Jagode-opšta tema

najbolje sorte za izvoz Roxana i Asia, a hladnjacari rade uglavnom izvoz
dali ti imas ozbiljne povrsine za izvoz i dali si izvozio vec za rusiju dali to iz iskustva govoris.Zato sto ne samo na ovom forumu vec i na ostalim forumima komentarise dosta ljudi koji nemaju iskustva vec prepricavaju ono sto su culi sto dovodi do zabluda.Sto u proizvodnji sto u svim ostalim granama .Ovde treba da se cuju direktna iskustva da bi forum bio od koristi novim clanovima a i starim clanovima u sticanju novih saznanja distribucije i prodaje pa i udruzivanja radi lakse prodaje i plasmana jagode.
 
dali ti imas ozbiljne povrsine za izvoz i dali si izvozio vec za rusiju dali to iz iskustva govoris.Zato sto ne samo na ovom forumu vec i na ostalim forumima komentarise dosta ljudi koji nemaju iskustva vec prepricavaju ono sto su culi sto dovodi do zabluda.Sto u proizvodnji sto u svim ostalim granama .Ovde treba da se cuju direktna iskustva da bi forum bio od koristi novim clanovima a i starim clanovima u sticanju novih saznanja distribucije i prodaje pa i udruzivanja radi lakse prodaje i plasmana jagode.


Gde ti zivis zemljace, kakav izvoz. Uzece ti dzbe jagodu kao i svima i zaraditi na tvojoj muci 5 puta. Dokle god drzava ne stane iza proizvodjaca mozemo samo da sanjamo o 3eura po kilogramu. Ja bih iskreno bio prezadovoljan i sa 1 u proseku, I opet imas racunicu da radis.

Ozbiljna iskustva trazis evo ovako, treba ti firma u srbiji da bi mogao da izvezes, onda ti treba firma u rusiji koja ce da uveze, onda ces da se juris oko placanja i bankovnih garancija i drugih p.... m....... posto sa velikim firmama nemozes da saradjujes sa 60ari tj 10 tona koje ces da prizvedes u sezoni, nego moras da obezbedis sleper 17500 kg neto svaka 2 dana. U sustini ako nemas nista od ovoga treba ti minimum 100000e da posaljes kamion jagode u rusiju. A ja neverujem da bi se ti zamlacivo ovde sa nama da imas te pare....
To ti je ukratko samo
 
@SLavko63

Sto bre momku u samom startu unistavas ambicije:haha:. U globalu je sve tako sto si rekao sem zarade5x. NIje bas ni izvoznicima lako, ja radim sa jednom firmom 10godina i upoznat sam sa i sa njihovim problemima. Zamisli posaljes kamion jagoda vredan 35-40000e i onda, neki carinik u belorusiji ustao na levu nogu ili mu svalerka nije dala, pogleda 2 vrhunske gajbice jagoda i kaze, kvalitet nije dobar, prskano nedozvoljenim sredstvima , vracaj nazad. I oni sa tim kamionom mogu samo da se slikaju, i kazes 40 000e pa pa. A zamisli tek na tresnji, kad je kamion vredeo i do 100 000e. Tako da mi svi stalno trazimo krivicu u nekom drugom a ne u sebi samom, na nama proizvodjacima je da damo sve od sebe i da proizvedemo sto kvalitetniju jagodu, po svim standardima, i racunam da necemo imati problema sa prodajom. Ne mogu sad da globalizujem kupce, ali znam da ima i mnogo dobrih a naravno i onih losih koji zele da stvore milione preko noci.

@petrovicnikola

Nismo ga ugasili sa Rusijom, sve normalno funkkcionise, samo da molimo boga, da grci ne nadju kanale da salju jagodu za rusiju, e onda smo ugasili motku, jer prosle godine, njihova extra pakovana jagoda u cancicima od 0.5kg je kostalo 0.8e po 1kg, a zamisli sad kad nemaju izvoz to ima da bude max 0.5e po 1kg. Mada ja samo zelim da ova:kisa::kisa::kisa::kisa: stane, inace ebasmo cvorka kao i prosle godine.
 
boom ne sekiraj se za grcku jagodu, pa imaju oni i rusi zajednicku bracu ima to sve lepo da ide preko srbije kao i jabuke i svinjetina, nista nema da brines samo spremi kazane da kuvas dzem i spremas sokove i rakiju jer ako tako bude to je jedini nacin da se nesto zaradi
 
Pa pazi druze, ja nemam neke kolicine...ali opet kada ovi veliki proizvodjaci racunajuci i tebe tu izvoze u Rusiju ja prodjem extra :) a prosle godine sam da izvinete na izrazu...najebao :) Ima sadnice albe i clery iz maticnog od frigo zivica ako nekoga interesuje. Marmolada i asia otisle... nadamo se da ce ova godina biti bolja...kada sam video coveka na pijaci koji je jagodu doterao iz Krusevca (Nekih 500 kg) i da je daje na 60 din na veliko extra jagoda, doslo mi je da kukam...
 
