IMT

Jel moguce da gore na visak izbacuje po malo vode jer kad ga tek naspem pa dam pun gas, dok idem ulicom osetim da me ta voda rasprsena prsne po licu?
 
Cep i ne moze da se zavije dobro jer kada se malo nategne on preskoci a nece da spadne nikako, ja kupio novi cep i on ne pase nesto, ne mogu nikako da ga zavrnem i opet sa ovim starim ide.
 
Moguce je da izbacuje po malo vode jer nema zatvoren sistem hladjenja pa voda kad se siri prilikom zagrevana ili kad je pun hladnjak pa pumpa krene da tera vodu mora da izadje onaj visak.
Ako izbacuje mnogo onda mozda duva iz cilindra u vodeni prostor i ubacuje vodu u cilindar.
 
Ili ti je jednostavno prljav hladnjak unutra i nema dobar protok i zbog toga izbacuje.

I to je moguce,meni na Rakovici davno bio hladnjak zacepljen od kamenca,cale i deda ga ispirali sa zivom sodom,ocistili ga ekstra al mu i boju ogululi.

Kazem normalno je da izbaci malo vode,mozda za jednu casu ali ako negde nestane litar vode tu il je pocepan pa puta il "jede"vodu.
 
Druk_lezaj, FKL_ov ili Indijac, iskustva molim.. Uzeo bih bez razmisljanja ovaj domaci, ali kod nas nema da se kupi pa bih morao samo zbog njega u inostranstvo:haha:.
 
I ja ga imam,posle cupanja termostata i zamene napuklog dihtunga traktor nema grejanja,a dotle temperatura uglavnom 100-110 stepeni. Sad je to svedeno na maksimum 80 stepeni kad je napolju plus 40.

D se i ja sa malim zakasnjenjem nadovezem na temu,mene zanima da li i kod traktora(recimo 539) je najbolje za motor da radna temperatura bude u intervalu 80-90 stepeni,ja znam da na automobilima pre svega mislim na dizel je najbolje za motor da upravo tu radnu temperaturu ima jer ako je motor "podhladjen" tad se brze haba a i potrosnja je veca,i ja sam na mom imt 539 izvadio termostat i sad mi temperatura vrlo retko prelazi 60 stepena.
 
Termostat je tu sa razlogom ali je na 90% traktora koje znam i odrzavam izvadjen na zahtev vlasnika.Na mom traktoru je izvadjen ko zna kada i evo vec 44 godine sljaka bez problema.4000 radnih sati ima posle generalne i nista joj ne fali.
Problem je u tome sto kod mene mozda 5% traktora u sistemu ima antifriz,ostali obicnu vodu (pa i moj) i onda zbog kamenca i ostalih necistoca cesto zaglavi termostat pa napravi vecu stetu nego korist.
 
Jel moguce da gore na visak izbacuje po malo vode jer kad ga tek naspem pa dam pun gas, dok idem ulicom osetim da me ta voda rasprsena prsne po licu?
Isti problem imam i ja,kad teram po asfaltu traktor patos gas a tako uvek teram prska me magla od hladnjaka.Nasao sam gde pusta,na sastavu gornjeg poklopca hladnjaka i saca,na jednom mestu pomalo kapne i to pravi maglu.Kod mene je gornji deo hladnjaka uvek prazan,da kazem poklopac i temperatura ne prelazi 65 pa ni u oranju.Nema termostat.Hladnjak jos uvek fabricki.
 
Druk_lezaj, FKL_ov ili Indijac, iskustva molim.. Uzeo bih bez razmisljanja ovaj domaci, ali kod nas nema da se kupi pa bih morao samo zbog njega u inostranstvo:haha:.
Земљаче јел тај домаћи стварно домаћи,пошто сам прилично сигуран да ФКЛ не ради дуго,дуго.
 
Ja sam namestio FKL druk lržaj na 577 a i na zmaja...takođe imam dosta ostalih ležajeva tok proizvođača za sad rade dobro....
jedina zamerka je na ležajeve koji imaju metalne poklopce...nisu za rad u prašini jer nemaju gumicu ispod metala,znači treba tražiti isključivo plastikom zatvorene
 
Sta mislite koliko bi bila neka prihvatljiva cena za farbanje 539,imao bih neka sitnija peglanja na oba krila (blatobrana) znaci farbanje i motora i kabine tj. cele limarije,materijal farbu itd.kupuje majstor?
 
Sta mislite koliko bi bila neka prihvatljiva cena za farbanje 539,imao bih neka sitnija peglanja na oba krila (blatobrana) znaci farbanje i motora i kabine tj. cele limarije,materijal farbu itd.kupuje majstor?

Od 300 do 600e sve zavisi od kvaliteta farbe za koju se odlucis i od majstora kako ce odraditi,ako je pedantan i ispostuje celu proceduru da detaljno osmirgla staru boju,pa treba skinuti kabinu zatim stakla pa kedere,sve to detaljno osmirglati zatim ako pregituje sve neravnine,farba osnovna krajnja boja u 3 sloja,nakupi se lepog posla,imam u komsiluku auto limara koji je jedan od cenjenijih u okolini i zaista odradi sve kvalitetno,ispostuje celu proceduru znaci nema fuseraja(cisto malo da prekreci)sve se radi do sitnice isao sam mu u ispomoc vise puta kad je u guzvi,bez 4-5 dana ne moze kvalitetno da se odradi,ali tako ofarbana masina trajace minimum 20god.Sve zavisi koliko si spreman da platis i koliko ti je bitno da sve bude pod konac...
 
Nazad
Vrh