IMT

Danas nosio dizne da izmijenim ulozke, ali majstor rece da su dobri.Medjutim kad sam ih montirao traktor i dalje ima troktanje kad se hladan startuje, gusi se kao da je na dva cilindra samo. Poslije jednog minuta rada se umiri, ali nema u radu bas snagu kao da mu fali jedno 20% snage.Sljedeca na potezu je pumpa (linijasica IPM), pa me zanima da li ovo moze biti do ventila tj do cadji na sicevima, i da li postoji kakav aditiv za gorivo koji bi ocistio pomenutu cadj. Krenuo bih linijom manjeg otpora tj sa kakvim aditivom, da izbjegnem skidanje i ispitivanje pumpe, a mozda i glave.
Inace nudi mi covjek danas pumpu "Rikard Bencic" Rijecku, novu za 200 evrova, na njoj na vrhu stoji ukucano 92, on tvrdi da je to godina proizvodnje. Da li se kod ugradnje te pumpe na 539 umjesto IPM mora mijenjati pogonski zupcanik u razvodu, i kakve su to uopste pumpe? Tip ih hvali, kaze jedino ce traktor na ler gasu imati onaj cudni isprekidani zvuk,(ko je slusao fergu sa tom pumpom zna o cemu govorim).
ima kod mene u selu 539 sa pumpom sa RB pumpom...kaže čovek da mu traktor ima oko 50 ks i vuče setvospremač 2,9m :haha:
 
Ljudiii rasklopio sam danas menjac :) Unutra je uglavnom sve zdravo,raznizao mi se jedan iglicasti lezaj i napukao je ovaj poklopac ili kako se vec zove i malo su iskrzani zupci na ovoj osovini. evo vidi se na slikama. Ajde mi recite dal moze osovina da se koristi ili moram da je menjam i kako ovo sto je napuklo da resim ? ::pomoc:;:sta:
sdc11078.jpg
sdc11096.jpg
 
Kaze da su mu se na prvoj slici zajeli zupci a da je ovo s druge slike napuklo... Ja na drugoj slici vidim samo da je lezaj krenuo napolje i da se tu pozna crta "razdvajanja" ali pukotinu ne primjecujem...
 
Kakva su inace iskustva sa 533? Isplati li se kupiti za manje poslove? Inace u BiH su prilicno skupi u odnosu na Srbiju, Hrvatsku. Dobar oko 3000E.
 
Dc83 Ljudiii rasklopio sam danas menjac :) Unutra je uglavnom sve zdravo,raznizao mi se jedan iglicasti lezaj i napukao je ovaj poklopac ili kako se vec zove i malo su iskrzani zupci na ovoj osovini. evo vidi se na slikama. Ajde mi recite dal moze osovina da se koristi ili moram da je menjam i kako ovo sto je napuklo da resim ?


Po ostecenjima zuba na spojnickoj koji se vide mozes tu istu vratiti nazad.Ovaj dio koji je kako kazes napuko iako se na slici nevidi pukotina isto mozes zavariti i vratiti nazad .

- - - - - - - - - -


Ovo sto si oznacio strelicom nebi trebalo biti puknuto.To je takav odlivak.U tom dijelu budu krajevi osiguraca.




Uploaded with ImageShack.us
 
cira92 na prvoj slici su zajedeni zupci kao sto kaze bobo i krenuo je lager napolje i naprsao je ovaj rub ...a to sto je kremator obelezio strelicom nije puknuto,to sam slikao da se vide zupci .. lisnik ,e super,znaci mogu da vratim osovinu ,a ovaj drugi deo videcu,ili cu da ga varim ili drugi polovan da nadjem..hvala...
 
