IMT

@Aca OPEL

Traktorske felne se ne spominju nigde u jotima. Obicno je u colima ali smo mi pretvorili u mm ili cm a ti nemoj da se sekiras da cemo pogresiti. Znamo pretvaranje iz jedne u drugu meru.
Ja reko da pomognem jer vidim nastade opsta tarapana oko felni i gama i centimetara,nisam mislio nista lose.

@Mirko 015,ako ti je traktor zgoljav sa tim uskim felnama i gumama 12.4 mislim da bi bilo dobro da probas sire felne,ali i gume.Stavis mu 13.6 i siru felnu i bolje izgleda i bolja nosivost i jos su isle fabricki.
 
Evo jedan primjer kako jedna guma 12.4 28 nema dodirnih tocaka s drugom 12.4 28. Kad smo kupovali 549, nismo znali kakve ce gume biti ali reko 12.4 mu fino stoje, ima kolega na TAFE42 good year gume 12.4 pa to je nesto OGROMNO, gume odlicne. moj 549 dosao, jesu gore 12.4 ali nekako mi je bio sumnjiv i tko god je vidio traktor i gume dok su jos nove bile svi su rekli da te gume nece dugo. Tako je i bilo. dobio sam na njemu REKORD 12.4-28 i jednom prilikom odem kod vulkanizera nesto i gledam REKORD gume, reko ovo mora da je netko narucio 13.6 jer kod nas to ide samo po narudzbi. KLINAC; to je bila REKORD guma 12.4-28 ali mi se cini da su u IMT tvornici narucili svoju seriju guma da budu sto jeftinije a da ljudi ipak dobiju nekakve, bilo kakve, gume na traktoru...

Znaci, isti proizvodjac, isti tip i model gume sve isto a razlika je i vise nego ocigledna...
 
Joj morao sam ovo da podelim sa vama. Obratite paznju na dodnji deo teksta koji se odnosi na sijalice F,G,H! :osmeh:
2e202dv.jpg

Jos se ja zapitao sto ne rade,ali u prirucniku sve lepo objasnjeno! :bravo:
 
Izmedju 25 i 50 moto casova, e ne kasnije od 6 meseci od dana kupovine traktora.Na prvom servisu se doteze glava motora i podesava zazor ventila, menja se motorno ulje i filter ulja.
 
Zalosno ,a covek je i preminuo od infarkta i nije docekao svoj traktor . Nema tu jake vollje drzave za opstanak IMT-a i IMR-a kao ni za ZMAJ -om sto nije bilo itd . Prvi korak su trebali napraviti smeniti kompletno rukovodstvo prekinuti lanac prevara i obmana pa posle ici dalje korak po korak . Ali nezainteresovana je drzava totalno ...
 
pogledajte pa prosudite sami šta više oštečuje gumu mali ili veliki pritisak
http://www.pirelli.com/mediaObject/...yres/run-flat-tyre/original/run-flat-tyre.jpg
Druže,ta slika pokazuje kako se ponaša run flat guma kada je pod pritiskom i kada je bez pritiska. Tj to je tip gume koji u slučaju da izgubi pritisak ne mora biti odmah zamenjena nego može da se nastavi voznja uz maks brzinu od 80km/h i maks predjeni put može da iznosi 80-ak km.
 
Na imt 549 mi se povecao nivo ulja u karteru i pali se lampica od ulja kad je na leru(nemam manometar).Da li je membrana na ac pumpi propustila gorivo ili moze da se desi da pumpa od volana propusta ulje u kartet? Cuo sam da u rakovici to moze da se desi,ali ne znam za imt
 
Na imt 549 mi se povecao nivo ulja u karteru i pali se lampica od ulja kad je na leru(nemam manometar).Da li je membrana na ac pumpi propustila gorivo ili moze da se desi da pumpa od volana propusta ulje u kartet? Cuo sam da u rakovici to moze da se desi,ali ne znam za imt
Propustila je membrana AC pumpe,i ubacuje gorivo u karter.Izvadi merac od ulja i videces odmah.Nemoj da ga koristis dok to ne sredis.
 
Nazad
Vrh