Jagnjeće pečenje - kvalitet i kvantitet zavisno od rase!!!

ja mislim da je definitivno problem u onima sto jedu po mom ukusu najbolja je vruca jagnjetina a rasa nije opste toliko bitna i to onako u sumi da se jede rukama bez puno finoce
 
evo mamo ile de franc ovnic oko 50kg
eqs0sz.jpg

259hpqr.jpg

29atk40.jpg

::vino::
 
Ekstra! Ovo dvoje sto je na raznju moze da nahrani 80 ljudi,bez predjela,corbe itd..~samo dobra salata i domaci hleb :ppozdrav::ppozdrav:
 
odlicna kombinacija samo naprijed i da se zalije
jagnje je malo lojavije i vidm da ispod je samo zar ima li kod vas igdje vatre pored pecenja je kod nas vatra je pored raznja a zar ispod se podvlaci naravno drugaciji sistem:ppozdrav:
 
vecinom se ovako pece jedino kad su veci bravovi za slave onda se lozi sa strane vatra i pece se tako to se radilo tako pre dvadeset godina dok se narod voleo sad mrze jedni druge i ocinju da se odrodzavaju jel se nose po pune kese na slave ko nema da kupi nece da ide nazalost je tako.
 
Moze da se lozi kod butova i plecki.Tu je deblje i plamen se siri i pece sve ostalo.Poprilicno se ustedi na ogrevu.
 
Simpatična ova tema! Lijepa konbinacija pečenja!
evo i mog priloga ovoj temi

---------- Poruka napisana u 18:44 ---------- Prethodna poruka je at 18:42 ----------



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 18:47 ---------- Prethodna poruka je at 18:44 ----------

janje romanovska..očišćeno imalo je 12 kg..
uzgajam ovčice ali ih ne jedem...bolji mi je odojak ...
lijepi pozdrav svima forumašima

---------- Poruka napisana u 19:14 ---------- Prethodna poruka je at 18:47 ----------

svi su jako hvalili meso romanovskog janjeta...neki čak rekli da bolju janjetinu nisu nikad jeli...Eto...romanovska dobila odlične komentare od mojih gostiju!!
 
kaj bi se ljutila..moje iskustvo sa janjetinom ravno je nuli..ali gosti su to izjavili..ne ja, pa ako je njima odlična drago mi je
 
marina jedan mala izostavka kod na se radi i dosta je lakse da se prednje noge odjeku a na supljini na stomaku naprave 2 rupe sa obadvije strane
nije bitno da li sa desne ili lijeve se kroz te rupe provuce koza druge strane stomaka na kojoj su isto tako rupe te se kroz njih provuku prednje noge na sredi malo zarezane
to se kod nas zove precaga i dosta je lakse neko da se veze zica oko pasa

---------- Poruka napisana u 17:58 ---------- Prethodna poruka je at 17:56 ----------

i kod nas se govori da u tom mesu ima sastojak afrodizjaka sto nije na odmet za striju poplulaciju :haha:naravno netreba se time zanositi
 
To sto kolega Petrovo rece,kod nas se zove "zaponjcenje",tj. prednje noge se kod nas zovu zaponjci.Njima se zatvara jagnje da bi ostalo socnije,da se ne bi mnogo ocedjivalo,pored toga obavezno preseci vratnu zilu da bi se prirodno skupljalo usled pecenja.Takodje cevaste kosti tj. zadnje noge prebiti jer ce se tako popustiti tetive koje su povezane sa vratnom zilom i jagnje nece pucati na rebrima.:ppozdrav::ppozdrav:
 
tekir isto i kod nas zila na vratu se presjece jer ako ostane cijela slicna je gumi a noge mi pred kraj sijecemo da bi se bolje unutra ispeklo:ppozdrav:
 
8zqq39.jpg
posto je sezona klanja pa evo jednog sarolea ociscenog,inace je ovnic imao 53 kg zive vage,vece je slavje ali ce zavrsiti posao,sa raznja nemam slika zaboravili
 
Nazad
Vrh