Industrijska paprika

Martonoš 28+PDV 50/50% u bele vreće.
Prva berba urađena 9 Septembra prosečan prinos 9.250kg po k. jutru uz 4 navodnjavanja.
Za 7 dana počeli bi drugu berbu.(tako rado bi obrao i zelenu sa zrelom ali neznam ko bi to primio sa min. odbitcima)
Ima li neko informaciju da li neko od prerađivača ima manjak paprike pa nudi isplatu odmah?
Čuo sam da ima neki u Kuli koji je izvozi svežu ima li neko informaciju?
Isto tako i u Deronjama izivozi u HR.
Ako neko zna nek piše makar na PP.
 
Kod nas od malo parcela sto je posejano industrijskom paprikom rezultati saroliki. Prosek oko 6t/kj iz dva branja. Rekord 8t/kj - dobila kisu (60-70l) oko 1.avgusta, predusev kukuruz.
 
Pozdrav kolege, prvo da vam čestitam sve prethodne praznike i poželim sve najbolje...:))

možda sam malo poranio, ali ja već razmišljam o sledećoj godini...pošto proizvod papriku i sam je i sušim meni je to veliki podsao tako da moram sve dosta ranije da planiram...Ove godine, za razliku od prošle kada sam radio intezivnu proizvodnju sa folijama i kpk, ću raditi takođe kao i vi direktnu setvu (da bih mogao uporediti za naredne godine: koje su prednosti i mane i šta je na kraju isplativije). Jedino što ću zadržati to je kpk navodnjavanje. Planiram da sejem jedan red HS-6 a drugi HS-2 i tako naizmenično...razmišljao sam da možda i u tu kombinaciju ubacim oko 10% semena paprike iz Mađarske koja je determinatna na viruse - šta mislite da li bih dobio nešto sa tim?! HS2 daje ekstra kvalitet i aromu, dok šestica daje količinu, tako da mi je cilj da dobijem nešto između...

Što setiče pripreme zemljišta...prethodno je bio kupus i na jednom delu trava (nije rađeno par godina) tasko da ću celu parcelu od skoro 1 h poprskati sa Ekovitalom + 5 kg ureje i razbacati oko 30 t pregorelog stajnjaka. Pred samo oranje, koje planiram oko 15 januara, poprskaću njivu Baktofilom B10, jer ne nameravam da koristim veštak...Početkom marta planiram da pređem tanjiračom ili samo setvospremačem uz inkorporaciju nekog herbicida - šta preporučujete? Krajem marta sejanje....Koliko vremenski treba da prođe dok paprika ne neikne, da li pretoga treba prskati totalom...tu mi treba mala pomoć...

Da li je neko od vas tretirao seme sa nekim od mikrobioloških đubriva ...tipa Ekofreez, Ekobooster ili sl.? Seme ću prethodno da sterilišem sa 2% rastvorom NaOH (masnom sodom)...

Svaka sugestija, savet ili primedba bi mi dobro došli....hvala unapred...
 
fot1168.jpg

Buduci proizodjac
 
Ugovorena cena je 31.5din. Susu podnosi jako lose. Ako ne koriguju cenu na 40-45din dogodine je niko nece sejati. Mi treba da beremo ovih dana.
 
Bio na ritskom zemju pa malo bolje proso nego ko imao na bregu. Prinos i ovako jako slab 2240kg/kj i prodao sam za 40 din/kg
 
Вараш се Црепајац,квалитетне млевене зачинске паприке и туцане зачинске паприке има око "Белу Паланку" и "Лесковац" колико ти душа иште.Не продају је више откупљивачима већ је крчме на мало по пијацама и мањим трговинама.Трг.системе заобилазе у великом луку.Зна се и због чега.
 
Ovaj posao je jako los trenutno. Kinezi su usli sa svojom jeftinom robom i javna tajna je da nasi preradjivaci koriste domacu papriku samo za popravljanje kvaliteta, Proslih godina se dosta sejalo industrijske paprike u Staparskom ataru. Prosle slabo, ove procenjujem da ce jos manje biti.

Logika je sledeca. Na cenu kukuruza od 25din nema se racuna raditi paprika. Prinos po kj isti, a u paprici sve ide rucno. Svako prskanje Gamitom ili nekim preparatom za uskolisne smanjuje prinos.
 
Bili kod nas u udruzenju iz ja mislim aleve ili horgosa(nisam pratio na casu posto me ne interesuje ind.paprika..) i nudili za 1 klasu nesto preko 42 din sa pdv, 2 klasa 25 din +pdv, a 3 klasa 21 +pdv.Seme paritet 1kg za 100 kg paprike, isplata u roku koji se navodno navede u ugovoru,s tim da je covek napomenuo jedno 10 puta da nisu nikome ostali duzni,i postoji neki avans pred berbu uz dogovor.
 
Nazad
Vrh