Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Zdravo ljudi... Ja sam novi, imam plastenik od 160 kvadrata... Posadio bih paradaiz, ali vas molim za savet tipa: koji i gde je najbolje da kupim rasad?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Prvo bih te pozdravio i pozeleo dobar i zadovoljavajuci prinos.Ja se vec duze vreme bavim povrtarstvom kako u zatvorenom prostoru toko i na otvorenom. U plastenicima gajim paradajz i krastavac a posle toga kornosone.Rasad proizvodim sam imam staklenik koji je veci nego moji zahtevi te proizvodim rasad i za prodaju.Ako si zainteresovan za neki vid saradnje ili saveta evo dajem ti brojeve telefona da se isprocamo kao ljudi. 013/ 627-451 ili 063/ 228-602 Pozdravljam te javi se da razmenimo misljenja,a ako zelis rasad javi se sto pre .
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

pa jesam zainteresovan samo sto si daleko pa mi se ne isplati ici 150 km po rasade :ppozdrav:
 
Takođe pitanje za MADELLA : da li imaš viška rasada Bobite, rasadio bih posle uskrsa?

Za ostale članove pitanje da li neko ima iskustva sa paradajzom Nemo Neta i Nemo Tami pošto se razmišljam da ih probam, iako do sada Belle nije bio loš.
 
Deda Lala kad si bio kod Srdjana? koje godine ? I jasam pre išao na te dane polja , i to što sam video je stvarno :D ali to meni ništa neznači , mislim ja tu vidim kako treba da izgleda "propisno" odnegovan paradajz i paprika , al mene bi više zanimalo da se vidi bolestan paradajz , znači kako izgleda paradaj koji naprimer boluje od " toga i toga " i izgleda tako i tako i mere za zaštitu su te i te .

E takvi dani polja ili "otvorenih plastenika" bi bili edukativni-poučni .
A to što ja gledam paradajz i papriku u plasteniku koji izgledaju savršeno a niko mi nekaže sa čim svim je to prskano da bi bilo takvo to je po meni ... ::lose::
Takvih "dana otvorenih polja" nema nigde ni kod Srdjana ni kod Momirovića ni ostalih , a mislim da bi bilo korisnije videti bolestan paradajz i papriku pa da ti neko kaže štaje to i čime se leči .
Nemogu reći da Srdjan i Virdžinija nisu tu da ti pomognu , jesu stalno al dok ja opišem šta se dešava pa dok nadjemo "pravi lek " ode mast upropast , sve sam ja to "fasovao" dok nisam počeo da koristim koprivu od tada mi saveti stručnjaka nisu potrebni ::namigivanje::

A što se tiče Srdjanovih hibrida jasam zadovoljan evo i dokaza već godinama uzimam od njega semena

http://poljoinfo.com/povrtarski-proizvodi/sta-sejati-sledece-godine-od-povrca/msg89570/#msg89570
 
Jel Vi to stvarno ozbiljno za tu koprivu il je to samo neka "povrtarska legenda"? Pročitao sam nešto malo al mi još nije najjasnije u koju svrhu je koristiti. Kod nas se još može naći koprive po jendecima pa ako vredi neću oklevati!
 
profan ne oklevaj ni malo nego vidi da koprivu negde "udomiš" znači da raste samo ona ništa više , ja moju lepo i uredno zalivam KPK i da vidiš kakva je ima skoro 2 metra i to lepo sečeš od dole jedno 5cm ostaviš i ubaciš u neki sud sa vodom da malko zapeni i svaki dan dodaš malo koprive u sud malo otočiš i tim prihraniš biljke i da te glav neboli :cao:
Post je spojen: [time]1269296967[/time]
_________________________________________________
slikaću ti sutra kako to izgleda (kpk) , još je mala al da vidiš kad krene da raste ...
ja tu koprivu čak i jedem kao salatu :cao:
 
-imam zemlju 40mx40m pa me zanima koliko bi od te povrsine moglo da se pokrije plastenicima?
-koja je razlika izmedju "obicnih" i "spajanih" plastenika?
-koji je posljednji period u godini za sadnju (bez grejanja) neke od kultura?
-kog oblika mora da bude firma koja se osniva za ovu delatnost?
 
