Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Mislim da ti je tezga isplativa samo ako stalno nešto i prodaješ na njoj. Neznam kako je tamo ali kod nas se tezga licitira jednom godišnje, i nisu nimalo naivne pare, plus pijačnina svake pijace. Za jedan-dva plastenika mislim da nema smisla uzimati tezgu. Eventualno da se "umuvaš" kod nekog za vreme dok imaš robe.
Što se tiče računice hermesa i sl. bilo je već reči pa da se ne ponavljamo. Ako ti trgovci budu računali prinos i zaradu biće ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Da li je zakupljivanje tezge na pijacu smisleno
ako hoćeš da zakupiš tezgu na pijaci onda ti treba još jedan radnik koji će to prodavati , nemožeš stići i na pijacu od 6 ujutru pa do 13-14h a posle toga raditi u plasteniku , a ako već planiraš tezgu da uzmeš onda ti je bolje da odeš na kvantaš pa uzmeš koliko ti treba za 2-3 dana i to prodaješ i imaš čistu zaradu bez nerviranja oko proizvodnje , i troškova plastenika zalivanje KPK prihrane itd...

a zakup tezge je posebna filozofija svake pijace , stim što ti tezgu plaćaš za godinu dana , a onda svaki dan plaćaš pijačarinu posebno dnevnu , kod nas ide tako da od 6-14h plaćaš jednom a ako ostaješ i posle 14h onda plaćaš opet :haha: , a da nepričamo o vremenskim uslovima na kojima treba da stojiš tamo svaki dan od +40 c do -20 c po :kisa: i :cool:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

U pravu si, mi proizvođači stalno nešto kukamo na te nakupce i pijačare, ali nije ni njima lako. Svaki posao ima svoje dobre i loše strane.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

i ko ti garantuje da ćeš prodati baš sve što si spremio za tezgu tog dana ili sutra dan ? niko ! možeš ceo dan da stojiš tamo i da nezaradiš ni za pijačarinu tog dana :nono: sve je to ...
a kao drugo opet moraš imati svašta na tezgi nemožeš izaći sa dve tri gajbe salate i toje to , treba ti sve živo , široka ponuda , a nemožeš ti baš sve da proizvedeš u plasteniku ili napolju opet moraš pazariti na kvantašu ... tako da se sve to vrti u krug i desi tusi završiš na kvantašu ili kao prodavac ili kao kupac :haha: :ppozdrav:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Da li je ona hermes racunica za 2 godine ili po godini? Rekla bih za dve prve godine?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

MOLIM POMOC!

Imam ponudu za dva plastenika -ukupno 720 kvadrata za 6.ooo evra i jos kojekakva oprema, masinice i alatke, ali bez grejnog sistema. Nalazi se na dobrom mestu. Negde na forumu sam procitala da folija ne moze da traje duze od 4 g. Ovaj covek se kune da njegova moze i 10, a sada su joj 4 godine. Sta mislite, vredi li?
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

NsJagodica

1. Dali tu ima bunar i struja za pumpu za zalivanje ?

2. "Na dobrom mestu" :sta: Šta to znači? jel ti to kupuješ i zemlju ili uzimaš u arendu ili šta?

3. Zavisi koja je folija ali pitaj ti njega koliko je fabrička garancija na foliju , i čime ti on garantuje da može da izdrži 10godina ? i dokle važi ta njegova garancija , dok mu nedaš 6000e ili ...

To treba pogledati videti u kakvom je stanju šta valja nevalja itd ... moj savet tije da ti ako već imaš te pare kupiš lepo jedan nov plastenik , možda i manje površine od tih 720m2 pa onda kad se uhodaš malo u proizvodnju i prodaju lako ćeš ti kupiti još jedan , novo je ipak novo .

A zašto on to prodaje :sta: namlatio se ::novac:: i dosta muje ili šta?

Tu treba dobro da razmisliš i da pitaš sve proizvodjače koliko je nov plastenik pa onda vidiš dal se to isplati ili ne . :cao:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Nisam baš upućen u cene ali mi na prvu loptu zvuči puno. To izađe skoro 10 e/m2. Naravno zavisi kakav je plastenik, nisi baš ništa detaljnije napisala. Kakve to alatke i oprema ide uz njega? Najbolje bi bilo da nađeš negde na netu plastenik sličan tom (visina, širina, kvalitet konstrukcije...) pa da uporediš.
Što se tiče folije iskreno ja nisam čuo da neka može da traje duže od 5 a kamoli 10 godina, baš ću probati da nađem nešto na netu. Neka ti kaže proizvođača i karakteristike. Svaka folija je obeležena jednom vrstom šifre koja znači opis kvaliteta folije, neka ti to pročita sa folije. Što se tiče folije može ona fizički da traje duže od onog što piše u garanciji ali posle tog roka ona gubi svojstva zbog kojeg je i stavljamo. Između ostalog, zamuti se i propušta manje svetla a samim tim gubi i temperaturna svojstva. Da sam na tvom mestu ja foliju nebi uopšte uzimao u obzir pri eventualnoj pogodbi. Ako on misli da vredi neka je skine i proda posebno a ti sebi kupi novu. To ti je moj savet u vezi folije, za konstrukciju nađi malo vremena+Google i eto rešenja.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Mislim da je 6 hilj. evrona puno za tako nesto jer je folija sigurno na izmaku 10 godina nema sanse.
720 mkv je solidno za blizinu novog sada jer se sigurno proizvodnja moze plasirati.

