Izmene zakona poljoprivrednog zemljista

Koji bre veliki.Veliki ce ovim dobiti koliko i do sad.Upravo pravi stocari kad im se sve ovo oduzme nece dobiti nista.Dobice duplo golo.
E ne mogu reci da mi nije drago.
 
Kako će veliki dobiti isto?Imaš li neki konkretan argument ili samo mišljenje šta bi bilo kad bi bilo_Ovom tačkom zakona će se automatski smanjiti davanje zemlje u podzakup dobijene na osnovu PPZ,i automatski će se naći više zemlje za javno nadmetanje.
 
Kako će veliki dobiti isto?Imaš li neki konkretan argument ili samo mišljenje šta bi bilo kad bi bilo.Ovom tačkom zakona će se automatski smanjiti davanje zemlje u podzakup dobijene na osnovu PPZ,i automatski će se naći više zemlje za javno nadmetanje.

Ne mogu da verujem da ko je dobio po ppz-u davao drugom zemlju al nema veze samo je dobro to koliko imas svoje zemlje a koliko stoke pa ako imas vise stoke od sopstene zemlje dobijas toliko po ppz, ako dobijes po ppz ne mozes na licitaciju , a sta ako imas vise zemlje od stoke dal onda dobijas po ppz to mi nije jasno.
A to da ce se uzimati zemlja za druge ,to mi i sad nije jasno kako su mislili da utvrde,odklone .
 
Ma ja mislim da će isto biti kao i pre,mali i srednji nemaju više snage da uzmu ni hektar prave zemlje ,a veliki će deliti izmedju sebe i tako će biti još neko vreme do neke nove promene sistema , ili možda neke revolucije , mada kako smo utupljeni ni od toga neće biti ništa !?
 
Ne mogu da verujem da ko je dobio po ppz-u davao drugom zemlju al nema veze samo je dobro to koliko imas svoje zemlje a koliko stoke pa ako imas vise stoke od sopstene zemlje dobijas toliko po ppz, ako dobijes po ppz ne mozes na licitaciju , a sta ako imas vise zemlje od stoke dal onda dobijas po ppz to mi nije jasno.
A to da ce se uzimati zemlja za druge ,to mi i sad nije jasno kako su mislili da utvrde,odklone .
Kod nas su mnogi to radili a rade i sad.Dobije po PPZ za 26000rsd/ha i prodaju po 350e/ha.Cak sta vise i neki koji rade malo zemlje to su radili i oni koji rade dosta zemlje.naravno ima i onih koji su koristili za sebe i radili kako treba.Ako imas vise zemlje od stoke ne dobijas PPZ.Ja se plasim da komisije nece uspeti da zavrse godisnji plan i program za poljoprivredno zemljiste jer za svakog stocara moraju sve ponovo da rade i oduzimaju mu vlasnistvo + privatni zakup,a iz ministarstva jos uvek nisu dobili uputstva po kojima ce raditi.Krajnji rok za zavrsetak programa je 31.3. a ako se ne uradi na vreme nemogu se koristiti sredstva predvidjena za tu godinu.
 
Kako će veliki dobiti isto?Imaš li neki konkretan argument ili samo mišljenje šta bi bilo kad bi bilo_Ovom tačkom zakona će se automatski smanjiti davanje zemlje u podzakup dobijene na osnovu PPZ,i automatski će se naći više zemlje za javno nadmetanje.

Si ti lud il se pravis?
Firma Matijevic otvorila novu farmu.Imaju prava na recimo 1000ha po pravu preceg.Farma se zove xxx i ima obavezu da u vlasnistvu ima 10ha.1000Ha-10ha=990ha dobiju jer nisu povezani(mi zbamo da jesu) sa drugim farmama i samom firmom.
Stocar iz sela ima pravo na 200ha.Odbiju mu vlasnistvo,zakup,zemlhu na supruzi i ocu i dobije duplo golo.Da bi se oslobodio sve te zemlje to kosta silu a i na koga prepisati.
Pravo da Vam kazem meni je drago jer su upravo ti mali i srednji stocari prevareni.Upravo oni koji nisu podrzali proteste sad ce da pate i stradaju.Oni sto su ih na to navukli kao sto su razna udruzenja i stranke neka im sad objasne.
 
Sa neke druge farme mora da povuče tih 1000grla stoke,tako da će tamo imati manje brojno stanje.Dobra su ta ograničenja svakako.Ima sigurno stočara koji će biti pogođena ali nemoguče je da svi budu zadovoljni.
 
Ej to sa povlacenjem se i radi.Licitacije tj. prikupljanje dokumentacija nije u istom momentu svuda....
 
Zakon nisam imao volju da citam, ali ova vasa objava za limit pravo preceg stocara, me natera da procitam. Pa ova stavka vraca ratare u zivot jer stocari i veliki a bogami i mali pocese da se sile. u slucaju njihove manipulacije bar u mom kraju bice svaki prijavljen od strane nas ratara, zakonse Mora postovati.
 
Stocar iz sela ima pravo na 200ha.Odbiju mu vlasnistvo,zakup,zemlhu na supruzi i ocu i dobije duplo golo.Da bi se oslobodio sve te zemlje to kosta silu a i na koga prepisati.
Pravo da Vam kazem meni je drago jer su upravo ti mali i srednji stocari prevareni.Upravo oni koji nisu podrzali proteste sad ce da pate i stradaju.Oni sto su ih na to navukli kao sto su razna udruzenja i stranke neka im sad objasne.

Zasto su prevareni,ako su pravi stocari dovoljno im je hektar po uslovnom grlu,bilo da je zakup ili PPZ a ako im je stoka samo paravan za uzimanje zemlje ili neke druge stvari to je sasvim druga prica.......
 
Zakon je donesen upravo zbog te bahatosti pojedinih farmera. Uzimaju a ne treba im pa preprodaju. Mislim da ce se sa ovim zakonom svima raspodeliti na jednake i postene delove.
 
Zakon potpuno real i solidan za nas stocare,ne brinite se doticne kolege za nas dobro ce nama biti, bolje gledajte svoju muku posto je ocigledno imas,prijatno.
 
Po ovom novom zakonu zanimaju me dve stvari?. Ukoliko se bavim tovom junadi a nemam reg.farmu da li imam pravo prvenstva ili prava preceg,a drugo je da li mogu samo da licitiraju drzavnu zemlju u prvom krugu samo ljudi iz te katastarske opstine tj.sela?
 
Danas na sastanku sa imlekom,dobili smo informaciju da sz vlasnici mlecnih grla dobili pravo da zakupimo zemlju na 15 umesto do sada na 3 godine i da cena bude 190eura,lepa vest nema sta:)
 
Stocari kod nas dobiju po pravu preceg,samo se seje soja,ako bace 100 kg ana po kj to je plafon,njive su katastrofa ispostene,nama ratarima se smeju kaze skupa je proizvodnja psenice,a onda dodje leto i traze slamu,pio ne placaju,a to je ratarima prvi uslov za licitaciju a ima i podzakupa,tako da......
 
Nazad
Vrh