IMT

Ovom traktoru se najverovatnije pokvario sat i mislim da nije star samo 2 godine.Razmislite.Vec vise godina IMT koristi tamno plavu boju a ne ovu svetlu.Od 2000 i neke su poceli sa tamnom farbom koja se nekada koristila za motore za izvoz.Trebalo je da ja slikam moj IMT 539 '99 god. sat se pokvario na 200h a traktor je odradio na hiljade sati,menjam ulje 4 puta godisnje i skoro da ga ne gasim a radi sve najteze operacije,prosle godine je balirao oko 80hektara a de je ostala rabota.I posle svega toga on izgleda kao nov,masina potpuno cista,suva.Radi kao zmaj.
 
Ovom traktoru se najverovatnije pokvario sat i mislim da nije star samo 2 godine.Razmislite.Vec vise godina IMT koristi tamno plavu boju a ne ovu svetlu.Od 2000 i neke su poceli sa tamnom farbom koja se nekada koristila za motore za izvoz.Trebalo je da ja slikam moj IMT 539 '99 god. sat se pokvario na 200h a traktor je odradio na hiljade sati,menjam ulje 4 puta godisnje i skoro da ga ne gasim a radi sve najteze operacije,prosle godine je balirao oko 80hektara a de je ostala rabota.I posle svega toga on izgleda kao nov,masina potpuno cista,suva.Radi kao zmaj.


Moj 539 je 1993god ima 3000 sati i suv je sktoz nigde ne baca ulje... Imao sam samo probleme sa kardanom i nista vise nije dirano... Naravno ulje menjam redovno na 100-120 radnih sati... A sto se tice ovog sa slika mozda ima nesto vise radnih sati ali ne ni nesto preterano...
 
Da nisu ovi novi bas najbolji to je jasno ali ovaj nije 2010god.
Ajde neka neko kaze od koje godine su poceli da farbaju sa tamnijim bojama.Kod mene ima jedan 2002. sa tamnijom bojom.
 
Nema greške, traktor je star dve godine, još je pod kreditom.
2010. godište.
Moguće je da je sat stao, ali zagarantovano je uvek bio u laganom radu.
Zar je bitno dal je 400 časova ili 1400?
Ovo je antireklama za ovaj traktor.
Inače, u pitanju je IMT 539 p.
 
to što pišeš i nije toliko strašno a ni čudno kad pogledate do čega je dovedena fabrika
ali pogledaj malo temu MTZ ...spominju se i tamo u ne malom broji problemi na novim traktorima
da ima i malo volje u ovoj propaloj državi traktori iz IMT-a bi bili BEST BUY
 
Da nisu ovi novi bas najbolji to je jasno ali ovaj nije 2010god.
Ajde neka neko kaze od koje godine su poceli da farbaju sa tamnijim bojama.Kod mene ima jedan 2002. sa tamnijom bojom.


Druze mazali su oni bojom koju su imali... I sa sam bio spreman ruku da dam da ne postoji IMT 540 sa novom limarijuo ali sam na forumu video suprotno.. Nemoj da ti farba dube toliko merodavna... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

to što pišeš i nije toliko strašno a ni čudno kad pogledate do čega je dovedena fabrikaali pogledaj malo temu MTZ ...spominju se i tamo u ne malom broji problemi na novim traktorimada ima i malo volje u ovoj propaloj državi traktori iz IMT-a bi bili BEST BUY


Malo vise volje treba da bi ponovo procvetao IMT.. I ja bi voleo ponovo da se proizvode sve grdosije i sve prikljucne masine... Ali tesko da cu taj film gledati. (nazalost)
 
Ja imam IMT 2010. god (549) i ima oko 500 radnih sati.Nije ni priblizno u stanju kao onaj sa slike.Jedino negde malo kaplje oko filtera goriva(ne mogu da zakljucim gde) i to je to_Ostali delovi potpuno suvi.Inace,boja motora-plava
 
Pa skoro svaki traktor bi tako izgledao kad ga vlasnik nikad u zivotu ne opere,nagubi ce prasine i kad se to pomesa sa naftom ili uljem postane smola.. Licno moji traktori nemogu nikad tako izgledati jer ih odrzavam redovno...
 
Pogledajte koliko mu se leva spona ostetila,koliko mu je auspuh zapusen da je poceo da baca dim na rupu za vodu na grani pa dimi na masinu,koliko mu je grana nagorela,odakle mu masnoca na menjacu,tu nema sta da pusta.Jednostavno ima gomilu radnih sati.Nazalost nisu sada dobri ali ne bas toliko.Za 400h on se tek zagreva pa koliko da je los.Ne znam da li je bio onaj klip "novi traktor a kvari se kao stari " ovde na forumu,reko da ga postavim ali mozda je bio vec pa da ne dupliram.
 
