IMT

Verovali ili ne ali realno prakticno stanje je ovako za S44 varijante.
Motor S44 na tamicu 75 ima 76ks pri 2800 obrtaja sa klipovima 98,5.(sto lepo pise i u upustvu Tam 75)Taj isti motor kad se ugradi na traktor takav kakav jeste sa klipovima 98,5 ima 61ks pri 2250 obrtaja sto je normala za traktorski rezim rada.U praksi se malo oseti ova velika razlika u KS jer je taj motor sam po sebi konstrukciono ostar na gasu.
Traktorska varijanta S44 na 577 ima 70ks pri 2000 obrtaja sa klipovima 101,tako da ista varijanta ima i 79ks pri 2250 obrtaja sa klipovima 101.

Zakljucak,nemoze motor S44 izvadjen iz tamica 75 sa klipovima 98,5 razvijati 76ks pri traktorskim obrtajima.Ipak je razlika 2,5mm u precniku klipa i nije mala kao i u obrtajima koji su na traktoru daleko manji.Zato je i ugradjivan klip 101 da bi se dobilo na snazi na manjim obrtajima.

Tako naprimer i Tamic 60 ima 65ks(sto i lepo pise u upustvu istog kamiona)ali na mnogo vecim obrtajima od traktorskih,kad se smanje na 2250 ima 58,5ks.

Prosta matematika.

- - - - - - - - - -

Nema ti ni 577- 77 ks na 2500 o/motora. U neke starije serije 577 su ugradjivani klipovi 98 mm. Sto mu dodje isto. Razlika je u pumpama, ja dajem prednost ovoj linijskoj. Ne prevazidjene.
Oznaka 577 nema veze sa konjskim snagama na imt traktorima,ta oznaka je samo priblizna vrednost te serije.Tako na primer 567 ima 58,5ks,577 70ks,588 79ks,540 42,5ks,549 47ks,533 35ks,560 58,5ks,569 65ks.......
 
Danas mi propustilo crevo za vodu na 533, ono na vrhu do rezervoara, taman stigao kuci na vreme pa dolio vodu, da mu spustim temperaturu, izbio na 100c.. sad me zanima koliko ide litara rashladne tecnosti? zbog mesanja antifriza, i spremanja za zimu.. vec je bio antifriz, sad ne znam da li da budzim ovih 6 litara sto sam uspeo da sacuvam, stim sto je sipana cesmovaca, a bila je destilovana i antifriz unutri :osmeh:...


p.s. 8,5 litara ide :osmeh:....
 
Poslednja izmena:
Dali je moguce da motor s44 pocne da trosi ulje kao lug zbog ne ispravnosti grejaca to jest grejac pusta stalno naftu u usisnu granu?
Mislim da je to ne moguce. Ako grejac pusta naftu, motor dobija vecu kolicinu goriva od potrebnr, to gorivo usled kompresije odlazi u karter i povecava se nivo ulja.
Tebi je taj motor koliko se secam crkao na kombajnu, tj poceo da baca ulje na auspuh. Moj savet ti je da skines glavu motora i prekontrolises gumice ventila i ostalo oko njih, a ujedno ces videti i pravo stanje cilindara.
Mozda je cak i pukla neka karika, sto je kod mene bio slucaj na M33. Trosio ulje i to pristojno, ali je ipak imao nekakvu snagu
 
Isti motor,577 ima klipove 101 a tamic 75-80 klipove 98,5 ali kad se smanje obrtaji na traktorski rezim rada taj motor od tamica 75-80 nema toliko konja sa klipovima 98,5.On ima tu snagu ali na 2800 obrtaja motora,na traktorskih 2200-2300 ima manje konja.
Ja sam pitao ove iz imr-a za precnik klipova na s 44 bas zbog toga sto sto sam negde citao da i u traktore idu klipovi 98,odgovor je bio traktori koji su isli za izvoz imali su 101 klipove i po neki nas ali 90% traktora su isli sa 98 a od 2000godie kazu samo iskljucivo 98 stavljaju ja sam uzeo novu rakovicu 76 pa sam se malo raspitivao
 
Ja sam otvorio jako mnogo S44 i IMR i orginal Perkinsa i svi na traktorima i kombajnima su imali 101 a na tamicima 98,5.Ti sto su ti rekli bas lupetaju.I ovde na forumu ima jako mnogo ljudi koji su po prvi put otvarali motor za generalnu i kod svih su bili 101 klipovi a o tome se pisalo.

Na kraju,imam radionicke prirucnike i tehnicke prospekte IMT-a i IMR-a i lepo pise u njima precnik klipa 101,a mozes i ovde skinuti upustvo Rakovice 76 i u njemu pise precnik klipa 101.
 
Dobar je to projekat, staviti S44 na 560.
E sad, to ce biti jako fin traktor, ali u poredjenju sa 587 jedino ce biti laksi.
Sve operacije kod kojih se trazi snaga na priklj.vratilu ce identicno obavljati, sem sto bi za vucu tri pluga trebao dodatne tegove.
Mislim da ce to biti jedan od najbojih rucno radjenih traktora ovde na forumu.
Ja bih takodje rado stavio taj S44 na moj MF65, iako je i ovako vrlo zivahan.
Mirko, koja je cena tih polovnih S44 na trzistu i sta je u ponudi?
 
Ja sam sad kupio motor s44 sa tamicevog kombija. Meni pukao blok na mom,pa sam kupio drugi motor. Trazio sam i cenili su od 280 do 550 evra,kako ko. Neki prosek je od 350 do 400 evra. I niko ne daje alnaser uz motor. Nagledao sam se raznoraznih krseva,ali i dobrih motora.
 
Ima iza koceljeve u draginju jedan sto rastura tamice,kod njega je moj drugar uzeo za Zmaja 132 motor 400 eura bez anlasera,nije los motor trosi 15-20 litara ulja ako vrse ceo dan:osmeh:
 
Misim da je bio jedan na forumu sto je dobio nov 577 sa manjim klipovima, ali to je vljda bio fals fabrike...
Nije to bio fals meni je menjan motor u garanciji i klipovi u motoru su 98,ja sam se bas razocarao jer lepo pise i na njihovom sajtu da s44 nosi klioove 101,oni su rekli to se pre ugradjivolo sad samo 98 pitao sam ih pa kako onda taj traktor koliko konjja onda ima sa 98 klioovia odgovor je bio nema tu neke razlike ali u praksi ima i te kako vise njih su se zalili da noiji 577 ne idu kao stari eto i razloga
 
Pa sta im je tesko da stave vece klipove... ili idu na siguricu ako nesto zeznu motor ili nesto bude u garanciji da mogu samo da ga razbuse na 101 :osmeh:...
 
Ja sam pre par dana skidao glavu na Rakovici 76DV 2011 god. i klipovi su 101,obicno ja to uvek merim.
 
Ubacuju 98,5 zbog reklamacija na potrošnju ulja jer 101 zna da mezeti
tako i ja kad sam pre godinu dana radio motor na 577 u maš. radionici su insistirali na 98 a ja na 101 i onda mi je gazda rekao da ne garantuje za trošenje ulja
kad smo ga sklopili i prvih 10 rs je trošio poprilično čak bacao i na izduvnu granu,potrošio je sigurno 2l,zatim je prestalo i sad posle 300 sati ne troši ga uopšte
 
Nazad
Vrh