Malo sa cenkaj...
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Uf, bas sam se nasla u mukama.
Tek kada sam procitala vase odgovore sam skontala da je samo sigurno covek prodaje plastenike ali da ne znam DA LI IZDAJE to parce zemlje. Grozno. Ja sam iz njegove price skontala da se to podrazumeva. Zato i kaazem na dobro je mestu :((. Videli ste mozda da trazim partnera za taj posao, definitovno mi treba ali mi se niko ne javlja. S druge strane, tesko je doci do odgovarajuceg parceta zemlje - baste na koju bih postavila plastenik jer ne moze da bude u njivi zbog kradje a i ne bih volela na njivi vec uz kucu. Izgleda da cu morati da kupim i kucu:haha:!!! :(
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Jel to stvarno za tu lovu :sta:

Ako je ne mogu vjerovati svojim očima. Nikako. Da imam kinte tolko ako nebih odmah letio tamo.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Pravo da ti kažem i ja sam malo zastao kad sam video cenu. Neverujem da je "progutana" nula to bi bilo previše. Stoji tako jedno vreme, da je greška verovatno bi do sada ispravili. Opet, kad pogledaš i druge oglese za plastenike na tom sajtu vidiš da se stvarno može naći plastenik za relativno male pare.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Ali čovječe...

Još uvijek sam bez riječi. I još uvijek....

Još nešto za transport i nešto za uvoz i opet mnogo mnogo manje od novoga kod nas. Kod nas su 20 eura po m2 na dalje, goli bez ikakve elektronike i krovnog provjetravanja.
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

Ja sam isto razmišljao kao ti, da imam te pare to bi bila dobra trgovina. Ali mislim da bi meni sve preselo kad bi došao do teme špedicije, papira, carine, taksi, mita i korupcije :haha:
Post je spojen: [time]1259356041[/time]
_________________________________________________
Evo opet ja, neda mi đavo mira, opet razmišljam o onom plasteniku. Sve više mi se čini da je ona cena greška. 4.000 m2 za 16.000 e, to je 4 e/m2, ipak nemoguće. Kad bolje razmislim čak ni kad se doda nula (40 e/m2) nije nerealno. Skupo jeste ali nije nemoguće, dobijaš kvalitetnu konstrukciju, automatiku, luftere, sistem za navodnjavanje...
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

takav tip objekta novog od tog francuskog proizvodjača i kod nas go košta blizu 40evra po metru kvadratnom go bez ikakve opreme na tom sajtu su verovatno okačeni objekti koje prodaju banke zašto mislite da prizvođači propadaju samo kod nas pa ima tog i na divljem zapadu, a drugo u tom vidu prozvodnje se koristi dvodtruka folija od 200mic koja ima paprenu cenu u ovom slučaju a taj ko je rakslpio objekat i posle vratio foliju na svoje mesto bez posledica niej se još rodio.

a što se tiče dileme nsjagodice moraš znati da ga verovatno nisi dobro razumela ,svaka profi folija od 180 mic pa na više sa s3 oznakom ili većom ima vek mnogo veći nego tri ili četiri godine kolika je fabrička garancija ali oni garantuju samo za difuziju svetlosti a imam primera gde tvk folija traje od 2000godine u pećincima i preživela je katastrofalni led u sremu 2004te godine sa manjim oštećenjima i dan danas još stoji na tom objektu.
što naravno ne znači da je taj proizvođač pametan nego ne sluša, jer je naučno dokazano da nedostatak svetlosti tačno proporcionalno utiče na količinu prinosa pa kad ti u 4toj godini difuzija spadne na 60% ti računaj koliko svake godine gubiš prinosa ili ti novaca.
nadam se da sam pomogao.
:cool:
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

