Izdavanje državne zemlje u zakup

Koliki je mahsimum za ratre isto bi trebalo da važi i za stočare, ali šta to vredi govoriti ovde član Zektor je dobro naveo u svo postu.
 
Tesko se dokaze?
Jel imas kuci fotoaparat?Slikaj pocinioca i kod poljo.inspektora.
Pitanje je samo da li ti to zelis uciniti.
 
Kis, nemas pojma o cemu se radi. Inspektori Aca i "Prsluk" su vise nego korumpirani i ne da ne smeju nista nego ni nece. Uzimaju lovu samo tako. Nema tu borbe na taj nacin dok se ne umesa neko ko nema interesa, a to u ovoj drzavi ce ici tesko.
 
Ne znam dal je za ovu temu ,ali ajd moze i ovde da se kaze kod nas u Crepaji pocela trgovina privatnom zemljom ,zakup ide od 300 evra pa na gore!
 
A sta da se radi sa ovim nasim lokalnim mini tajkunima za koje su licitirali drugi i koji su skupili po cetiri pet puta po 30ha koliko je bio max.
Pa isto sto i sa stocarima koji su ustupili zemlju odnosno ovima koji su od njih uzeli u podzakup sa tim da su ovi mnogo gori jer su zemlju dobili po pocetnim cenama.
 
Danas je bilo hektara drzavne od 20000 din do 40500din,bilo je prodanih dusa dosta koje su za druge licitirale.
 
Malverzacije

Kod nas u Zr od nedelje krecu licitacije, nigde za sada dogovora nema. Cene ce opet u nebesa, pocetna cene prve klase zemljista je 25000. Bice opet kom obojci kom opanci.
 
Sve bi ih stavio u dozivotnu pasivu!!! Naj pre ove stocare sto apliciraju a nisu sposobni da obradjuju, pa ove sto kupuju od njih, i ove kucne prijatelje lokalnih tajkuncica sto im iz dupeta vire sa praznim gazdinstvima, pa posle dobiju gratis vrsidbu...
 
Opstina Kovacica kat.ops.Crepaja od 35 do 49 hiljada dinara pocetna.Inace dizu se krediti za licitaciju,krediti na kredite....Kuda ovo vodi nemam pojma niti su mi neki ljudi jasni.....
 
Poslednja izmena:
Mi jos nismo dobili ugovore za drzavnu zemlju i 70% poljoprivrednika im zbog toga nije uplatilo arende i zbog mucke koju je napravio predsednik komisije za licitaciju.kod njega u Savinom Selu su organizovali ekipu koja je na brzinu otvarala gazdinstva licitirali zemlju pa posle licitacije gasili ista,a zemlju je onda troje ljudi iz sela delilo medju sobom i dzaba smo se zalili i bunili ali nikome nista!
 
Nazad
Vrh