Izdavanje državne zemlje u zakup

Tako je najbolje do 150-200ha da bude limit, a taj koji dobije poput ovog 900 pa cak i neki 3000-4000ha to vec nije seljak nego tajkun.
 
Uz ovo što pišete ,ja sam to sve znao još pre 9 godina kad je i počelo izdavanje državnog zemljišta, i bunio se, dizao ljude, razboleo se, a oni su se svi ili sklanjali velikima ili su mislili da će biti veliki, i nisu hteli da se zajedno borimo za svoje pravo na rad, misleći da će okolnim putem doći do zemlje i privilegija .......i neki su i došli ali dolazi djavo i kod njih pod svoje, tako da vam kažem NISU ONI KRIVI...KRIVI SMO MI ŠTO SMO IM DOPUSTILI ..jer smo ustvari isti pohlepni , nerazumni i ne vidimo prst pred okom , već samo svoju trenutnu korist, ja sam unazad nekoliko godina propao i unazadio se , baš iz razloga što sam se suprotstavio VELIKIM..... političarima , a ostali su me napustili jer su imali trenutni uspon, al eto im došla mečka i pred njihovu kuću..........SAMI SMO KRIVI ZA SVE.........oni samo koriste naše slabosti!
 
Ko ce izbrojati kokoske mogu da napisu koliko im volja,jedne godine pravop receg 200hektara nagodinu 2000hektara i vecina ih preprodaje.
 
Ostalo je vrlo malo vremen do podneva. Onda ce biti kasno, razmislite o tome. Ja sam o ovom pricao jos pre dve godine kad su ovde odredjene persone botovskog karaktera minirali svaku misao koja je slobodna.
 
U mom kraju je zadruga propala pocetkom 90ih... dobro se secam kad je moj otac pre 15 godina hteo da okupi najsposobnije seljake i napravi (obnovi ) zadrugu. Mnogi su tad umesto mog oca odabrali da odu u politiku i kao sto je zmaj od nocaja reko imali su korist dok su bili od koristi i na vlasti.kad se promenila vlast oni su se strmeknuli niz basamake.Sad su njihova deca sva u bg,kg ili u inostranstvu i svi se pitaju gde su pogresili pa zatrese ognjista predaka(kao ne vide). Moj otac je uvek govorio da ko se preko noci osloni na vlast taj se ujutru budi gologuz i tako je i bilo...Dokle god mi patuljci ne zaigramo kolo(udruzimo se) moci ce da nas keca ko kako oce (to rade punoh 25 godina)
 
Kod nas u opštini Inđija rade 3 čoveka državnu zemlju već godinama, i niko od njih nemože da uzme ni neko malo parčence, tako da nema tih problema da se zadužimo na državu zemlju pa da ostanemo bez nje...
 
Niko da kaze hvala drzavi od onih koji su do sad lako radili drzavnu zemlju i od toga stekli nesto.
Takimaje malo i kad rade nekoliko hiljada hektara državne zemlje. Uvek su korak ispred nas malih, imaju informacije iz prve ruke(lokalne samouprave) i uvek se prilagođavaju novonastalim situacijama. Ranije su imali gazdinstva koja za njih licitiraju a sada je nova moda stočari čast izuzecima koji se mere u promilima.
 
Pa idu ka tome da drzavna zemlja bude ne pristupacna nama manjima. Lako se oni dogovore sa dvoje ljudi nego sa nama. Svake godine sve manje na licitaciji, 2006-1200ha a sada 220 ha, govorim za moje selo. Dok kod drugih i nema drzavne za ratare, odjedared svi stocari itd.
 
A mi i dalje ćutimo i čekamo svoju propast, a dotični našu, zato im i nije potrebna prevelika pomoć države, ćute i ne bune se, iako su bili prvi u redovima za subvencije i kredite, organizatori protesta, sad čekaju propast malih gazdinstava da bi oni bili veći i jači......kod mene u selu vizionari mi kažu, znaš doći će vreme kad će u selu zemlju raditi 3 čoveka, e sad svi se nadaju da će baš oni biti ta 3........ne znaju oni ništa ,samo im je neko dojavio al im nije rekao da neko to od gore bolje vidi sve !?
 
  • Like
Reagovanja: siz
komsija sta samo kukas znas da ce te lupiti srcka jesuti vizionari pricali kako jebilo dobro bilo na tari kitile su se pevaljke pila rakija iz krcaga kazu kad su prosli ovi vojvodjanski seljaci nema rakije na tari do sledece godine pevacice se hvale da su bolje prosle nego u guci i ovinasi kacani se istresli a ti samo kukas cir ti negine
 
Shale u drugom krugu je ostalo ne izdate zemlje u zakup. Za neku zemlju su dogurali do početne cene koja je bila u prvom krugu. Ako te zanima da uzmes u zakup raspitaj se u agenciji za ekonomski razvoj.
 
Pa idu ka tome da drzavna zemlja bude ne pristupacna nama manjima. Lako se oni dogovore sa dvoje ljudi nego sa nama. Svake godine sve manje na licitaciji, 2006-1200ha a sada 220 ha, govorim za moje selo. Dok kod drugih i nema drzavne za ratare, odjedared svi stocari itd.
Ove reci cujem na svakom koraku u svakom selu, paori koji su jedva dosli do nekog hektara zemlje i to posteno placali drzavi zakup i odvodnjavanje opet su udaljeni od d.zemlje, a od ove godine i svi manji stocari nece dobiti jer imaju zemlju u registru! A stocari koji daju u pod zakup ce opet dobiti jer nemaju zemlje u vlasnistvu ni u registru, i Matijevic sa 30 000ha zemlje ce dobiti po pravu preceg zakupa i njemu slicni ce dobiti i lokalni gadovi- muljatori ce nekom liznuti cmar da se ucipe, samo obican seljanin paor koji je zadovoljan kad zakupi 5-10ha d.zemlje nece moci!

- - - - - - - - - -

Niko da kaze hvala drzavi od onih koji su do sad lako radili drzavnu zemlju i od toga stekli nesto.
Na koji tabor konkretno mislis da treba da se zahvale? Ja garantujem da mislis na nekog sitnijeg paora, jer nekom lokalnom tajkunu nebi smeo tako da se obratis, morao bi malo drugacije :cvetic:
 
Sinoc odrzan sastanak stocara i ratara u Secnju.Upucen zahtev predsedniku opstine da u utorak odrzi hitan sastanak.Koliko sam ja video mi cemo biti prvi koji ce traktorima blokirati opstinu Secanj zbog investitora i prava preceg.Najglasniji su bili upravo stocari.Svi smanjeni jako puno Dobili da rade losu zemlju 30km od kuce.
Javljacu sta bude.
 
Nazad
Vrh