Izmene zakona poljoprivrednog zemljista

@skal

U drugoj KO na teritoriji svoje SO možeš kupiti, u drugoj SO ne.

@silver

Piše "nosilac".



Kako bi vama život bio banja kada ne biste zagledali okolo i mlatili se pitanjima šta bi bilo kad bi bilo.
 
Ruzno bi bilo da se za takvog da se kaze da je ko sa brda,ne vaspitan ,prepotentan ,misli da je u vlasti pa boga za onu stvar uvatio,nego tabadzija je pisao da samo seljaci mogu kupovati polj. zemljiste u ugarskoj, da li kod nas ima takav zakon ja mislim da nema bilo bi bolje da se varam,a ovaj zakon sve vise i lici na sebe a to je da je donet zbog tajkuna i bogatih nemackih firmi jer jebiga naredila merkelova da tako to mora jer ako ne bude nece vucic vise moci ici kod nje da mirise njezin prdez.
 
Kome vise to govoriti i objasnjavati??? Kada svi budu shvatili bice kasno. Zalosno je sto su se i ovde na forumu neki ljudi upljuvali da objasne kako je zakon dobar.Sta reci za onog Risticevica??? Na zna covek sta je odvratnije njegovo izlaganje, ponasanje ili sama pojava.
 
Hoćemo u Evropu, a donosimo afričke zakone


Poslednja izmena 09 Jan, 2016 18:22
article1005.jpg

Na delu je dikriminacija malih poljoprivrednika, a niko na to ne reaguje, kažu u udruženju Paor
Usvajanjem Zakona o poljoprivrednom zemljištu naneta je nesaglediva šteta srpskim poljoprivrednicima i premda postoje mehanizmi kojima se u dogledno vreme može sprečiti primena tih štetnih odredbi, verovatno neće biti snage koja bi to mogla uraditi i kojoj je stalo do opstanka malih zemljoradnika, kaže za Agrosmart predsednik udruženja Paor iz Crepaje Miroslav Grubanov. -Na delu je diskriminacija malih poljoprivrednika, a niko na to ne reaguje. Pa bolje je bilo da smo prepisali nemački, slovenački ili neki drugi evropski zakon o poljoprivredi, nego što smo napisali document o propasti paora, a velikima dali sve što požele. Želimo da idemo u Evropsku uniju, a donosimo afričke zakone – naglašava Grubanov i podseća na to da su se ne tako davno prvana lica bunila jer su samo fizička dobijala subvencije, a sada su ona u povlašćenom položaju, a poljoprivrednici nemaju ta prava i nikom ništa. -Trebalo je malim i mladim poljoprivrednicima omogućiti da dođu do zemljišta ali zakoni su nam takvi da idu u prilog velikim igračima, a ne njima. Da je određen zemljišni maksimum i da je ograničeno koliko hektara mogu da imaju pravna lica, koliko pojedinac, sve bi bilo drugačije. Najveći problem i jeste u tome što kod nas ne postoji zemlјišni maksimum, a ograničenje u tom pogledu bilo bi klјučno u agrarnoj politici – kaže naš sagovornik I dodaje da je najbitnije da se ograniče posedi u vlasništvu, kao što je to u evropskim zemlјama. – Petnaest je godina kako se donose razni zakoni o poljoprivredi, a nikome nije palo na pamet da se donese zemljišni maksimum. Nismo mi Amerika da neki mogu da imaju hiljade hektara. Ako Danska može da ima ograničenje na 300 hektara, Nemačka na 100 hektara u ratarstvu ili 150 za stočarstvo, valjda smo i mi mogli. (Agrosmart) - See more at: http://www.agrosmart.net/vesti/hocemo-evropu-donosimo-africke-zakone.html#sthash.prONLawm.dpuf
 
Jel ovo za Nemačku sigurno?Mislim da sam prošle godine negde pročitao da je tamo maksimum 999 ha.
 
Pa to su gluposti. Prijave se dva domacinstva ili dve firme i uzima se duplo vise zemlje. Kao sto sada rade sa subvencijama.
Mozda u inostranstvu to funkciknise, alk kod nas ne bi sigurno.
 
E sad gde ste stocari moji?Jeste li procitali novi zakon o zemljistu?Kukala Vam majka kao i nama ratarima.Niste hteli da nas podrzite pa Vam se gadno vratilo.Zovite onu plavu gospodju(Bugarski) da Vam objasni sta se desilo.
 
E Diklofen lepo govorio da ce od novog zakona korist imati samo Matijevic,Kostic,Almex....a svi ostali stetu.Eto bas nije trebalo ali bio sam u pravu.
Procitaj zakon pa ces videti.
 
diklofen... Daj napisi i mene zivo interesuje. Srocari se i kod nas nisu pridruzili protestima. Govorio sam da ce ih nasankati, ali nisam mislio da ce tako brzo.
 
Ако је број условних грла по хектару већи од преостале површинепримењује се принцип сразмерности између броја условних грла сваког имаоцаправа пречег закупа и расположиве површине у хектарима.Укупна површина пољопривредног земљишта која припада правном илифизичком лицу коме је утврђено да има право пречег закупа умањује се заповршину пољопривредног земљишта коју има у свом власништву и увласништву њему повезаних лица, као и за површину од пољопривредногземљишта коју већ има у закупу по основу уговора закљученог саМинистарством и са другим лицима.
 
Pa to je Ok. Veliki nece moci da uzimaju na stoku, a imaju po 10000ha zemlje. Manji stocari ukoliko zele da rade vise mogu ucestvovati na licitaciji i uzeti zemlju, ako su ljudi svesni po pocetnim cenama. Ako velikim ogranice bice vise zemlje pa nece biti potrebe za naterivanjem cena. Otprilike ovakav zahtev je bio i na protestima.
 
Nazad
Vrh