U kratkom vremenskom periodu si napisao dve skoro iste poruke na forumu, a tom prilikom si postavio previše uopštenih pitanja, na koja ćeš teško dobiti odgovor

- celu tu površinu možeš da pokriješ plastenicima
- šta su obični, a šta spajani plastenici
- svaka kultura ima svoj period kada se najkasnije može posejati da dospe za branje bez grejanja
- pa ako mislis sam prodavati robu ne treba ti firma, a kao najniži oblik možeš registrovati samo poljoprivredno gazdinstvo.

Uglavnom za to što ti planiraš se može napraviti da bude super isplativo, ali to košta. Međutim pošto si pitao za gajenje kultura bez grejanja, mogu samo pretpostaviti da us ti finansiska strestva ograničena do izvesne cifre.
 
kao sto rece "novii" mnogo pitanja u startu ajde da ti dam neke odgovore u kratkim crtama
-obicni plastenici su obicno u domacoj radinosti tj kupis cevi sam ih savijas i stavljas duzinu i sirinu po svojoj zelji, a ovi spojeni ili tako zvani blok plastenici su za ozbiljnije prozvodjace koje se bave profesijonalno a narvano i kostaju dosta
-preko cele godine mozes imati proizvodnju bez grejanja procitaj malo teme pa ces videti koje je to povrce blitva salata luk spanac-zimi itd
-firma ti nije uopste potrebna sve svoje proizvode mozes prodavati na pijacama i kvantasima i bez firme :cao: :cao: :cao:
 
Hvala na odgovorima.. Znam da sam preterao sa pitanjima ali bili su mi potrebni odgovori na ova pitanja kako bih u startu video da li uopste treba da razmisljam o ovom poslu..

Ako moze neko da mi kaze koliko (okvirno) treba novca da bi se krenulo u ovaj posao (4 plastenika bih podigao).
 
pa okvirno za plastenik od 20m treba ju ti cevi f22mm koje kostaju od 420-470din/po cevi i trebati folija od jedno 30kgx 175din za kilogram ovo je dimenzija za plastenik od 8m tj korisna sirina 6,5mx duzina po volji.Treba ti i rasada sad vec zavisi sta hoces da radis dobar paradajiz kosta od 20din do 40din a ako ti treba ranijeg paradajiza za plastenik javi se na pp imam ja visak :cao:
 
profan je napisao(la):
Takođe pitanje za MADELLA : da li imaš viška rasada Bobite, rasadio bih posle uskrsa?

Za ostale članove pitanje da li neko ima iskustva sa paradajzom Nemo Neta i Nemo Tami pošto se razmišljam da ih probam, iako do sada Belle nije bio loš.

Pozdrav"
Nekada sam sadio Izraelske hibride (mislim) Qvin, da se zove, odlican je.

Nemo Neta je nesto sitnija.
 
Kurkela je napisao(la):
profan je napisao(la):
Takođe pitanje za MADELLA : da li imaš viška rasada Bobite, rasadio bih posle uskrsa?

Za ostale članove pitanje da li neko ima iskustva sa paradajzom Nemo Neta i Nemo Tami pošto se razmišljam da ih probam, iako do sada Belle nije bio loš.

Pozdrav"
Nekada sam sadio Izraelske hibride (mislim) Qvin, da se zove, odlican je.

Nemo Neta je nesto sitnija.
imas u temi http://poljoinfo.com/povrtarski-proizvodi/aaa/30/ pisano je o tim hibridima
 
za plastenik od 8m tj korisna sirina 6,5mx
Kako to misliš? Ako misliš da ima sa strane malo tu se sadi nešto nisko , luk ljute paprike i slično to mi malo nije jasno 8m plastenik a korisno 6,5m ?

Nekada sam sadio Izraelske hibride (mislim) Qvin, da se zove, odlican je.

Nemo Neta je nesto sitnija.

Ja isto sadim samo nemo netu , pošto ide višlje ili stručno rečeno "indeterminantni hibrid" dok je queen niski ili " determinantni hibrid" , tu izbor zavisi od visine plastenika . Ali jedno znam da ako se queen kači na konstrukciju plastenika (plastičnu) ruši plastenik pod težinom plodova 100% .

Nemo Neta je nesto sitnija.

Queen ide do 500gr jedan paradajz a nemo neta do 220gr , sve zavisi od tržišta - kupaca šta traže , mada ide sve samo da je što jeftinije :haha: ( :udri: )
 
pa ovako ako je folija 8m sirine onda kad se nabaci na cevi koje su 8m sirine unutrasnji prostor(korisna povrsina) je 5.6m jer plastenik mora biti visok bar oko 1.6cm
 
Nazad
Vrh