IMT

Na meracu je vec nivo na maksimumu.Na meracu se ne oseca miris nafte.Da li bi trebalo ako je do membrane?
 
Pa terbalo bi, familio, ali čulo mirisa nije baš neki pouzdan metod.
Skini pumpu, pogledaj membranu, vidi se ako je loša. Nije to neki posao, a nije nimalo pametno terati tako kad pali lampu a diže nivo ulja.
 
Skinuo membranu na ac pumpi,nije ostecena.Skinuo pumpu volana,majstor proverio,u redu i ona.Sutra moram da skidam bosch pumpu,moguce da je semering na njoj :udri:.Nista cetvrto ne moze da bude,a sa antifrizom je sve u redu
 
Skinuo membranu na ac pumpi,nije ostecena.Skinuo pumpu volana,majstor proverio,u redu i ona.Sutra moram da skidam bosch pumpu,moguce da je semering na njoj :udri:.Nista cetvrto ne moze da bude,a sa antifrizom je sve u redu

S obzirom da je membrana višeslojna(3 kom) ako je između membrana vlažno od nafte-propušta bez da se vidi oštećenje.
Ako ti se membrane okreću oko osovinice-propušta.
PVP nemoj da skidaš dok ne proveriš svećicu grejača!!! Vrlo često i ona zna da bude uzročnik dizanja nivoa ulja u motoru.
 
@KAMENI
Hvala mnogo! Membranu na ac pumpi sam ionako odlucio da zemenim,iako izgleda da je u redu.Dobro ste me podsetili za grejac.Kako da znam da li je on u redu?
 
Za početak ga skini i stavi prst u rupu da vidiš dali je vlažno:haha::haha::haha::haha:Izvini malo se šalim, ustvari i ne.
Ako je stvarno vlažno, grejač je u pitanju. ( to je brzinska provera) !!!
A ako hoćeš pravu proveru, izvrni ga, sastavi dovod nafte i struje nasloni na masu i daj mu "struje" ali pre toga malo sa AC pumpom napumpaj da bi nafta došla do grejača. Kada se namotaj užari njegova toplota preko bimetala pušta naftu koja se pali...................... ali ti kad prekineš strujno kolo namotaj se hladi i bimetal prekida dovod nafte.
Ako ti nafta curi i bez da ga greješ, bacaj ga u staro gvožđe.:osmeh:
 
A ako bi skinuo cev koja dovodi naftu na grejač, ali na suprotnom kraju, da cev ostane pričvršćena na grejaču, i ako bi pokušao da dune vazduh kroz nju, ako je grejač neispravan onda bi vazduh prolazio a kao je u redu ne bi mogao da prođe?
Mislim, ako već podiže nivo ulja tu mora da je neki ozbiljan prolaz nafte.
Ja sam bio uveren da je membrana na AC pumpi.
 
ironman zašto da duva u nju, kad može da stavi prst:haha::haha::haha:

Verovatno je membrana al ponekad i grejač zna zezati:ppozdrav:
 
Eto, a ja, jadan, o traktoru razmišljam :osmeh:

Mada ima raznih afiniteta :)

Znam da grejač može da napravi problem u stublinama, pušta naftu i tako spira ulje, pa eto problema.
Ali ako dosta propušta može i da podigne nivo ulja u karteru, što da ne.

Viđao sam slučajeve i kad voda prodre u karter, (na 533 iza vodene pumpe stoji neki glupi limčić koga kolo pumpe proseće i voda kljukne u uljni prostor)
Ali u slučaju kad se voda i ulje pomešaju ta smeša pobelii, jasno se vidi, nije ovde taj slučaj
 
pic0703001.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh