Ispravljači-punjači akumulatora,starteri

Odg: Ispravljči-punjači akumulatora

evo jednog od mojih punjača , imam ih oko 5-6 komada jer sam se nekada bavio elektro strukom
ovaj najviše koristim za punjenje , mada rijetko jer sve mašine mi uredno pune
abcd0020o.jpg


evo ga jedan mnogo jak starter , ima čak i namotaj za varenje koji nikada nisam koristio
abcd0001s.jpg


e evo i onoga što je dukej pričao koji tip ispravljača kako radi , imaju i sinusoide izlaznog napona tako da možete da uporedite

jedna dioda
450px-Halfwave.rectifier.en.png


ovo je sa dvije diode
images


a ovo sa 4 diode
images




P.S.
hoće li neko da ispravi tekst naslova teme , fali slovo
a može se preimenovati u ''ispravljači,starteri i punjači akumulatora'' da ne bi neko sutra otvarao temu posebno o starterima :cao:
 
Odg: Ispravljači-punjači akumulatora

mi imamo neki ko zna koje proizvodnje, al maksimalna struja punjenja je 12 A, po nekad je to malo, pa smo u potrazi za necim vecim, ozbiljnijim, i brzim kapacitetom punjenja.
 
Odg: Ispravljači-punjači akumulatora

MONTOYA je napisao(la):
tako sam i planirao
da li šalje poštom ona firma što si je gore naveo

Nisam siguran ali mislim da šalju. Nazovi ih pa pitaj.
 
falilo je jedno A u ispravljači , ali je to neko sredio prije nego što si ti provjerio
nema veze sitnica ali rekoh zbog pretraživanja je mnogo lakše :ppozdrav:
 
Evo i mojih ispravljaca
mada nemam prevelike potrebe za koriscenjem jer masine dopune akumulatore. :cao:

257ne34.jpg


A, evo i par kom nedovrsenih
wkjk2c.jpg

Ima jos jedan u radnom stanju i treci da se dovrsi
5mbax0.jpg
 
Ja sam imao dobar iskrin ispravljač, ali sam pozajmio nekome (ne mogu da se setim kome) i sad taj neće da vrati, pravi se lud :udri: :udri: :udri: :udri: Trenutno je kod mene ujakov ispravljač ne znam koje je marke, ali je dosta mali, sutra ću slikati i ubaciti slike :cao: :cao: :cao:
 
Ja ga imam isto nekakav mali od 10A ali nikad ga nekoristim jer ako akumulator valja i dobro puni netreba punjac na struju kablove znam koristiti nekada ali jako rijetko.
 

Ovo je moj ispravljač koji je više u selu nego kod mene, ali ja ga retko koristim pošto imam akumulator 1km dugačak. Da pojasnim: od kuće imam poletnu stazu dugačku 1 km, ako neće da upali na kluč onda gurka, ako neće ni na gurku onda znase radi se motor. :haha:
 
Kod mene bi upalio da 1 klip fali isto tako imam dugacak akumulator :haha: :haha: :haha: kad ga pusti ali rijetko se to desava naprimijer 335 on u trecoj vrti kao da kao da ga vrte 2 akumulatora od 180ah :D .
 
Ispravljac Iskrin 15 A i ruski od 10 A kupljen pre oko 15 god.na buvljaku:
55frie.jpg

mt15kj.jpg
 
ja sam juce kupio punjac einhell, 3.600 din, ima ogranicen napon punjenja na 14.1 V, pljosnati osigurac koji stiti od zamene polova i automatski zastitni prekidac koji prekida punjenje ako dodje do termickog preopterecenja, garancija mu 2 godine.. :cao:
 
Potreban savet , a tema akumulatori zakljucana ,
U akumulator sam sipao kiselinu 33% u 19:45 sada je vec poceo da cvrci , akumulator je snage 180 ampera a ispravljac , rucni rad 20 ampera , dali je to reakcija na mesanje kiselina ili je akumulator vec pun, akumulator je u sobi a nivo kiseline je bio ispod celija
 
Akumulator je jako star , a kiselina 33% je 100din KG a nemam instrument da izmerim gustinu kiseline ,
nego dal da skidam ispravljac ili daga pustim jos da puni
 
samo nemoj da izazove neku varnicu blizu njega i nece da pukne i obavezno odskrini vrata il prozor na sobi jer vodonik je cudo :haha:
 
Nazad
Vrh