IMT

Bobo moram ti reci da debelo gresis,aj sam u prolece svojerucno ugradio na moj 567 motor od tama 60 znaci svojerucno! jedine zamene su lula na vodenoj pumpi,bregasta nema prorez za obrtaje mootra,no to se moze resii prusilicom,zadnja ploca gde je izvod za obrtaljku,dekli i naravno karter,sve je ostalo od tama,i PVP je ostala od tama kako je bil ana motoru,i sve radi isto kao na traktoru,samo sto sam mu j ablokirao obrtaje na pumpi,nemojte da vas kojekakvi majstorimotaju da vam pare uzimaju,ovo je 100% tacno sto pisam sada a prilozicu i slike i da pumpa na 567 je bila liniska a sada je kamionska rotaciona i mogu reci manje trosi a bolje prima gas ;)

- - - - - - - - - -

http://prntscr.com/4tpimy
http://prntscr.com/4tpiti
http://prntscr.com/4tpj5m
 
E fala:osmeh: bogu da neko napise iz prakse da se pumpa ne dira samo se smanje obrtaji na srafu-granicniku.Ja sam vec odustao od ubedjivanja.Mi teramo Landinu sa motorom od tamica,nismo smanjili obrtaje pa traktor ide 60 na sat.Hvala bogu motor jos uvek radi kao sat,ne trosi ulje i evo tako vec 7 godina bez kvara na motoru i transmisiji.
Bosisti i kojekakvi majstori su cudo,vole pare:osmeh:
 
to sto pricaju neki jednorezimni rad pumpe i viserezimni kod kamiona nem aveze sa mozgom,samo se okrenu oni plekcici za gasenje i smanjis gas da en ide do kraja i sve radi normalno kao da nista menjano nije znaci i dizne su od kamiona ostale
 
Neka ja grijesim ali ja znam za slucaj iz sela. Tamic vise nije bio za registraciju, parkiran i ovaj iz njega izvadio motor i ugradio u traktor, mjenjan karter i koliko se sjecam nesto oko usisa. S pumpom koja je bila na tom motoru nije imao snage za oranje i ako se uspio traktor upregnuti u neki teret, cim se stisne kvacilo ode u veliku turazu, JAKO JAKO nemiran rad motora je bio.

Drugi slucaj. Na ujakovom kombajnu zarivao motor, generalka original motora tad kostala vise nego cijeli kombajn i on ugradi isto motor iz TAM-a 60. Isto kamionska pumpa i teraj, okretaje su ogranicili turpijanjem zareza na platformi vozaca. Na mjestu kombajn radio super, dodjes do njive uteras ga u otkos sve super, kad kombajn izvrsi svu masu iz sebe isto tako ode u iber turazu i nakon nekoliko sekundi se smiri nazad na odredjene okretaje. Tako je radio jednu sezonu i ujak je uvijek na izlazu iz otkosa morao smanjivati gas da motor ne ode u turazu jer je tako i kombajn ubrzavao. Stiskanjem kvacila je motor samo dobivao vecu turazu pa ga je on "hvatao" na rucici gasa. U otkosu/pod opterecenjem je radio super ali na okretanju muke krvave. Druge godine mu se nije dalo smanjivati turazu i otkine radilicu. Na moje nagovaranje da mu stavi PVP s traktorskog motora, nije htio slusati. Slomio je radilicu triput i odustao. Kombajn je prodao jednom nasem kolegi koji je ugradio novu radilicu i PVP s traktora i kombajn savrseno radi.


Ja mozda ne znam o cemu pricam al ova dva slucaja stanuju 500m jedan od drugog i obadvojicu jako dobro poznam. Dok nije ugradjena PVP s traktorskog motora, normalnog rada nije bilo. Moguce je da postoje neke serije motora s razlicitim tipovima pumpi ali ja to ne znam. Znam samo da je bosist pricao da se "kamionska" i "traktorska" PVP razlikuju u regulatorima okretaja. Jedna ima upola manje/ upola lakse utege na regulatoru od druge.

Opet ponavljam da nisam bosist i da samo pisem sto je covjek pricao.
 
ja pisem iz svog licnog iskustva,stvarno problema nemam nikakvih,ovo pisem zbog drugih ljudi,ja sam od jednog clana ovog foruma dobio objasnjenje,cuo se sa njime,covek mi je lepo rekao namesti sa tom pumpom kako stoji i probaj,ako vidis da je ok ne diraj nista ako nesto ne stima skini je i nosi kod bosiste,zato kazem da ljudi trebaju da probaju sa tom pumpom postojecom pa ce sami uvideti ima li potrebe ili ne,jer je glupo odmah nositi kod bosiste samo zato sto vam je neko rekao da nemoze,kod mene bogu hvala nije trebalo da se nosi nigde nista,inace motor je sa vojnog tama 60 placen sa svim agregatima 330 eura + garnitura zaptivaca sada cenu ne znam tacno da vam kazem i 1 tuba hermetika to je sve sto je potrebno da se odardi ovaj zahvat,naravno alnaser sam ostavio traktorski jer mi je tamov spor i slab,ali je tu za 533 kad dodje vreme
 
Video sam jos ranije taj klip,ali mi nije jasno kakva mu je ovo kabina.Da li je naknadno stavljena ili mozda fabrikana?Inace extra masina.

Orginal traktor to je bilo za izvoz 90 godina pojačan hidrulik mokre kočnice .
Mislim da su 97 godina jednog gledao na oglasu .
Odvojena kabina zbilja stroj.
 
Koliko radnih sati treba traktor IMT da pokaze za hektar oranja i hektar tanjiranja u dva prolaza?
 
90000 obrtaja ti je radni sat kod vecine traktora sa analognim meracem sto znaci da za sat vremena pri 1500o/min pravis 1 radni sat. Dalju matematiku prepustam tebi jer treba da imas 2 parametra a to su vreme rada i obrtaji motora i onda ces znati koliko ces radnih sati napraviti.
 
Ko ce sad racunati:haha:
IMT 540 za ove dve operacije napravio 8,5 radnih sati a nije mu bilo lako,na gasu je bio non-stop.
 
Motor od kamiona mozel, to sam se licno uverio gde je od vojnog tama ugradjen motor kompletan sa oroginal karterom na 555 samo je covek pravio plocu. Za pumpu dajte molim vas pa taj kamion onda nikada ne bi smeo da se optereti. Imao kamion znam stari pricam
 
Kako povecati radnu temp.motora,kod mene na imt 577 prilikom branja (z223) radna temperatura je malo visa od 60 stepeni mozda nekih 65 e sad mozda mi satic pokazuje pogresnu vrednost uglavnom traktor nista nije diran sto se tice termostata,verovatno se nalazi u njemu od kako je kupljen.Pretpostavljam da je za traktor najoptimalnija radna temp.80 -90 stepeni,mozda bi i temperatura bila visa ako se traktor vise optereti recimo u oranju
 
Nazad
Vrh