Izdavanje državne zemlje u zakup

Muški je KPZ, baš me zanima šta će da seju ??? Inače parcela je izmerena od strane geometra i ukucani kočići....
 
Da drzava relna bude mozda bi narod i zakupljivao tu garant ima pola trnja ako ne i vise ,a zatarabe cene po klasama a klasiranje nema veze sa vezom.Drzava da je normalna kao sto nije krenula bi sa licitacijama u avgustu i svaki mesec licitacija dok se ne izda zemlja,svaka licitacija mesec kasnije 15% dole i da li bi hektara u ovo vreme bilo neizdato,a u drzavnoj kasi podosta vise novca.
 
To sta sve drzava daje na licitaciju nema veze sa mozgom,kod nas na licitaciji su osim oranica bili pasnjaci,kanali,bare,mocvare,sume,trnje,livade,zemlja koju je nemoguce obradjivati.A posle nece seljaci da rade,pa ko je lud da licitira bare i kanale,treba malo da izadju iz kancelarija i da se uvere na licu mesta sta daju na licitaciju.
 
To mi znamo, ali šta zna prosečni birač iz grada. Njemu se servira da seljaci neće da rade zemlju. Sledeće razmišljanje je šta se onda ti seljaci bune kada tu zemlju treba dati tenisu ili nekom drugom investitoru. Baš ću da ispratim ovih dana tu celu priču i na drugim medijima. Ako je ponove i na blicu, onda se to plasira zbog tudjeg interesa.
 
[FONT=&quot]"Hužvar kaže da će parcele koje nisu izdate u zakup u drugom krugu licitacije, nešto više od 2.000 hektara ostati u parlogu. On dodaje da su i inače ove parcele uglavnom već neobrađene, ili su u pitanju pašnjaci i livade, ili su pod nekim vidom zaštite kao prirodno dobro, pa iako je početna cena zakupa niska, nije bilo zainteresovanih."

Lepo sve piše samo treba pročitati. Nude na licitaciju prirodno dobro pod zaštitom i posle je čudno zašto nema zainteresovanih. Ne postoji mogućnost da i malo vredna zemlja ostane neizdata i neobradjena.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
 
Kod mene su prosle godine 5h cenili preko 700€ za 1h,zemlja blizu reke ali slabo radja do zla Boga...mi kad smo je radili iz 5h izvukli 5t kukuruza...a inspekcija samo obilazi....
 
Veruju ljudi medijima samo tako. Meni drugari iz grada malo malo pomenu tako nesto, sta se buniti a pola Srbije neobradjeno? Ne vredi pricati kao sto je napisao ZarkovMali, izdaju zemlju u januaru i februaru, prolecno oranje koji je tu prinos? Isto tako izdaju mocvare, trske i neobradivo zemljiste na licitaciju. Mozda to nekome i treba ali onda treba da ponude cenu od 1000din/ha pa ko ima racun neka radi.
 
A koliko su ažurni u obradi podataka to je tek priča za novine.......Razmišljam da i kontaktiram neke dnevne novine zbog toga što ima recimo otprilike jedno 20-30% njiva koje se izdaju u zakup u K.O. Sombor 1 koje su u PRIVATNOM VLASNIŠTVU !!!!!!???????!!!!!!!!

Konkretno, našao sam slučajno i svoju njivu od 2,5ha na spisku za licitaciju !!!

Dok sam gledao šifrarnik , slučajno mi se broj parcele učinio poznatim, ukucam na RGZ da proverim površinu, kad ono moja zemlja :sta::sta:::jako_besan::::jako_besan:: prvo nisam verovao šta vidim a onda me je obuzeo bes......i naravno odma sam otišao da "ispravim krivu drinu".

Na moje pitanje otkud njima pravo da izdaju privatnu imovinu na javnu licitaciju, dobio sam odgovor da to nije moje...........

Kada tako dobijem odgovor bez argumenata dođe mi da mu nabijem................da ne kažem šta...........

