IMT

dopisivao sam se sa dečkom Miroslav se zove i zadnje felne sa gumama i tegovima su od 577 18.4/30 bar je tako on rekao mislim i da ima napisano u komentarima negde.od tamića je motor samo se nesećam od kog.valjda 80.i rezervoar mu je okrugli ispod kabine

Ma neznam, te felge mi deluju po izgledu iste kakve imam na 565, isti im je ovaj uteg u sredini. Jedino na tom traktoru su 16.9 gume. No opet može da bude i da je nak felga od 30", neznam ni sam.


Što se tiće IMT-a, meni je stvarno žao što ej završilo tako kako je je, imam doma 3 komada, a kupili bi i još 2 samo da su barem nečemu, a ne što čujem sami problemi s ovim novim modelima.
Osobno IMT 550.11 je za mene dobro postignuče imt fabrike što su ubacili Perkins motor, traktor je komforan, iam dobu izoliranu kabinu i baš je ugodan za rad. Za sve setvene poslove, prskanje, špartanje i sve laganije poslove odličan stroj.
Možda takvog i kupim ako se situacija popravi.
Evo ga šta mali može, čuje se da mu je teško ali ideeeeee:bravo:

A i ovaj novi 577 je mnogo lep, samo je malo škakljiva kupovina, puno para a kvalitet upitan.
 
Nevidim zasto bi kad svi znamo da je to istina...

Biće da sam pogrešno formulisao, ali bila je u pitanju neka fabrika koja tržištu nudi samo dva modela manje-više ista i prilagođena samo jednoj ciljnoj grupi. Ta jedna fabrika me je samo inspirisala da "bljunem vatru", ali nisu oni jedini. Sličan uski asortiman nude i drugi domaći proizvođači dok se oni tipovi prikolica koje domaće tržište najviše traži uvoze od Turaka i Poljaka.
 
Ma neznam, te felge mi deluju po izgledu iste kakve imam na 565, isti im je ovaj uteg u sredini. Jedino na tom traktoru su 16.9 gume. No opet može da bude i da je nak felga od 30", neznam ni sam.
pa neznam ni ja tačno sad stvarno mozda su ovde na snimku kad ore i 16.9/28 ali znam da je dečko pričao da je stavio 30.mozda je samo taj teg od 560.znam da je dečko neki mašinac ili tako nešto pa se razume u mehaniku odlično.možda spasoje može da da prave informacije.ipak su braća po babinoj liniji:ppozdrav:
 
Nevidim zasto bi kad svi znamo da je to istina... Jedino mi se svidja sad ovaj novi IMT 577 onako dosta je tu promena i mnogo lepsi traktor,sedeo sam u njemu i nemam zamerke,kupio ga jedan penzioner kod mene u selu i samo se vozika sa njim stvarno lep traktor samo da nastave sa tim tempom i na svim modelima da bude takvih promena i ja mislim da bi se vise prodavali.. Ali naravno da ne budu odmah alavi i da poskupe duplo... :ppozdrav:
Taj novi 577 sto se danas prodaje je poceo da se u tom izgledu proizvodi jos 1997god to je valjda bio poslednji trzaj IMT-a
 
Ljudi,lepo je meni na novosadskom sajmu rekao covek sto radi u IMT.Kaze mi hocemo da radimo,i imamo cime,nije da su lose masine za ovo sto se sad radi ima ideja i za modernizaciju,mogu i rokovi da se smanje a ne da pocek bude 90 dana ali neda im drzava koja je njihov 100% vlasnik da nesto urade.Jednostavno svi znaju da moze ali dobijas komandu da ne radis,nedaju ti delove i ti nemas cime da sklapas i stalno kasnis i sve to da bi se planski unistio taj gigant sa zemljom od 40hektara u elitnom delu N.Beograda.Vlast je pre 10godina skrojila sudbinu IMT-a i sad se samo ceka dan za egzekuciju a svi ostali cekaju i gledaju kako im grupa bandita unistava i drzavu i kompanije.I sad kao da ga premestaju,samo da bi nekom ustupili zemlju za izgradnju maltene za dzabe a nema veze sto je neko ulozio milijarde dolara za izgradnju tih postrojenja.More bre ovo treba sve postrojiti.Dok neko ne kaze dosta bre bando vise ovo je i MOJA zemlja,tu sam se rodio tu cu i umreti,tako i IMT-nema pomeranja nego proizvodnja napred a hiljade kupaca radosno ceka ponos ove nacije da krene.
 
