IMT

Kod mene je isti tretman i za zelenog i za IMT-a, dakle kvalitetno ulje, filteri koji su prva ugradnja u vecinu zapadnjaka iz iste prodavnice kupujem i ugradjujem, kroz isto blato prodju i istom vodom se peru kad se peru. Sve je to od coveka do coveka ali da ima jako nemarnih ljudi-ima. Priznajem, i sam sam ponekad nemaran ali da se ulje i filteri menjaju na vreme-menjaju se i tu pogovora nema.
 
Kod mene je isti tretman i za zelenog i za IMT-a, dakle kvalitetno ulje, filteri koji su prva ugradnja u vecinu zapadnjaka iz iste prodavnice kupujem i ugradjujem, kroz isto blato prodju i istom vodom se peru kad se peru. Sve je to od coveka do coveka ali da ima jako nemarnih ljudi-ima. Priznajem, i sam sam ponekad nemaran ali da se ulje i filteri menjaju na vreme-menjaju se i tu pogovora nema.

Potpisujem.
 
Kad kažeš da je stvar samo u održavanju što ne objasniš čoveku kako "održavaš" taj prednji semering na radilici pa da i njemu više ne curi tu ulje.
na 8000 sam radio generalnu u kuli i tad su stavljeni novi semerinzi još uvek nisu procureli dali sam slučajno naleteo na kvalitetne pa traju ili neznam šta ali činjenica je da mi je semering procureo kupio bi novi i promenio a nebi gledao da piša ulje na njega
 
A ja opet da uskočim sa komentarom, u vezi onog traktora što sam ga okačio.
Auspuh je proizvođača Kiler.
Raspao se , a ne izgoreo (mada i to nije nemoguće). Spojevi falcovani, a ne zavareni.
I tako, ima što - šta još da se doda.

Ja ne znam, pa nek mi neko kaže: jel na ovim savrmenim stranim mašinama ima merač pritiska ulja, ili samo indikator kao kod novih tipova IMT?

Ja ipak više volim manometar od lampice.
 
Kod mene je isto bio samo indikator ali je otac ugradio sat jer je fabrički na tabli bilo mesto za njega tako da i dan danas imam obadva pokazivača
 
Koliko vremena treba da grejač propusti naftu i ugreje usisnu granu.

kod mene je oko 20 sekundi, što mi se čini mnogo.
Toliko i treba pola minuta i vise.

- - - - - - - - - -

Moji radovi pre par godina sad sam pronasao sliku pa da je podelim.Evo malo poredjenja kabina od IMT a 539 sa leve strane i IMT 5136 sa desne strane.
dsc01458.jpg
 
Nazad
Vrh