Inovacije na IMT traktorima

Uradio sam ovo od medijapana zato sto se mnogo bolje pokazao od metala po pitanju zvucne izolacije a i upija vibracije bolje je za satove. Inace ima ispod ovpga ram od L profila izvaren tako da su ovo samo stranice a o lakse je za tapaciranje ovako.
Ide tanki sundjer i eko koža sa njom sam tapacirao nebo , onu kutiju iznad glave
Ide klasicna odrtaljka i 6 manjih satova(pritisak ulja i vazduha,temperatura,voltmetar,ampermetar i gorivo)
Ovaj pravougao su kontrolne lampice od torpeda. Ima rucna, dugo svetlo, akumulator, kratko svetlo, kardan blokada i grejac
Ispod ide brzinomer od bicikle i one plocice sa brojem šasije
Ide brava od tamica na jedan kljuc, svetla kratka na prekidac od zastave. Za duga i zmigavce vec imam ablender i idu preko releja. Bice i sva cetiri zmigavca najverovatnije posto vec imam onaj noviji relej za zmigavce
Osim ovih sitnica i hauba mora da se krati pozadi do kabine i da se odvara kao na 539. Sve sitnice:osmeh:
 
pokusacu da postavim sliku,kako sam na imt 560 stavio siroku kabinu od rakovice....
1c576b6b9ae8945cfb807d7a01eb8a8f.jpg

Ovako nesto? Cale i drugar pre cca 7 godina radili.
 
Ispod ide brzinomer od bicikle
Gdje montiraš onaj mali dio što kod bicikla ide na žicu u točka.Imaš koju sliku.Probavao sam nešta ali nije mi uspjelo pa sam sve ono baci,
 
Pa nisam jos montirao ali imam spremno sve delove, sve probleme resavam u hodu na licu mesta. To sto ide na zice je obican magnet koji daje signal. Ima negde slika kako je zeljko uradio mada mislim da je on to meni na pm slao. E sad na ovom mom meracu nemoze da se podesi toliki obim tocka pa moram da stavim dva magneta i da podesim na polovinu obima. Za ovu ideju da zahvalim dukeju
Uglavnom magnete bi trebalo montirati na prednju glavcinu a senzor na rukavac
 
Da sam znao da ces toliko truda uloziti, :osmeh:poslao bih ti multifunkcionalni displej(kao na novim autobusima i kamionima)
Ili da ti to bude mk2 verzija?
 
Da sam znao da ces toliko truda uloziti, :osmeh:poslao bih ti multifunkcionalni displej(kao na novim autobusima i kamionima)
Ili da ti to bude mk2 verzija?

Pa ovo je za probu. Ispalo je puno bolje nego na slikama a bice i solidna izolacija. Do sad sam rasturao pbrtomer nikako da mu ubacim osvetljenje.Mpze mf displej samo ako ima i tahograf:haha:

Eko koža je ali je dobra imam je vec par godina na krilima i nebu
 
Skljocni neku sliku celog 558 i kabine da vidimo kako sad izgleda...

Mnogo rada i truda si ulozio u njega... Svaka cast... :ppozdrav:
 
Ma ciro sad ne lici ninasta poskidao sam sve sto mi je smetalo a hladno nikako da zavrsim hauba me sad hebe. A i spolja je nista posebno cekam da zavrsim sve prepravke pa da padne jedno detaljno farbanje
Volan je neka budala nabudzila od dajca sa cetiri kraka i nemogu nikako da ga skinem samo brusalica, pa sam ja ovo podizao i vario
 
A ne ovo je samo za svoju dusu:ppozdrav:
Danas sam zavrsio unutrasnjost sve je istapacirano ispalo je fantazija sto kaze čvarkov. Zadovoljan sam. Slike sutra po danu
 
Ovo rješenje za mjerenje brzine s brzinomjerom od bicikla sam ja ugradio bratu na silokombajn, jedino je originalni senzor prenježno napravljen pa je bilo problema u blatu i vodi. Sad sam to preradio tako da sam montirao ovakav senzor kupljen za 2,5 dolara na ebayu

TK0372-2-betterdeals255_zps46b0be9b.jpg


a kako on radi na naponu od 6 do 30V a brzinomjer na 3V morao sam raditi prerade i na tome i to tako da sada ovaj senzor uključuje elektromagnet (zavojnica od starog releja) koji daje impulse originalnom senzoru (zapravo se radi o običnom reed releju). Brzinomjer je prvo stavljen neki bezvezni (kupljen za par eura) za probu da vidimo kako će se ponašati ali je s njime bilo problema jer se svako malo izblesirao, premale brojke i previše pokazanih podataka na početnom displeju. Kupljen je drugi kvalitetniji (za cca 20 eura) VDO

66345_00_d_zpsc0a3d935.jpg


I ovaj se pokazao kao odličan izbor, brojke su velike, puno bolje se dizajnom uklapa na instrument tabli, pokazuje samo jednu funkciju, u mirovanju se automatski prebacuje da pokazuje sat, vodootporan je, te ako se izvadi baterija ne gubi podatke, obim kotača se može podesiti od 100 pa do 3999mm, a plus svega toga ima i dve godine garancije. Sada to isto radim kolegi za Renault ceres. Pešut ako ćeš imati probleme sa senzorom javi mi se na pp da ti pošaljem slike kako sam ja to riješio.
 
a moze i ovako,nije komplikovani a radi zadovojavajuce
a nemožete se ni izgubiti,uek vas vrati kući :haha:
10157135_10200716694479745_3483065653928713769_n.jpg
 
Moze navigacija samo ako nauci da kaze za 50 metara podignite plugove i napravite polukruzno:haha:
Ili da meri i dubinu setve i da pravi drustvo nocu
 
Nazad
Vrh