pozdrav, prepravljam postojece 3 plastenika ukupne povrsine 222 m/kv. i imam neke cene a sve u cilju isplativosti !
1 cev 3/4 6 met oko 650.00 din / 8 met 900.00/ ,savija cevi 200.00 din komad, uv stabilna folija nekapajuca /3 trogodinja/ 10 kvm/1 x 10/ 650.00 din, farba 0,75 kg 505.00 ,razredjivac uljni 150.00 din , pa elektrode , i sitan materijal.. pa rad ne racunas .
za /1 komad/ plastenik od 15 met/ s 4.6 x d 15 met/ :cca 25 cevi 8 met 900.00 =22500.00 , savijanje 16 x 200.00=3200.00 ,folija oko 150 kvm + prednji i zadnji deo 20 kvm =cca 170 kvm =11050.00 din , farba i razradjivac cca 10x 505.00 = 5050.00 dinara i razredjivac 3 litra 150.00 =450.00 i 2kg elektroda 650.00 =1300.00 din , mornarski kanap 8 mm 20 met x 48.00 din =960.00 i jos ostalo . to je grubo racunato 44510.00 dinara + ostalo , .
-ako hoce neko Venturi kap po kap 1 met cevi 6.5 din /4 reda x 15 met -bilo bi bolje 8 redova po 15 met*/ + venturi /oko 5000.00 / + cevi 780.00 din pa kolena i slavine to mu dodje cca 8000.00 din .
e sada za rasad -2000w /grejac sa termostatom 1.5 x 2.5 met = oko 4000.00 dinara ,
supststrat KTS 1 250 litara oko 1800.00 dinara + potgrund H 2 x 6o litara /2 x 900.00 / 1800.00,
od ovoga moze da se napuni oko 750 casica /2 dl/ jugurta.
sadio sam seme paradajza ABELUS F1 /100 semenki 2250.00 dinara / i magnus f1 /250 semenki 2500.00 dinara/
rasad jedva prodavao po 40-60 din komad, i prodao jedva 100 kom,
sve ostalo sam posadio u plasteniku razmak izmedju biljaka 40 cm/cini mise gusto/ medjuredni razmak 100 cm, to znaci 4 reda po 40 biljaka , prinos negde oko 800-900 kg , i od ovoga sam prodao 32 kg , ostalo je iskuvano i stavljeno u flase.!!
zemljiste je dezinfikovano Basamidom 5000.00 din , uneseno stajsko djubrivo . bacena odredjena kolicina galationa,
od hemijskih sresdtava koristeno : bakarni krec , ridomil ,pencozeb, eqvation , decis, /najkraca karenca/.
od prihrane kemirine proizvode/sada yara/ nedeljno od 600 gr ferticare 15-30-15 + kalcijum nitrat 120 gr / 2 kg je oko 400.00 dinara. E sada bi jos mogao pisati o svemu i svacemu , pocev od plodoreda , bumbara, eco zastite,korisnim predatorima/ inace kopriva samo unistava samo neke insekte. a postoje jos i tripsi, crveni pauci , zlatice i jos mnogo toga. Posto i ja jedem to sto proizvodim ne prskam kada ne treba i bas pazim na karencu, svi hemijski preparati koji imaju kratku karencu/ 3 dana/ su izmedju 6000.00 -8000.00 din, bavim se proizvodnjom od decembra 2005. ali ja jos nisam video odredjenu zaradu/ne veliku./ izuzev punjenja zamzivaca i spajza/ Moguce da ja ne radim nesto dobro , uzimam skupe hibride ili ... . ovo je sto sam napisao realnost , nije ni povrsina pod plastenicima tako ni mala 222 kvm, ali trebalo bi da se zaradi bar za reprodukciju. odredjene kolege na forumu sa duplom kvadraturom imaju zaradu bar 2000 eura , pa bi molio da napisu kako uspeju to , jer ne ide bas to tako. /bar meni ne/ izvinjavam se sto sam bio predugacak. ::novac:: ::novac::
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

prinos negde oko 800-900 kg , i od ovoga sam prodao 32 kg , ostalo je iskuvano i stavljeno u flase.!!
pa sam si odgovorio nemaš rešenu prodaju tuje problem , ne u skupim hibridima
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

@ tibor.danji
Jeste sve skupo (osim gvožđa, bar trenutno) ali kao što kaže jhona DERU prodaja ti je problem. U principu manje-više svima je prodaja problem.
Hvala za ovako detaljnu kalkulaciju troškova :D
 
Odg: isplativost i zarada gajenja povrca u plastenicima!!!

tibor.danji je napisao(la):
izvinjavam se sto sam bio predugacak. ::novac:: ::novac::
Nisi predugacak Jedino bi trebalo malo oblikovati da ovaj odlican post bude pregledniji ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh