve je bilo ok. Kompost sam dezinfikovao

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ne od sampinjona, pravio sam kompost od drugog materijala

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
@vocarupokusaju
Mislim da nisi sad trebao uopšte da prskas sa signumom. Sa signumom se ide kada je jagoda u cvetu. A ovo sto ti žut list verovatno nedostatak gvozdja ili ti njiva nije ocena pa imaju puno vode.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
da budem iskren mislio sam da ovi moji nesto znaju rade jagodu 5 god. al sam ipak morao da pitam profi ljude u tom poslu, nego signum nista ne steti, neka bude da je i od vode i da nedostaje gvozdje cime da ih oprskam? jedan mi predlagao aminokiselinom da ih isprskam ima neko sredstvo oko 500din kosta...
 
Imam problem jagoda mi se zavlaci ispod folfolije IMA li neko resenje za ovaj problem.Hoce li se zametnuti plodovi ispod.
 
Tako je, i to sto pre. Ili od tih plodova nema nista

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
viewer.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

czfRsyK.jpg


- - - - - - - - - -

aDwvisE.jpg


- - - - - - - - - -

Danas slikano ima dosta od prosle godine cveta koji se sad otvara.
 
Mislim da ti je to ovogodisnji cvet koji je izmrzao.

Signum ništa ne steti nego si ispskao u pogrešno vreme a on bas i nije jeftin.

Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako mislite na onaj donji cvet na trecoj slici, meni se cini da je to sasvim zdrav cvet samo je oplodjen pa zigovi tuckova venu i otuda ta braon boja. Ako dobro vidim na telefonu...

@ vladam
Fino, fino... Koja je to sorta?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kako si zadovoljan sa albom ja je imam prva joj je godina sadio sam je krajem avgusta ,kontejnerske sadnice trebao Sam ranije ali vreme mi nije dozvoljavalo .Ocekujem to jest nadam se makar 30% od njenog maksimuma .
 
Zadovoljan sam sa albom, rano stigne dosta rodi jedino sto nema neki ukus.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li vredi eksperimentisati sa nekom stalnorađajućom sortom? Da li se iko u Srbiji time bavi?
 
Pravi li ti to problem pri prodaji .I koliko si imao u prvoj godini po zivicu.

Pazi, lakse se prodaje npr clery ali ako saberes razliku u rodnosti i razliku u ceni mnogo vise se isplati Alba. Sto se tice rodnosti u prvoj godini, prvo sve to zavisi od mnogo stvari : kad je posađena, kako je zaštićujes koliko je prihranjuses itd. Ali bi trebalo da rodi oko 600-800g po zivicu.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh