Inovacije na IMT traktorima

E pa dukej vec sam ga namontirao na zadnji ali desni racunam on manje proklizava u brazdi. Mada sam sve pricvrstio plasticnim vezicama za sada, moze da se skine ako mi se ne svidja. Ipak sam nabavio one magnete za plakare kod kineza 50 din komad i prilicno su jaki. Probao ga malo po dvoristu i radi. Sutra cu ga uporediti sa navigacijom i bazdariti
 
1.jpg
[/IMG]
2.jpg
[/IMG]
ovo sam pregledo od kolege zombija i ovim putem mu se zahvaljujem na ideji. kucne izrade. kostalo svega ukupno 7 eura. nisam posliko sa zakacenim lancima. ali kad nosim tezi prikljucak hidraulika ne trpi ni sekunde.
>
E tako je i jedan moj prepametni prijatelj rasterecivao hidraulik na Torpedu 75.
Podigne prskalicu i onda zakaci lance na vertikalne nosace gornje poteznice.
Prosle godine mu je pukla desna traktorka poluga, prkalica(nova) opicila na zemlju i puklo bure.
Ove godine mu je pukla leva traktorka poluga.
Zaboravio je magarac, da kad je orudje na hidrauliku, onda "pliva", "federira", hidraulik sluzi kao hidraulicni amortizer. Isto kao i onaj gasni amortizer na zadnjem prozoru.
Posto mu sve eto nije bilo dovoljno da se opameti, nastavio je po starom, pa je nekoliko dana zatim , Iscupao levi nosac poteznice iz centralnog kucista. !!!
Nosac koji se drzi za centralno kuciste (kuciste diferencijala, menjaca) sa 6 vijaka M 16 !!! oni koji poznaju Torpedo, znaju o cemu pricam!
Posto je navoj iscupan , uspeo je samo da nabudji 5 milimetara duze vijke, da koliko-toliko prihvati nosac poteznice za centralno kuciste.
Epilog:
Sad vise nikad nece smeti ni da pomisli da zakaci poluge lancem za nosac, niti ce smeti vise da vuce 2 pune zmajevke . Da sam na nejgovom mestu, ne bih se usudio ni jednu zmajevku da povucem.!
Ili da promeni centralno kuciste traktora...ili bolje reci ceo traktor !
.
Zato "Landini", kad budes negde strucnuo po neravnom putu, a budes imao nesto tesko na hidrauliku, nemoj da se iznenadis ako tebi puknu te tri "usice" kroz koje se provlaci lomljivi klin !
 
bogami plug od 250kg i vitlo od 300tinjak kilograma citava regija oko mene veze za traktor da hidraulika ne drzi i nikome do sad nista nije puklo. a torpedo i imt nebo i zemlja. nista nije izvedeno na isti nacin. ko drugo ove 3 usice su predvidjene da se kaci gornja poteznika preko koje ljudi vuku i po 4 prikolice. tako da se bez veze blamiras.
a mozda ti nisi razumio ovaj sistem kacanja. ja ne vezen prikljucak za ovaj moj homemade prelaz nego vezem poluge. tako da je svejedno da li lanac drzo poluge u zraku ili hidraulka. sve je isto. samo sto u mom slucaju sve lanci trpe. ako ti nije jasno prelistaj malo kako je to zombie odradio na 539. a koliko znam nije prijavljivo da je njemu sta god otpalo.
 
bogami plug od 250kg i vitlo od 300tinjak kilograma citava regija oko mene veze za traktor da hidraulika ne drzi i nikome do sad nista nije puklo. a torpedo i imt nebo i zemlja. nista nije izvedeno na isti nacin. ko drugo ove 3 usice su predvidjene da se kaci gornja poteznika preko koje ljudi vuku i po 4 prikolice. tako da se bez veze blamiras.
a mozda ti nisi razumio ovaj sistem kacanja. ja ne vezen prikljucak za ovaj moj homemade prelaz nego vezem poluge. tako da je svejedno da li lanac drzo poluge u zraku ili hidraulka. sve je isto. samo sto u mom slucaju sve lanci trpe. ako ti nije jasno prelistaj malo kako je to zombie odradio na 539. a koliko znam nije prijavljivo da je njemu sta god otpalo.

