Jabuka

Pa kako sad rešavaš postojeće probleme?
 
Tako sam i mislio. Moraću svratiti jednom do tebe, nema puno od Sombora do Vinkovaca! ;)
 
Kod mene jabuka napravila listiće i vide se pupoljci od cveta po mojoj proceni za 7 dana bi trebalo da cveta.
Hteo sam u subotu da prskam sa nečim na bazi sumpora pa vas pitam za savet jel smem sad pre cvetanja?
Obavljeno samo zimsko do sada ,Cuprozin,cipkord i galmin ful doza.
 
Kod mene jabuka napravila listiće i vide se pupoljci od cveta po mojoj proceni za 7 dana bi trebalo da cveta.
Hteo sam u subotu da prskam sa nečim na bazi sumpora pa vas pitam za savet jel smem sad pre cvetanja?
Obavljeno samo zimsko do sada ,Cuprozin,cipkord i galmin ful doza.

Ja sam osim zimskog (bakar+galmin) uradio i jedno prskanje sa kombinacijom mankogal-pirus-karatan i danas idem još jedno slično prskanje (ubacujem i insekticid u kombinaciju). Bilo je neke kiše početkom nedelje tako da je moguće da si već zapatio nešto...
 
Ja danas prskam jabuku, ako stane vetar, Chorus+Mankogal+ nimrod + konzul.
Ili cu ici bez konzula, a sutra samo Actaru posto mi jos nije stiglo pakovanje u apoteci, a imacu problem sa lisnim vasima kao i prethodnih godina.
 
Da li ste prskali jabuku nekom folijarnom prihranom sa povecanim sadrzajem Bora (wuksal boron, ascofol, fitofert bor max 20...) i kakva su vasa iskustva?
 
Folijarno dodajem Bor prije cvatnje i na kraju vegetacije. Uglavno sam zadovoljan sa cvatnjom, no da ta zasluga nepripada samo Boru već i ostalim makro i mikroelementima, no Bor tu igra značajnu ulogu. Koristim Bortrac od Yare.
 
Malopre sam obišao jabuke, cvetanje nije počelo, ima roze pupoljaka, Zbog ovih kišica šta preporučujete za prskanje? Mislim da li će smetati cvetu?
Inače greni ima najviše pupova! Zlatni i jonagold malo zaostaju za njim.
Imam nuerle,neki fosfor,cuprozin.
A od insekticida lebajcid,tonus.
 
Malopre sam obišao jabuke, cvetanje nije počelo, ima roze pupoljaka, Zbog ovih kišica šta preporučujete za prskanje? Mislim da li će smetati cvetu?
Inače greni ima najviše pupova! Zlatni i jonagold malo zaostaju za njim.
Imam nuerle,neki fosfor,cuprozin.
A od insekticida lebajcid,tonus.

Nuerle = nurel? To nikako pred cvetanje :)

Ja sam juče posle kiše uleteo i oprskao sa kombinacijom merpan/stroby/score...Ove kišice su kao stvorene za infekciju. Biće verovatno repriza ovog prskanja u četvrtak/subotu, kako vreme dozovoli.
Sad sam bio da obiđem, 14 stepeni, pčele rade u tri smene :)

Kod mene je Mucu dosta podbacio dok su ostale sorte na prvi pogled ok. Videćemo kad se otvore cvetovi
 
Jedna slika Ajdareda u cvatnji.

<script src='http://img31.imageshack.us/shareable/?i=cvjetanje.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Ostale sorte su malo manje ocvale, no vidjet ćemo kako će bit do kraja. Ova hladnoća im neide na ruku pa smo im malo pomogli sa stimulatorom rasta.
 
Nazad
Vrh