Nemoj prema jednom lošem primerku da sudiš o svim traktorima moj 540 ima 11000 sati pa mu je motor čistiji od toga na slikama stvar je samo u održavanju
 
Definitivno novi IMT traktori se nemogu mjeriti po kvaliteti s onim prijeratnim! Imamo 539 P, kupljen nov 2001. i imali smo silne probleme dok nismo sanirali i predihtovali celi motor da ne pušta. Strašno se loše danas sklapaju traktori u IMT-u, a pogotovo motori u IMR-u. Svaki stariji 539 pojede tog novog pa nek kaže šta god ko hoće!!!

Održavan je uredno, ali i jako puno radi, sve lakše poslove obavlja.
Slika2042.jpg


Slika2040.jpg


Slika2039.jpg
 
Do koje godine su po vama naj bolje seije IMT 539???? Neki kazu do 90 neki kazu i kasnije sta vi mislite???
 
Po meni stare linije tamo negdi do '93.-'95. godina.
Ni ima i izuzetaka, znam za jedan 539 DLI kupljen nov 2003. ali stvarno je traktor fantazija, ide ko zmaj, a motor suh, apsolutno nikakvih problema nema s njime.
Izgleda da je lutrija kupovina novog IMT-a, možeš da naletiš na odličan stroj, a možeš kupiti i nešto baš loše ako se taj dan majstorima nije dalo raditi kak treba :)
 
Kod nas u selo je najmasovnija kupovina 539 bila 2003 godine. Ima ih i sa bugarom i sa IMR-om, sa sivim i sa nekim cudnim braon zadnjim felnama. Svi rade lake poslove ali se skoro pa ne gase. Najgore je prosao jedan sa bugarom koji je napravio najmanje radnih sati a otvaran motor 2 puta. Ovi sa IMR motorom su uglavnom dobri. Vozio sam samo jednog od tih i taj je onako bas dobar.
 
Moj teca je negde 2003 ili 2004 kupio nov 539 sa kabinom koji je tad placen ako se ne varam 7200e i odma sledece godine je propisao motor ulje gde god je bilo zaptivaca.Znaci nije imao ni 400rh,a ulje na sve strane.Ja licno mislim da su najbolji bili do 90-91.godine,isto kao i zastavina vozila.
 
Nemoj prema jednom lošem primerku da sudiš o svim traktorima moj 540 ima 11000 sati pa mu je motor čistiji od toga na slikama stvar je samo u održavanju
Kad kažeš da je stvar samo u održavanju što ne objasniš čoveku kako "održavaš" taj prednji semering na radilici pa da i njemu više ne curi tu ulje.
 
Ma losi su nam brate i delovi koji nisu iz IMT.Nemas vise gde ni da kupis,semering da valja,satovi,filteri,sklopovi motora.Ni IMR ne pravi karike i hilzne,kao ni lezajeve.Sve je danas u globalu daleko losije nego devedesetih.
Jos nesto cu reci:kad kupite zapadni auto od npr. 30 000eura,jel samo sipate gorivo i ponekad menjate ulje i vozite ili je ono prvi servis koji kosta 100e pa drgi koji je 150e pa na 40000km veliki koji kosta za citroena 400evra pa za neku godinu rikne neki deo koji kosta svaki min. 50evra pa dalekonavise do nekoliko stotina.Koje ulje sipate u te strane motore,da nije FAM,GALAX od 250din litar kupljen u Rumi na vasaru ili je selenia,total od 1500din litar.Nasi poljoprivrednici,menjaju ulje tek kad totalno pogaravi,filtere svake 5 godine,sipaju ulja koja nadju pa i ona na tocenje,onaj precistac vazduha sa uljem na 539 u mom kraju niko nikad nije cistio niti prao,samo dolivaju ulje a u IMT je preporuka da se menja dva puta godisnje i to je jako bitan elemenat.Kakvo nam je d2 gorivo ili loz koji smo koristili do skora,ko cedi kroz carapu ima sta i da nadje na njoj.Moze li se ovako kod zapadnog traktora,koje ulje se sipa,posto je servis kada ti dodje majstor da popravlja John Deera,daleko veci.Nazalost taj jadni IMT ne pravi kao sto je nekada pravio ali i delovi koje moze da kupi nisu kao sto su bili dok je bila SFRJ i dok je bio pravi JUS.Da je to kao sto je bilo nekada i da se u njih ulaze kao u zapadne traktore trajali bi vise od njih a koliko su jeftiniji.Kad kupi neko John Deer pa dodje sa njive on ga licka,pere,maze trlja pa onda u garazu a IMT po blatu i djubretu i posle na kisu i sunce,mraz.Pitam opet ponosne vlasnike i ovo zasto ne sipate VODU u vase ponosne zapadne masine mesto antifriza i tako ga vozite 30godina kao sto to radi 95% vlasnika IMT i posle neko kaze los mi ladnjak,vodena pumpa se pokvarila,termostat zaglavio,motor mi se greje.Nama je sve nase lose a zapadno je dobro e zato smo i propali i zato su nas i doveli da smo zavisni od njih za sve.Za 10 god. cu morati da zovem u EU da mi daju dozvolu da idem u WC.
 
Nazad
Vrh