IMT

Da se pohvalim kaparisan danas traktor 577 DV novi tip. Konacno sam zavrsio potragu za traktorom :osmeh:
 
1986 godiste, 8000e. Mozda cena nije mala, ali je proveren traktor i izgleda kao da je 96 a mozda i mladje. Sredjen je u fulu. Radjena je generalna, farban je, sredjene kocnice itd. Coveka znam jer je mom zetu rodjak, znam da ga je sredjivao za sebe ali jbg razboleo se i odlucio da ga proda jer njegov sin nema nameru da radi poljoprivredu ima svoj privatni biznis. Na neki nacin taj traktor nas je inspirisao da trazimo 577. Tako da je nas prve obavestio kad je odlucio da ga proda. Bice slika verovatno kad budemo isli da ga doteramo za vikend.
 
Kako tu prednja vuca da se ukljucuje kod nas na 565 sa prednjom utovarnom kasikom cini mi se drugacije .
 
@fiat615 Pa solidna je cena, trazio bi on i vise ali nema kabinu. Ima samo kacket i nesto nalik rolbaru. Tako da ce mi investicija biti samo ta kabina. Gledao sam i jedan 90 godiste sa kabinom trazio 9000e a ne moze ni vodu da donese ovome. Pisa ulje na sve strane, kocnice nikakve, pola stakala nema itd. Sve u svemu ja sam zadovoljan.

@Montoya Jbg nema veze, ako nista drugo bar mi je ovo blizu necu da placam prevoz da ga doteram :osmeh:
 
Dakle IMT 533 '77 god:uradjena generalna,sve kvalitetni delovi,nista turci i indijci [novi klipovi,karike,hilzne,pumpa za ulje nova-tesanjska,radilica radjena,lezajevi novi,pvp pumpa remontovana u IPM Beograd,nove dizne,nov lanac i lancanici kao i spanel,nova ac-pumpa.Neznam vise ni ja kao da je sve novo.Ali ipak nesto ne valja.Tesko pali,vrlo.Nema snagu,pogotovo hladan.Nekad nema snagu ni sam sebe da vuce.Pumpu sam 3 puta nosio u IPM i posto imam tamo coveka uvek uzimao drugu ali sam na kraju vido da nema vajde i da nije do pumpe.Skoro je komplet rastavljan i ustanovljeno je da je sve dobro.I ventili su menjani,nisam rekao.Jedino bregasta nije menjana.Ne znam koja to sitnica me gnjavi pa da nema snagu,pomagajte.
 
Nešto mi pada na pamet,a valjda će još neko pripomoći..... Možda ne stoji dobro paljenje? Da li pvp nesmetano dobija gorivo? Filter vazduha tačnije ona gornja mrežica kad je čišćena? Možda je zapušena.... Teško je ovako pogoditi šta mu je....
 
Kada smo demontirali onaj poklopac paljenja napred sto je,sve je bilo na mestu,crtice se poklapaju,pumpu smo pomerali u skoro sve polozaje kojih ima[onih 10-ak crtica pored fibera] i samo se dobija losiji rad a nikako bolji,sto se tice vazduha to sam i ja sumnjao i skinuo sam gumu sto povezuje filter i motor,probe radi,i opet isto.Nisam napomenuo da sam probao rad traktora potpuno bez ac pumpe,pali isto i radi isto imao je ili ne-pa mi je to navelo misao na problem sa bregastom-neki pa kazu da se ta osovina tesko haba.Takodje sam zapazio da kada upali pritisak ulja mu skoci na 10bara i vise bi isao-ceo krug- ia tako dok se ne ugreje malo pa mu padne na normalu.Tako traktor radi vec nekoliko godina,sa velikim brojem radnih sati.
 
Nisi nam kazo jel traktor dimi ili ne? Kad si skido usisnu granu jel bila zagarita iznutra, jel u radu sikto i pirucko na usis? Jel ti diže nivo goriva u karteru? Jesi provjerio da ti nije koje crijevo od goriva ili slavina zaštopani pa tu dobiva malo goriva? Provjeri jel ti sve uredu sa onom cijevi (i holenderima)koja povezuje usisnu granu i PVP, da nije šta upalo u nju pa regulator na PVP nemože radit normalno? Što se pritiska tiče možda ti manometar laže ili te zeza sigurnosni ventil kojeg lako možeš skinit i pregledat.
 
Kada smo demontirali onaj poklopac paljenja napred sto je,sve je bilo na mestu,crtice se poklapaju,pumpu smo pomerali u skoro sve polozaje kojih ima[onih 10-ak crtica pored fibera] i samo se dobija losiji rad a nikako bolji,sto se tice vazduha to sam i ja sumnjao i skinuo sam gumu sto povezuje filter i motor,probe radi,i opet isto.Nisam napomenuo da sam probao rad traktora potpuno bez ac pumpe,pali isto i radi isto imao je ili ne-pa mi je to navelo misao na problem sa bregastom-neki pa kazu da se ta osovina tesko haba.Takodje sam zapazio da kada upali pritisak ulja mu skoci na 10bara i vise bi isao-ceo krug- ia tako dok se ne ugreje malo pa mu padne na normalu.Tako traktor radi vec nekoliko godina,sa velikim brojem radnih sati.

Pa ako traktor dobro pali, a trebao bi posle genealne, proveri breg za pokretanje ac pumpe, skini crevo sa izlaza ac pumpe i zaverglaj pumpa bi trebalo da pravi manji pritisak i da izbacuje gorivo punim kapacitetom... ukoliko ovoga nema nema ni snage pod opterecem, posto si vidim napisao da se traktor isto ponasa sa i bez ac pumpe.
 
Nazad
Vrh