Sad je 2013-ta i sto kaze bane sve stoji, ali ja sam imao priliku da 2000-te vozim Imt 5270. U to vreme kad se mnogo radilo na torpedima i rusima, voziti ovakav traktor bilo je pravo uzivanje. Sa tezinom od 12tona nije bilo truckanja, skakanja. Sa duplim tockovima u pripremi samo je plivao. Tri godine sam ga vozio i mogu reci da je isao bez problema. Ali vremena su se promenila, sad kad ima ovih novih savremenih traktora, normalno da ovi zglobasi vise nisu popularni.
 
cira92 na prvoj slici su zajedeni zupci kao sto kaze bobo i krenuo je lager napolje i naprsao je ovaj rub ...a to sto je kremator obelezio strelicom nije puknuto,to sam slikao da se vide zupci .. lisnik ,e super,znaci mogu da vratim osovinu ,a ovaj drugi deo videcu,ili cu da ga varim ili drugi polovan da nadjem..hvala...

Na slici se nevidi bas najbolje sta je naprslo.Ako ti je na prvoj ili na drugoj slici naprsnuo rub u kojem lezi zeger prsten onda moras mjenjati to kuciste.Posebno je problem kad na prvoj slici naprsne rub(leziste osiguraca).To hoce da naprsne i bez pucanja mjenacke kutije.Tad se desava da kad kreces traktorom uvijek lupne.Tacnije spojnicka udari u kuciste mjenjaca.
 
Kakva su inace iskustva sa 533? Isplati li se kupiti za manje poslove? Inace u BiH su prilicno skupi u odnosu na Srbiju, Hrvatsku. Dobar oko 3000E.
Vidim komentare cenjenih i postovanih kolega koji lepo govore o IMT 533.To je dobar traktor,radjen u vremenu kada nije znalo da se fusari,izdrzljiv je,ima jako lep zvuk na ler gasu koji mu daje fiber,nekako ima drugaciji prenos od 539 i na nizbrdicama spusta teret neuporedivo u odnosu na 539,na leru lagano, ali...Uvek ce ostati problem paljenbja koji je na lancaniku,pa spanel koji se vise nema naci kvalitetan,zatim membrana bos pumpe,retke su dobre koje ne probiju posle 300h rada,motor mu je drugaciji od 539 pa ne mogu polovni delovi da se koriste sa jednog na drugi,kako delova dobrih ima sve manje,osim ako nisi ljubitelj te masine bolje kupi 539 jer su sve pomenute mane na 539 zamenjene.I na jugu Srbije nije jeftin,cena je 2500eu za rashodovanu masinu kojoj treba remont koji kosta 1000eu.Inace kolega 'milanristicks' ako je lose bio uzubljen kako je onda radio prvih 50-ak sati fenomenalno i onda naglo sve losije i losije?Veceras ili sutra skidam dekli i slikam pa cu postaviti slike paljenja.
 
Pre nekoliko dana u susednom selu otisao 533 za 500 evra.. Traktor je bio u solidnom stanju motor je bio dobar trebalo je da ase prefarba... A pre malo vise vremena jedan 533 otisao za 1400 evra sa sve prikolicom (isto prikolica IMT 3t) i plugom,bocnom kosom,i jos nekim prikljucima... Kod mene u kraju se stvarno moze naci jeftino IMT 533 kao sto rekoh i za 500 evra samo treba da se natrci na njega,mada su sve redji tako je sve teze da se nadje..

Ja zakasnio dva dana da kupim taj 533 za 500 evra... Sad bi imao i 533... :osmeh:
 
Na slici se nevidi bas najbolje sta je naprslo.Ako ti je na prvoj ili na drugoj slici naprsnuo rub u kojem lezi zeger prsten onda moras mjenjati to kuciste.Posebno je problem kad na prvoj slici naprsne rub(leziste osiguraca).To hoce da naprsne i bez pucanja mjenacke kutije.Tad se desava da kad kreces traktorom uvijek lupne.Tacnije spojnicka udari u kuciste mjenjaca.
Pa ne vidi se bas dobro,nikako ne mogu da uslikam da se vidi jasno. A naprsao je onaj unutrasnji rub,evo slika,ovde se bolje vidi.Inace zavario ga danas,valjda ce da bude dobro
sdc11116.jpg
 
Nazad
Vrh