Taj novi 577 je predstavljen jos u katalogu iz 1987 godine. Ja sam licno sedeo u jednom 560 DV 1990. godiste koji izgleda kao taj novi 577, sa mokrim kocenjem i pojacanim hidraulikom. Sve je to smisljeno davno, kad je trebalo, ali je neko drzao ogromnu rucnu kocnicu u nasim fabrikama..
 
Kabina, mokro kocenje i pojacan hidraulik. Tada su hauba i instrument tabla bili isti kao kod tebe a mislim da je 1996 bila prelomna godina i da ih ima i sta starom i sa novom haubom a tog godista ima i 580 i 590.

Evo jednog 577 od te prve serije sa kabinom razdvojenom od menjaca i naknadno prepravljenim turbo motorom:

 
Ljudi,lepo je meni na novosadskom sajmu rekao covek sto radi u IMT.Kaze mi hocemo da radimo,i imamo cime,nije da su lose masine za ovo sto se sad radi ima ideja i za modernizaciju,mogu i rokovi da se smanje a ne da pocek bude 90 dana ali neda im drzava koja je njihov 100% vlasnik da nesto urade.Jednostavno svi znaju da moze ali dobijas komandu da ne radis,nedaju ti delove i ti nemas cime da sklapas i stalno kasnis i sve to da bi se planski unistio taj gigant sa zemljom od 40hektara u elitnom delu N.Beograda.Vlast je pre 10godina skrojila sudbinu IMT-a i sad se samo ceka dan za egzekuciju a svi ostali cekaju i gledaju kako im grupa bandita unistava i drzavu i kompanije.I sad kao da ga premestaju,samo da bi nekom ustupili zemlju za izgradnju maltene za dzabe a nema veze sto je neko ulozio milijarde dolara za izgradnju tih postrojenja.More bre ovo treba sve postrojiti.Dok neko ne kaze dosta bre bando vise ovo je i MOJA zemlja,tu sam se rodio tu cu i umreti,tako i IMT-nema pomeranja nego proizvodnja napred a hiljade kupaca radosno ceka ponos ove nacije da krene.

A od kojih da krenemo od ovih iz 2000. ili od ovih sadasnjih pa retroaktivno ?
 
Kabina, mokro kocenje i pojacan hidraulik. Tada su hauba i instrument tabla bili isti kao kod tebe a mislim da je 1996 bila prelomna godina i da ih ima i sta starom i sa novom haubom a tog godista ima i 580 i 590.

Evo jednog 577 od te prve serije sa kabinom razdvojenom od menjaca i naknadno prepravljenim turbo motorom:

Aha...to su ti modeli, znam, poznati su mi, najviše su rađeni za izvoz.
No nije ipak potpuno isti ko i ovi najnoviji, kabina i blatobrani su malo drugačijeg oblika.
 
@Sanana

Kabina je ista i blatobrani iznutra su isti ali su spolja drugacije oblikovani i vrata se otvaraju redovno i nesto su drugacija, nisu kontra kao na novom. Taj 577 s' kraja 80-ih za izvoz najvise lici na MF 690.
 
Pogledajte kako izgleda IMT 539 star dve godine i sa 400 radnih sati.
Nije nikad orao ni radio u njivi, samo vukao plastove, kosio i slične poslove obavljao.
04042013364.jpg

04042013363.jpg

04042013365.jpg

04042013366.jpg

04042013367.jpg
 
Bogami jel ti trosi ulje tj jer ti prosipa ?? Kao da ti curi na prednjem semeringu radilice ?? A i na dekliju tj poklopcu razvodnika ?? Sto to malo neresavas nije neka investicija.
 
Ne bih rekao.

- - - - - - - - - -

Nije moj traktor, nego susedov.
Ali pogledajte auspuh, kojem može da se cev izvuče napolje...
Ili neku masnoću koja ne znam od kuda curi iz vretena upravljača...

Šta li može da bude kad na vratilu curi ulje?
Takođe, kako rešiti ovo što izbacuje ulje na čep? Da nije produvao???
 
Ima takvih slika i kod mene u okolini... Neznam ali sve noviji IMT sve gori provereno... Ovo kao da nije uopste ni bio nov motor kao da je samo prefarban... :sta:
 
Nazad
Vrh