IMT

Kod mene u selu ima desetak ovih traktora, svi su kupljeni 90-ih, sa jednim sam radio tanjiranje prosle godine, cini se da traktor ima snage, svidja mi se menjac sa 5 brzina ali je simptomaticno da svima motor (dm33) nije dugo tajao max 2500-3000h svma je radjena generalna, inace ostalo je ok. mogu'i uzrok ovako kratkog veka je sto su sklapani pocetkom 90-ih.
 
Znam za motor ima mi kum 549 zato jer su većinom klipovi s tri karike pa ne duraju.
A imaš s 5 staviti motor je nabrušen ide pali zimi ko metak.
 
Danas sam primetio, odnosno cuo neko nazimenicno cvrcanje u zadnjem levom tocku na 533 (nije kocnica..), verovatno je nesto do lezaja, nego dal smem da teram to jos sutra, imam neke sitnice da zavrsavam pa da ga rasklopim posle toga? proveravao sam i srafove na felni ali svi su utegnuti.
 
pozdrav svima,imam "mali" problem na 533...naime,zamenio sam crevo od nafte koje ide od drugog filtera prema onoj racvi na rezervoaru (tu se racva na vod prema gejacu i rezervoaru) jer je propalo,medjutim posle te zamene motor je poceo da se zalece,tj.lepo radi samo kad je opterecen,bez opterecenja dodaje i oduzima gas (danfuje).Jedino sto sam mogao da vidim je ona mesingana matica koja steze holender na toj racvi malo rasenuta i da malo tu vlazi.Moje pitanje je da li to ima neke veze,ili je samo slucajnost a kvar na nekom drugom mestu.Da napomenem da je motor pre te zamene dobro radio.
 
Onaj što ide kroz holender što se uvija u kućište filtera
Ja nisam mogao da nađem ta crijeva pa mi je to sve čovjek pravio pd onih armiranih crijeva i stavljao holendere.
 
Pa ja mislim te što si skidao.
Pokušaj nekim šarafom da začepiš daj holender koji ti ide na onu račvu (tačnije na kućištu filtera zatvori izlaz)i ako ti traktor bude dobro radio onda prati ovamo dalje, recimo jesi li zamjenio na onoj račvi dojnje i gornje crijeco, jer to je vjerovatno sitnica. A ako i tad bude šarao onda nije povezano sa tim mjenjanjem crijeva.
 
Moja masina ...

hv4gp4.jpg
 
Kaki izvozni tip, obični tip sa običnom kabinom koja nit je odvojena nit je Orašje, samo je sive boje ko Oraška kabina. Baja ga je izvana ucifro fino, al je i cijenu dobro nacifro.
 
Nazad
Vrh