IMT

Budi srećan što ne moraš da skidaš bočne reduktore, kočnice, kardan pozadi, diferencijal, kućište hidraulike i komplet menjač da vadiš u delovima da bi došao do tog zupčanika koji je skroz napred. Tako sam ja morao našu RaJkovicu da rasturim isto zbog kugle iz ležaja, a jednu iz sela sam morao zbog viljuške rikverca i prve.... Ta je imala i kabinu pa sam i to morao skidati. Sve zbog jednog zupčania koji je na dohvat ruke, al jbg, ne može.... E to je posao u tri pm! Hebo je konstruktor!
 
Dobar dan, vredni ljudi!
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni koji su to amortizeri za IMT, ali duži, i za koje tipove IMT-a?
Znam za standardne od 340mm, ti duži su L420mm, koliko sam upućen, ali me sila malo buni, neko kaže 200N, neko 220N, a neko 25oN, i da li su priključci isti kao na standardnom IMT?
Hvala unapred!
 
Moj IMT još nije u funkciji..sve ponovo proveravati...danas skinuli radilicu..kad je zamajac zavrnuti i kad zavučeš iza pajser i potegneš ona nekako klapa..promijeniti aksijalni al opet..nosimo ju na provjeru
 
Које уље да му сипам, да не увене?
028735742ae5860def99b0da8c75edce.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Избачени филери и стављен овај. Нема више да цури.
1ed818e6a8efcd6b29b935d14f9089da.jpg
 
Poslednja izmena:
Од бабуса, нема појма ,класични од аута са два извода. Само се набије црево и стегне шелном. Много практична ствар, променити садашње кинеске филтере а да не балаве је немогуће. Зато сам на мом трактори ставио такав, а филтере за гориво не мењам ни коме, нек мења сам.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima jos prakticniji za zamenu, isti je kao ovaj ali odozgo ima plasticni deo koji se samo ubode u filter, ne skidaju se creva i selne, za 2 min se zameni.
Isto je od "cvaje", valjda je od mladjih modela...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zdravo svima koji prate faorum,imam problem na533 polomio planetarni reduktori i nutove na glavno vratilo kako najlakse zameniti glavno vratilo dali moram razdvojiti traktor na pola da bi izvadio glavno vratilo.
 
Zdravo svima koji prate faorum,imam problem na533 polomio planetarni reduktori i nutove na glavno vratilo kako najlakse zameniti glavno vratilo dali moram razdvojiti traktor na pola da bi izvadio glavno vratilo.
На три,, половине", не може другачије, а и најлакше је, узгред све провериш и заменик оно шта не ваља. Планетарни редуктор је прави назив.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Razvodnik hidraulike? Naravno. Pisano je o tom a čini mi se da ima i tema... Dodatna hidraulika ili tako nekako.
Na koji traktor bi ugradio i za šta ti treba dodatni izlaz?
 
Ugradio bih na imt 539 i koristio bi za rasturivac sa dva diska sa hidrulicnim otvaranjem

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ne mogu nigde da nadjem klinove podizaca za 558 sve neki kratki mi nude fabricka mera mu je 110x20 i 74x 20 oni mi nude 90x20 to sve kratko kaki ih prave van standarda prosto mi nejasno to su klinovi na krstu kod poluge duzi i kraci pa ima luft pa bi ih zamenio

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ugradio bih na imt 539 i koristio bi za rasturivac sa dva diska sa hidrulicnim otvaranjem

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Ako hoćeš jeftino a za to što tebi treba efikasno rešenje, onda ugradi volansku pumpu od auta napred na razvod motora (iznad alternatora najbolje), pogon uzmi od pumpe za vodu a preko remena, posudu za ulje takođe uzmi od auta, razvodnik postaviš gde ti odgovara, povežeš sa crevima i to je to.
A skuplje rešenje ali i ozbiljnije je sa zupčastom pumpom koju postavljaš sa leve strane motora i uzupčiš je u zupčanik kompresora (koji verovatno moraš kupiti jer sad imaš običan zupčanik bez kandže), ostatak je isti. Razvodnik, creva....
 
Nazad
Vrh