IMT

O zupcastoj pumpi sam i ja razmisljao

Da li ima neko na forumu koji radi tako pa da postavi koju sliku kako je uradio to

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Имаш тему ,ИМТ хидраулика, тамо смо разрадили све варијанте.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Montoya, i jeste i nije. Ako poluge padaju onda je bolje imati nezavisan izvor za spoljnu hidrauliku, ovako će stalno morati prebacivati razvodnik na ploči tamo vamo.
 
I meni to nije funkcionalno, imam na dva traktora, zavrsi posao preklopni ventil ali zasebna pumpa je prica za sebe...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jednostavnije je ali se u radu zakomplikuje.... Kad dođeš do kraja njive, guraš ručicu, neće da zatvori a neće jer zaboraviš da prebaciš preklopnik. Pa daj onda prebacuj preklopnik pa diži kocku na komandi hidraulike da bi ti proradila spoljna, za to vreme veštak curi li curi.... Posle zaboraviš da spustiš kocku a prebaciš preklopnik, onda ti se rasipač popne na kabinu, ventil svira rizikuješ da ti ploča pukne....
Nije vredno rizika za nekog ko nije 101% skoncentratisan na to što radi, a niko nije. Svi smo u nekim problemima.
 
Не мора тако. Може преко коцкице, па на разводник са најмање 2 секције, са једне секције иде вод на извод за кипу, а другу секцију користиш за спољни извод. Пребациш ручицу ка разводнику, ручицу хидраулика подигнеш до жељеног положаја, ручицама на разводнику подижеж полуге или шта је прикачено. Ако полуге хидраулика подигнеш до краја, уље више не циркулише и није могуће командовати са спољним изводима нити ће се нешто дешавати. Сад постоје две могућности (три) мало спустити полуге преко ручице разводника или подићи ручицу хидраулика и разводник ће бити у функцији. Лоша страна тога је што ће се полуге хидраулика саме спустити до пола њиве..... То пишем из искуства, данас сам добио разводник са 5 секција, имам један са једном и један са 3 то ми ствара конфузију од црева и фалио ми је још један извод 2 напред и 4 позади.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Šta radite da bi oračice išle lako? Da li je bolje podmazati ih nečim ili samo ih dobro očistiti.
Ranije sam ih podmazivao i uglavnom ne ispadne dobro. Vrlo brzo više ne mogu ručno da se okreću.
Sad sam lepo očistio, oprao i ostavio suve pa da vidim koliko će da budu funkcionalne.
 
Šta radite da bi oračice išle lako? Da li je bolje podmazati ih nečim ili samo ih dobro očistiti.
Ranije sam ih podmazivao i uglavnom ne ispadne dobro. Vrlo brzo više ne mogu ručno da se okreću.
Sad sam lepo očistio, oprao i ostavio suve pa da vidim koliko će da budu funkcionalne.
Gledaj da navoj bude krupan i onda nema brige,na imt kad je sitan navoj moš mu i zdravo marija i oče naš pevati on zapekne pa zapekne
 
Šta radite da bi oračice išle lako? Da li je bolje podmazati ih nečim ili samo ih dobro očistiti.
Ranije sam ih podmazivao i uglavnom ne ispadne dobro. Vrlo brzo više ne mogu ručno da se okreću.
Sad sam lepo očistio, oprao i ostavio suve pa da vidim koliko će da budu funkcionalne.
Ocisti navoj zicanom cetkom,ako imas one fabricke sa rupama bilo bi pozeljno zapusiti ih. Namazi ih mast sprejom i nema problema sa teskim odvrtanjem.
 
Meni prekjuce mlatnu tanjiraca i puce sraf od zateznog lanca sto ga fiksira za polugu, po stoti put.
Kod lanaca sa kupnim navojem kad ga razradis i nauljis da ide lako, u radu se sami odvijaju ako ne kontriras onom maticom, sto zahteva uvek nosenje kljuca sa sobom.
Kod sintog navoja kad zapekne muke odviti, par puta tako i ode navoj...
Ili umesto lanaca ubaciti one spanere kao na zapadnim traktorima.
Ja se raspitivao, clan Montoya mi dao kontakt lika koji donosi te spanere u Rumu na vaser, najjeftiniji spaner je bio 80e komad i ne odgovara, mora da se preradi, jos uvek nisam nista radio a trebao bih.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Поздрав на имт 542 дали може да се смени семеринг на карадан без вадење на поклопец на хидраулик и караданска осовина. Знам дека на имт 533/539 може со таа чашката да се извади само куќиштето на семерингот без вадење на караданската осовина

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Meni na plocici u saobracajnoj i ovo gde Barbula kaze sve razliciti brojevi..
Mada ovo je njegova prva saobracajna kada je isao tolike godine sa tim brojem neka ide i sada...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh