Ispravljači-punjači akumulatora,starteri

Nadjes jaci alternator i na elektromotor ga ubrzas i eto ti idealnog punjaca i donekle ce pomoci i startovanju
 
imam to napravljeno i to dva komada jedan sa monofaznim motorom koji može da dopuni akumulator da 70 ampera ako je prazan i drugi sa trofaznim koji može i veće akumulatore, al opet nije to ,to on može da dopuni al nije starter. dali ovaj starter mora da se priključi na akumulator u trenutku verglanja i da se skine odmah čim verglanje prestane ili moze da se prikači na akumulator i posle toga udješ u kabinu i pališ
 
Sa ovim se može štartat što očeš,amperaže ima dovoljno_Ovo je nekad radio neki privatnik iz slo. a ja sam pre pola godine kupio preko oglasa.
 
Odličan starter i ako ga p r a v i l n o koristiš trajaće .

Neophodno je samo,da bi ispravnost trajala što duže,pregledati krajeve provodnika koji ulaze u nastavljačke kleme poznate pod nazivom luster kleme.Sve krajeve žica je neophodno prelemiti srebrnim lemom i dobro ih pritegnuti a šrafove zameniti prohromskim.
I to bi bila celo povremeno održavanje.
Krato spajanje plusa i minusa nije dozvoljeno jer će da stradaju ispravljačke diode a s obzirom da se takve više ne proizvode vodi računa.
 
Nazad
Vrh