IMT

kod mene je lik kupio traktor negde oko Panceva ako ne gresim
znam da su mu produzili cev za merac do dna kartera da ne izbacuje ulje na merac
to je video tek kad je posle mesec dana po kupovini radio generalnu
tako da ima raznoraznih prevara
a niko od nas nemoze uci u motor da vbidi sta je radjeno ili nabudzeno unutra
 
Jesi ga uzeo negde u Juznom Banatu ?
doteran u mom selu radio covek 2 godine sa njim aprodao ga meni jer skupljao pare za berac kao. iz panceva -dolovo bar tako pisalo u saobracajnoj

- - - - - - - - - -

kod mene je lik kupio traktor negde oko Panceva ako ne gresim
znam da su mu produzili cev za merac do dna kartera da ne izbacuje ulje na merac
to je video tek kad je posle mesec dana po kupovini radio generalnu
tako da ima raznoraznih prevara
a niko od nas nemoze uci u motor da vbidi sta je radjeno ili nabudzeno unutra
moj ide ima snage ne troši ulje sem što na poklopcu ventila malo curi ulje ,jesenas sam ga dobro opeo u oranju da vidim kako ide dali je pri kraju snage ali pokazao se dobro za sad više me zeza menjac hoce da zaglavi ima sitnica koje sam rešavam. tacno niko od nas ne može da se zavuce u motor da vidi kakvo je stanje
 
@truya86 jel ti to tanjiras za kukuruz??? :off_topic:
Stevo druze,tudja njiva tudj traktor,radim kako mi se kaze :osmeh:,jeste tanjirao sam,nije bilo potrebe al ne vredi ubedjivati se.Sutra jos 3ha i zavrsavam,inace to su mi rodjaci mladji su preko,pa im ja zavrsavam sve poslove.Inace na mojim parcelama idem frezom cale zamnom seje i odmah povaljamo,nekako mi se u praksi ta kombinacija pokazala kao najbolja.:ppozdrav:
 
to sto se menjaca tice nije strasno i mislim da netrebas nista da diras
i ja kad orem i krenem da ga saltam ko auto zaglavim kad kad
no to je sve nasa greska a ne do menajca traktora
ne gazimo kvacilo kako treba i brzo saltamo ko da auto vozimo
 
@lakarije

Na traktoru bolje ide sa velikim klipovima jer ima veci obrtni moment. Uvek mozes prebaciti razvod i PVP ako ti se ne svidi kako ide sa kamionskom pumpom i najbitnije je sto to mozes uraditi bez skidanja motora sa traktora , samo ti kolevka, hladnjak i propeler smetaju da nesmetano odradis posao.


Da....nego dali moze da ostane tamicev zamajac na motoru pa samo traktorska korpa, ili mora da se menja i zamajac?
 
zamajac mora biti traktorski
ako stavljas M34 ide zamajac koji je na traktoru
ako stavljas S44 onda moras d akupis zamajac od 577 kao i plocu
 
Ma ne...Imam 577 sa generalno mrtvim motorom. Nasao sam motor od TAM-ica od 80 ks, pa se dvoumim dali da uzmem njega ili radim generalnu na ovom motoru...
A motor na sebi vec ima zamajac, kamionski, ne znam dali pase traktorska korpa na njega...
 
Mislim da ne pase ali nisam siguran. Ako dobijas taj motor za 300-400 evra ispravan, uzmi ga jer i da ti i on zvizne, opet mozes u delovima za te pare da ga prodas jer se S44 trazi.
 
Pa trazi covek 450 e, mislim da bih se nasli na 400. Jedino sto nema anlaser na sebi. To mi je covek u komsiluku, motor mu stoji vec nekoliko godina, inace j e mehanicar u penziji. Kaze, ako ga uzmem, on ce mi gratis promeniti gumice na glavi, nastelovati ventile, cak i zameniti karike ako hocu, jer kaze bilo bi pozeljno, dugo stoji, pa se boji da nije neka zapekla...Inace motor je spolja Ok, nema zazora na radilici...
 
to sto se menjaca tice nije strasno i mislim da netrebas nista da diras
i ja kad orem i krenem da ga saltam ko auto zaglavim kad kad
no to je sve nasa greska a ne do menajca traktora
ne gazimo kvacilo kako treba i brzo saltamo ko da auto vozimo
da možda je i to u pitanju mada mi se dešava da ga ušaltam a nece da krene kao da je ubacen u brzinu a ne polazi hoce da pođe nemože kao da je ukocen neznam kako da opišemkao kad plugom zapneš za zilu on hoce da krene a nemože cak se cini kao da ce da se ugasi ili slomi nešto ako ne stisnem kvaciloi hoce da rucica izleti iz ležišta pa moram da je vracam
 
SKIP ima karakteristican mjenjac... Bar ovaj koji ja imam. Trobrzinac al u 3. direktnoj ide preko 40km/h tj. ako imas muda da ga vozis toliko brzo. Ja sam par puta kroz selo proterao i mogu vam reci da je opasna rabota sa 7 tona juriti tako ;)

Zato u sporim brzinama mislim da bi sam sebe rastavio od sile...

Traktorski mjenjac po meni ima bolji raspored brzina. Na nasem skipu u trecu saltas samo kad je ravno i kad drugu razvuces do kraja, inace ga moras drzati na pola kvacila da "primi" trecu brzinu koliko je velik razmak izmedju 2. i 3.
 
Zar Skip nema isti menjac kao i 560 ili 578?

Samo ti to Lakarije pazari i montiraj. Lako je staviti razvod i pumpu od 577 ako ti se ne svidi kako ide i kako trosi sa pumpom od 80-ke. Nije mala stvar ako je covek voljan da rastavi i sastavi ceo motor..
 
Pa hoce, u komsiluku smo, znamo se, penzioner je, ima vremena...A nekad bio sef radionice u Agrouniji.
Tvrdi da je motor na standardu,izvadio ga je nekom iz kamiona, valda su ga rashodovali...
Nego, Bubu, jel se menja samo kuciste razvoda(dekla), zbog kompresora i servo pumpe, a zupcanici razvoda ostaju, ili sve komplet?
 
Nisam nikada to menjao ali mislim da se menjaju samo dekle zbog kacenja pumpe visokog pritiska. Neki S44/V (kamionski) imaju ostavljenu rupu i poklopac umesto pumpe volana pa se zbog toga ne mora menjati zadnja dekla razvoda a prednju menjas ako hoces da montiras kompresor.
 
Kada zamenes prednji dekl, nabacis od sedmice, mozes da kacis I kompresor, koji nije predvidjen za kamionski motor.
 
Nazad
Vrh