@SLavko63

Sto bre momku u samom startu unistavas ambicije:haha:. U globalu je sve tako sto si rekao sem zarade5x. NIje bas ni izvoznicima lako, ja radim sa jednom firmom 10godina i upoznat sam sa i sa njihovim problemima. Zamisli posaljes kamion jagoda vredan 35-40000e i onda, neki carinik u belorusiji ustao na levu nogu ili mu svalerka nije dala, pogleda 2 vrhunske gajbice jagoda i kaze, kvalitet nije dobar, prskano nedozvoljenim sredstvima , vracaj nazad. I oni sa tim kamionom mogu samo da se slikaju, i kazes 40 000e pa pa. A zamisli tek na tresnji, kad je kamion vredeo i do 100 000e. Tako da mi svi stalno trazimo krivicu u nekom drugom a ne u sebi samom, na nama proizvodjacima je da damo sve od sebe i da proizvedemo sto kvalitetniju jagodu, po svim standardima, i racunam da necemo imati problema sa prodajom. Ne mogu sad da globalizujem kupce, ali znam da ima i mnogo dobrih a naravno i onih losih koji zele da stvore milione preko noci.

@petrovicnikola

Nismo ga ugasili sa Rusijom, sve normalno funkkcionise, samo da molimo boga, da grci ne nadju kanale da salju jagodu za rusiju, e onda smo ugasili motku, jer prosle godine, njihova extra pakovana jagoda u cancicima od 0.5kg je kostalo 0.8e po 1kg, a zamisli sad kad nemaju izvoz to ima da bude max 0.5e po 1kg. Mada ja samo zelim da ova:kisa::kisa::kisa::kisa: stane, inace ebasmo cvorka kao i prosle godine.


Nije mi namera nikom da unistavam ambicije, ali samo sam realan.:bravo: A to je tacno da je za rusiju strasno tesko izvoziti, pa sve i ako odradis kako treba ako nemas tamo pouzdanog coveka tek tad krecu problemi...
Ali i mi imamo nase probleme eto kakva je bila prosla godina da nepricamo nista dalje.

Nego reci mi znas li mozda kolko je sad grcka jagoda?
 
Na zalost, skoro da I nemamo neke koristi od izvoza. U okolini Sapca za Ruse mahom otkupljuju nasi. Koji ljude ucenjuju I kupuju po bagatelnim cenama. Sto skupo platiti, kada mozes za dzabaka da uzmes.
 
JAnosh

Druze, veruj mi da rusi 100x bolje znaju cenu u Srbiji nego mi. Cim cena padne i oni smanjuju, evo primera, moji kupci su prosle godine u danu kupili oko 5000gajbi (cirka oko 25-30t jagoda neto) po ceni od 110-120 dinara, i to je terbalo da se izveze na 1.3e, i samo je stigao poziv da brat rus ne moze platiti vise od 0.80e i eto veselja. ALi opet kazem kada proizvedemo dobru jagodu, racunam da je prodaja posle najmanji problem, bez uvrede, gledao sam sabacku jagodu, koja je prosle godine stizala na kvantas, 70% je bilo ostecenih plodova u gajbici, sto je po meni bila jagoda za refuz, dok je npr par njih dovozilo 100% ocuvanu jagodu, oni su je prodavali za manje od pola sata po dobroj ceni. Sami sebe ubijamo sa losim kvalitetom robe, ja sam cak par puta i ostavljao nabranu jagodu 2 klase, nisam hteoda je dam ucenjivacima sa pijace, jer kad je jednom das po neokj nizoj ceni, tesko vracas na gore, zato zrtvujem, par berbi, dam u refuz po 25dinara, al kad dodje bolja roba onda sami dizu cenu kako bi je imali.

@Slavko63

Mislim da sad ne prelazi 2-2.5e s obzirom da se po velikim marketima cena krece 200-300 dinara pola kg
 
Prošle godine sam zasadio u isto vreme asiu i joly pa sad vidim da joly već pocinje da cveta dok asia neće još. Pa me sad zanima kada joly stiže u odnosu na npr clery koja zasada prva stiže.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
5-7dana posle Clery, sve zavisi od vremena. Kako pocinje jagoda da ti cveta, al to u plasteniku ili na otvorenom:sta:
 
8dc49bd05edfb9f117e666476e21f7ab.jpg
864bbd33d2ef56ae93ef3a08688ff8e9.jpg
36f99fc1ea9b3aeb9dcb2399d99dc60a.jpg

Neće skoro...
 
Na otvorenom ispod aprila je počela da cveta joly i Alba. I ja sam se iznenadio kad sam podigao agril.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
viewer.php
[/URL]Juce slikano

- - - - - - - - - -

viewer.php
[/URL][/IMG]Sadjene 25 avgusta 2014.Prosli utorak skinuto svo zimsko lisce sto suvo sto zeleno_Ovoliko su napredovale za nepunih pet dana.
 
Znam ja da ima lose jagode, ali nisu oni ludi kada tovare na otkupima. Ima dosta dobre jagode I prodavana je pre pocetka kisnih dana prosle godine. Ovde su sada zasadjene zadnjih par godina veoma velike povrsine kvalitetne jagode. I takvu jagodu, kada je ima veoma mnogo ti ucenjivaci koji tovare za inostranstvo gledaju da kupe bud zasto. Velike se kolicine jagode beru u Sabackom kraju, ali na zalost otkupljivaci, sverceri vode glavnu rec. Svaka cast Rusima, kao uvoznicima nase robe, ali ovi nasi nam seku glavu.
 
BOOMSYTE
Iste takve su i moje bile ali je kod mene još uži medjuprostor ma nije se moglo prolazit a i prskalica mi je bila slaba obična ručna nije ni mogla da popršće plod tako da sam
30 % morao baciti POČETNIČKI PROBLEMI SVE U SVEMU
 
Danas pustena treca prihrana i razvucen agril na jedan deo. Sutra pokrivam i ostatak. Planirao sam da poprskam ridomilom ali je toliko duvalo da nije imalo smisla prskati. Malo kasnim u svemu ali dve nedelje provedene u krevetu su me izbacile iz koloseka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh