IMT

Danas mi bilo dosadno pa rešio da na 577 ofarbam vodeni kanal u bloku,malo mi izbledela farba od antifriza...
14f601265792214.jpg
[/URL] [/IMG]
2c21bc265792179.jpg
[/URL] [/IMG]
b2a2ec265792201.jpg
[/URL] [/IMG]
 
stavio sam ja linijsku na 577 od tamica ali moracu da skidam i nosim kod bosiste da je nasteluje za trator inace na kombaju imam od sto desetke dajca nastelovana i radi dobro isto motor s44 treba ti druge dekle pogonski zupcanik busenje rupa za pumpu volana i kompresor prerada filtera i puno rada
 
Mašina kod majstora. Otišla 5 brzina i obe lamele zamašćene. Evo i koja slika:

k15ngl.jpg


9qwroo.jpg


i2qdc8.jpg


243oifm.jpg


2vigq6q.jpg


2lazh9f.jpg


Ostali zubčanici u menjuaču su ok:
sc8k8k.jpg


Kućište u kojoj se nalazi hidraulična pumpa:
2urs76u.jpg
 
Kao što kaže matić nema to veze sa zmajevkama. Pre žetve nije hteo u petu, i da ga nebi majstor rasklapao terali smo ga četvrtom celu žetvu, a majstor tek kad ga je pocepao reče nam da su se lamele zamastile, mada mi to u vuči nešto nismo primetili... Lamela je zadnji put menjana 2008 isto se zamastila, a na menjaču nikad ništa od kad smo ga kupili 2007.
 
Moj majstor 40 godina radi Imt i narasklapao se i ha haj traktora i menjača, i kad kaže da je sve u redu, sigurno je u redi. A i naša parola je ako nešto nevalja menjaj, a ne može još malo...
 
Shale,gde sam ja to napisao da ti neki deo može još malo i da ga ne menjaš?
To što je majstor radio 40 godina je za svaku pohvalu ali i pored toga može da se potkrade greška. Dovoljno je da je jedan zubac zupčanika malo oštećen,a može se desiti da ne primeti, i kada "utegne" snop zupčanika novim ležajem oštećeni zupčanik će proizvoditi neprijatan i nikako koristan zvuk-lupkanje koji pre toga nije bio. A koliko vidim sa predposlednje slike kao da je zupčanik malo oštećen.... Uostalom.... Prijateljski sam ti dao savet a ti kako hoćeš.....
Mali Mišo, stavi mu ili tegova u zadnje felne ili ove zameni originalnima jer će mu za teške operacije faliti težine. I ako imaš vremena i novaca skini bočne reduktore da vidiš koje su poluosovine ugradjene. Ako su krupnog nuta te su sklone pucanju a ako su sitnog nuta onda nema problema. A kad već rastaviš onda iskoristi priliku da proveriš maticu i navoj pomenutih poluosovina i po potrebi utegni. Zbog lošeg navoja i matica hoće točak da padne.... Inače traktor deluje pristojno i verujem da se nećeš pokajati što si ga kupio.
Nek te dobro služi i što manje kvari!
 
Znam druže i fala na savetu, predpostavio sam da si zbog toga rekao, ali to je špem a zubčanik je dobar, ali naravno još jednom proveriti nije na odmet, pogotovo što je sada već rastavljen. Oće ovaj moj majstor ljudima koji nemaju novaca i krpe non stop da kaže da to još može da ide i to, ali ja sam mu napomenuo da sve prekontroliše, a ne kad krenem da radim da opet teram kod njega...
 
Vec duze vreme gasim traktor u brzinu jer ovaj ventil zaglavljuje.
kupio sam ga za 200din i danas promenuo, do sad je to radio bosista al posto mi ovaj zaglavio na samo 200l D2 koje je proslo kroz nju a garanciju ne daje jer kaze da je do nafte, nece vise imati tu privilegiju da ga menja, od sad ja to radim :osmeh:
attachment.php
 
Što b' oni kaz'li.....
Gospodine imenjače niste dovoljno neutralni da ubedjujete drugoga kako treba da menja marku filtera nebi li problemi sa pvp nestali. To što ste dugogodišnjim korišćenjem tj isprobavanjem raznih marki filtera nadošli na to koji su se najbolje pokazali (a pri tom ih možete kupiti u bilo kojoj malo bolje snabdevenoj prodavnici delova) i sa kojima ste zaboravili na prljavštinu u drugom filteru a kamoli u situ ili pvp to se ne priznaje,iako forum služi za razmenu mišljenja.
 
Nazad
Vrh