Ja to koristim već dobrih 10 godina kako mi se čini, nikad nikakvih problema. Najviše sam nosio 400kg u korpi, poluge su ojačane sa 16x16mm kvadratnim profilom sa obje strane i po cijeloj dužini. Nisu se uvrnulo ni iskrivile niti je nekad nešto puklo a taj "uredjaj" koristim za sve živo, nikad ništa ne nosim na hidraulici. Sa time prskam, rasturam vještak, prenosim sve mašine, nosim korpu svaki dan....Toliko je korisno da bi trebalo da ide kao standardna oprema uz 539, kad bi se još pravio..
 
@Zombie.. nemogu ti poslati privatnu poruku, vj. ti je pun sandučić-
Vidim u temi inovacije da si ti uradio na IMT dodatak da drži teži teret na zadnjim polugama umjesto hidrailike Konkretno ja imam IMT 549 DV, te me interesuje taj dodatak kako bi nosio 4 rednu sijačicu kukuruza. Iz ovih dviju slika koje je na zadnjoj stranici postavio kolega, nerazumijem koji je to dio, vidim neke lančiće da vise ali neznak gdje su prikačeni.
Molim te da mi ti objasniš ili pošalješ fotografije kako to funkcioniše.
Hvala.
 
Evo slike, nije problem ;)

14ljb07.jpg


11vr7s7.jpg


12229no.jpg


Poluge obavezno moraš da ojačaš jer lanci pokušavaju da ih uvrnu. Pri ovakvom kačanju ne prijeti im opasnost da se slome jer je teret vezan gotovo na sami kraj poluge (blizu kugli) ali teži da ih uvrće. Ja sam ojačanje uradio od 16x16mm šipke sa obje strane i nikad nikakvih problema, podigneš teret do kraja hidraulikom, za minut povešež lance na poluge sa ovim uzengijama, spustiš teret sa hidraulike na lance i gotovo, ne trebaju ti čak ni španeri tokom nošenja do njive jer lanci drže teret poptuno nepomičan, toplink nosi svoj dio tereta na isti način kao i inače i amortizuje udare preko opruge.
 
Dali bi moglo kačenje lanca na ove rupe, budući da imam original zadnju vuču za prikolicu, i moje poluge su znatno jače od 539, dali ih je treba ojačavati.
58136c440727237.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Niske su te rupe previše kako se meni čini. Poluge jesu jače ali ne znam kakav ćeš teret kačati na njih, moguće je da će držati i ovako ako ne budeš pretjerivao. Lanac se na poluge treba kačati što je moguće bliže kuglama.
 
Branko idi u temu imt 1061 strana,ja sam odradio na orginal gornju poteznicu ,spaneri su od rusa a mozes i bez nji samo lanac.Ja nisam nista ojacavo poluge nema potrebe ,a nosi 1100 kg po 15 km u jednom pravcu.sa skroz rasterecenim hidraulikom.
 
Prenijeću slike ovdje da čovjek ne traži :)

k0nj1c.jpg


16itzxy.jpg


2s9ccpu.jpg


Ovo je baš dobro uradjeno ali treba imati ovako zgodnu poteznicu, sa njom možeš da radiš šta hoćeš. Ove poluge su mnogo jače nego originalne kod mene na IMT539, one s bile baš slabašne. kad sam prvi put okačio lance vidio sam da od toga nema ništa jer su se uvrtale pa sam ih ojačao i riješio problem.
 
Hvala ja probo da prebacim al nesto zeza kopmjuter.Pa to je njegova fabricka poteznica.
 
Ajde nikad nije kasno , neki dan bas pricali koliko je ljudi pogubilo glave zato sto IMT nije isporucivao poteznice sa traktorima, koliko je meni poznato svi u selu kupljeni Ursusi ,Zetori, koliko znam i Torpeda i ostala egzotika koja se prodavala , pa cak i Rusi su dolazili sa 2 poteznice osim IMT-a, a po selu sve neke boze sacuvaj rucno pravljene poteznice.
 
U vecini slucajeva su ih isporucivali,al sto su prodavci skidali pa prodavali ko posebno druga je prica,a nakad ni prodavci u samom imt,eu nisu hteli da daju dok nedobiju cast ,kad ih castis dobijes jos i alat koji mu po pravilu pripada,uglavnom tako je funkcionisalo,pa i sad ima puno po oglasima orginal imt poteznice,donje ploce i sve ostalo,sto su trebali da daju nuz kupljen traktor,ali,,,,,,,,,.nasa posla.
 
Nazad
Vrh