Inovacije na IMT traktorima

uzmer crnu bronzu i ofarbas auspuh
ili ti neko iz elektro distribucije donese sivu sto farbaju bandere i transformatore
 
@Miodrag94 :bravo: Slika je sve objasnila, kao da je iz nekog filma, bas jako sijaju .
To bi trebale da su led sijalice , tako? Ima ih po prodavnicama za rasvetu i slicno, mislim da nisu jeftine
 
Direktno.Ubacis umesto sijalica
2qv436v.jpg
Koliko te sijalice mogu da traju i jel netreba ici preko releja i naravno ono glavno gde si ih kupio odnosno koji je naziv za iste?
 
Ljudi pravite li vi razliku između Modifikacija i Inovacija jer je ovo tema o Inovacijama tako da ako neko stavi samo druge sijalice u postojeće farove ja tu nevidim ništa Inovativno u stvari to bi i bila inovacija da si sam napravio sijalicu ali nisi .Molim vas da mi ne zamerite na komentaru nemislim nikoga da uvredim farovi sijaju ekstra tu nema zamerki ali da nepunimo temu nečim što zaista nije Inovativno :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

modifikacija(l.modificatio)
preinačivanje, preinačenje,

inovacija (l. innovatio)
novina, novotarenje,
 
Ne treba za njih rele jer one manje troše od klasičnih halogenih sijalica, tj. daju više lumena po watu snage (lumen jedinica za jačinu svjetlosnog toka). kvalitetnija halogena h4 daje do 1600 lm (obične oko 1000 lm-a) i to je podatak na koji trebate obratiti pažnju prilikom kupnje led sijalica. Kod jeftinijih led sijalica je to oko 300 lm-a što je nedovoljno za farove. Obična sijalica sa žarnom niti daje do 15 lm-a po watu, halogena 20 lm/w dok je kod led sijalica to 60 lm/w (najkvalitenije do 80lm/w). Da se u potpunosti razjasni sva tematika vezana uz led sijalice trebalo bi dvije stranice teksta, a ono što sam dosad vidio jedino par led sijalica zadovoljava uvjete za korištenje u farovima (ali im je i cijena paprena) a sve ostalo je prodavanje "muda pod bubrege".
 
Ja sam ove kupio na buvljaku u pancevu.Prodaju se u paru 800 din .On u radionici lepo sveetle ali ga u njivi nisam probao.Bilo je da se kupi i neki led koji dupolo jace svetli alu su u paru 15e.Sijalice nenormalno manje trose i ne greju far i zice.
Tu sijalicu sam uzeo zbog tomosa automatika ali kada sam vec uzeo dve (prodaju samo u paru)ubacio sam u ferdzu...
 
Poslednja izmena:
Kako bi ovo resenje funkcionisalo? Svestan sam da bi hod izmedju brzina bio veliki...

2cqxs3q.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da bi tako lako pogodio željeni položaj ručice. Što duža ručica to nepreciznija. Tako nešto bi moglo da se izvede sistemom poluga ali to sve mora biti veoma precizno odrađeno i to u kombinaciji sa šablonom od lima koji bi regulisao putanju ručice.
Viđao sam na dosta traktora da zagreju ručicu i isprave je. Neki je čak i produže
 
Može da se produži, do dvadesetak cm nije problem, ja sam toliko produžio, i nesmeta prilikom vožnje, ali preko toga bi sve bilo veslanje sa menjačem prilikom šaltanja.
 
Problem ljudi, nece da mi puni akumulator, struja dolazi lampica svetli konstantno dodao smanjio gas iste jacine, relger sam odsrafio I izvadio, a one (valjda se zovu cetkice) cetkice deluju uljubljeno, uporedjenju sa novom deluju kao da im neki isecak fali.... moze I preko poruke savet neki... pogodilo me u sred preterivanje slame, a ravne njive...
 
Cetkice moraju biti ulubljene, jer se prilagode radijusu kolektora, dakle one nisu u pitanju. Probaj ocistiti to grlo gdje sjeda ta sijalica, kod mene je to zezalo.
Mozda se i kolektor poderao, problem sa spojem u kontakt bravi ili krkno regler, otprilike nesto od toga.
 
A ove nove cetkice nisu uljubljene nego ravne na regleru u pitanju je iskra-proizvod 600 dinara kosta, dok su turski skupi par hiljada... ok hvala vam na savetu :osmeh:
 
probaj ti zameni regler ako imas pa ces videti dal onda gasi lampu,ako nee,onda moras majstoru dal diode il kolektor il tako nesto.
 
Nazad
Vrh