IMT

IMT je proizvodio licencne traktore, nikad nije ni projektovao svoj traktor. Sve su to Fergusoni sa ponekom dodatom sitnicom(koja je takodje prekopirana).
Tako su radili i FAP, Zastava, 14.oktobar, Rakovica, DMB, Famos, P.Petoletka, Torpedo, TAM i tako dalje i tako blize..
Vecina firmi je protivpravno proizvodila i posle isteka licence, ali obzirom da su to proizvodi za koje je izgubljeno interesovanje maticnih firmi zbog zastarelosti osnovnog proizvoda niko nije pokretao postupak.
Netreba se zavaravati da smo bili sila jer da smo bili nebi se sve srusilo kao kula od karata..
Veoma bih voleo da mi neko pokaze neki nas proizvod koji nije bio licencni.

Jedino sto smo mi otprilike uneli u sve to, je ovo:

 
IMT je proizvodio licencne traktore, nikad nije ni projektovao svoj traktor. Sve su to Fergusoni sa ponekom dodatom sitnicom(koja je takodje prekopirana).
Tako su radili i FAP, Zastava, 14.oktobar, Rakovica, DMB, Famos, P.Petoletka, Torpedo, TAM i tako dalje i tako blize..
Vecina firmi je protivpravno proizvodila i posle isteka licence, ali obzirom da su to proizvodi za koje je izgubljeno interesovanje maticnih firmi zbog zastarelosti osnovnog proizvoda niko nije pokretao postupak.
Netreba se zavaravati da smo bili sila jer da smo bili nebi se sve srusilo kao kula od karata..
Veoma bih voleo da mi neko pokaze neki nas proizvod koji nije bio licencni.
Kako je onda IMT mogao da proda licencu afganistancima?

Jel vam poznat čika sa slika?
http://museumvictoria.com.au/collec...line-banner-lane-coventry-england-28-mar-1961
http://museumvictoria.com.au/collec...line-banner-lane-coventry-england-28-mar-1961
 
Inace nas popularni Ferguson(533/539) je dizajniran jos 20-tih godina proslog veka i to su radili Massey-Haris i Ford. Tada je nastao i patentiran i sadasni Ferguson sistem hidraulike.
Neverovatna je genijalnost tadasnjih ljudi da postave dizajn(za nas vrlo prepoznatljiv i omiljen) koji uskoro puni 100 uspesnih godina.
 
Vraga je 2090 konstruiran u srbiji... Mjenjac i dalje imaju licenciran, kao i zadnji kraj i hidraulik... Dizajnirali su samo haubu i kabinu. Motori na prvim primjercima su bili indijski ili meksicki po JD licenci kasnije su poceli ugradjivati perkins...


Dodano kasnjie:

Sjetio sam se da su iz IMT-a slali traktore bez motora u pakistan valjda i tamo su u njih ugradjivali motore po deutz licenci, bojali traktore u zeleno i traktori su imali naziv CIRTA. Potrazite "Cirta c 45" i "Cirta c 140" i sve ce biti jasno. Za uzvrat su dobivali te "JD" motore...
 
To sam i hteo da kazem da su konstruisali izgled ali sam napisao komplet traktor umesto komplet izgled,za ostale detalje ne znam.Generalno sedeo sam u njemu na sajmu i lepo i komotno je unutra.Inace vidim da je perkins na svakom 580 modelu crkao i remontovan je sa nekoliko hiljada sati i ja mu vise ni malo ne verujem.Ostalo je samo ime od njega.
 
Vraga je 2090 konstruiran u srbiji... Mjenjac i dalje imaju licenciran, kao i zadnji kraj i hidraulik... Dizajnirali su samo haubu i kabinu. Motori na prvim primjercima su bili indijski ili meksicki po JD licenci kasnije su poceli ugradjivati perkins...


Dodano kasnjie:

Sjetio sam se da su iz IMT-a slali traktore bez motora u pakistan valjda i tamo su u njih ugradjivali motore po deutz licenci, bojali traktore u zeleno i traktori su imali naziv CIRTA. Potrazite "Cirta c 45" i "Cirta c 140" i sve ce biti jasno. Za uzvrat su dobivali te "JD" motore...
Nisu ni kabinu,kabina je Austriska.Ima ga drugar iz Stare Pazove,nema tu ni I od IMT.Hidraulika Italijanska itd.
 
Kakav je traktor 587 sa tri brzine u odnosu na 577 dali se oseti razlika?Dobio sam ponudu za moj 560 da menjam za 587 pa bi mi saveti i iskustva dobro dosli.
 
587-88 godiste novi tip limarije i covek kaze da ga je takvog kupio sa 3 brzine,inace traktor je od prvog vlasnika ima i siroke i uzane gume,nije lose stanje samo i mene buni otkud trobrzinac.
 
Nazad
Vrh