K.O. Sombor 1 je u suštini uži deo grada i zemljište koje se nalazi u njemu je kvalifikovano kao "gradsko građevinsko zemljište" a malo širi prsten je "zemljište u građevinskom području". Naravno, za vreme komunista bilo puno njiva koje su bile "društvena svojina" sa pravom korišćenja.........a ko nije uradio konverziju u "privatno vlasništvo" , njiva mu se našla na javnoj licitaciji !!!!!!!!!!!!!!

Ja sam naravno uradio konverziju.... ali njihov argument je da su im podatke poslali iz katastra još marta prošle godine koji naravno nisu ažurirani.


Mrsko mi je da još pišem ali ako hoćete mogu vam ovde izneti i dokaze......

Za koju oni materinu primaju platu ?????



Mnogi i ne znaju da im je zemlja na licitaciji jer i ne prate dešavanja a ne razumeju se baš u tematiku......
 
Isto se i meni desilo. Jedna parcela koju sam kupio a bila je drzavna zemlja pre restitucije, je izdata mom Kumu po pravu preceg za bikove. Covek zna o cemu se radi, pa se isao zaliti i dali su mu drugu njivu. Bezobrazluk, bitno da mi je poreska znala poslati 2.5% vrednosti treci dan od podnosenja prijave. A vlasnistvo ne mogu da rese godinu dana.
 
isto se i kod nas desilo sa 7 ili 8 njiva... neke su privatne neke rade privatnici 30 godina a nisu resili papire i sad to opet postalo drzavnooo...
 
Postoji li u zakonu o zemljistu neki deo gde se odredjuje koliko od ukupne povrsine namenjene licitaciji moze biti dato na osnovu prava preceg ili to nigde nije limitirano?
 
Juce na tv gledao da je doneta ponovo neki tajkunski zakon pravo prvenstva na zakup drzavne zemlje na 30 godina mogu konkurisati samo pravna lica i to kao na 30% povrsine drzavne zemlje , ovo je zakonom zasticeni tajkunski poslovi i da privatna lica ni mali prist nebi mogli umociti u kajmak parvi lopovi na zakonski nacin , neznam jel se oni samog sebe se ne srame i posle kao to je za dobrobit naroda , u to vreme nije bilo zime da umesto da ih caca napravio nacepao drva ili su samo pobegli od ginekolega na abortusu.
 
jel neko naucuo sta ce biti oko drzavnog zemljista sa tim novim uredbama omko licitacije?Prica se da ce na neki nacin onemoguciti da pojedinci i firme licitiraju velike povrsine.Da ce rok zakupa biti duzi i vezan za ono sta se seje.Svasta se nesto prica.
 
Ne znam sta se prica, ali znam sta se radi. kod nas u opstini stiglo veliko razocarenje za sve stocare, osim delimicno za krave, ovce, koze i konje.
Pilicarima je smanjena povrsina po prioritetu 10x, za svinje negde oko 40% onog sto su do sad dobijali. Oni koji nemaju papir sa faakulteta o broju uslovnih grla, to jest oni koji nemaju registrovanu farmu njima ide 0,8 od ostvarenih uslovnih grla bez obzra na vrstu stoke.
Ono sto je jos razocaravajuce je da su sva povezana lica, bez izuzetka, pocevsi od supruznika do vanbracne dece i svi ugovori o zakupu koji se nalaze u trezoru sabiraju i oduzimaju od potencijalne kolicine zemlje po prioritetu. Tako da od nekih 70 zahteva koji su pristigli u nasu opstinu oko 40 uopste nece ni uzeti u razmatranje jer kad se sve uzme u obzir ispadne da im ne sleduje nista. I ostali stocari koji su do sad konkurisali ce biti uskraceni za ogroman deo zemljista.
Izgleda se sva prica svodi da sto vise ostane slobodnog zemljista da se ponudi stranim investitorima.
 
Nazad
Vrh