IMT

Sigurno ce IMT iseliti iz N.Beograda, ali nece ga nigde preseliti.
 
jeli kod svih 560 do 577 bez prednje vuce s hidraulicnim volanom okretnost veca u desnu stranu a u lijevu manja? da li je tamicev s 44 motor slabiji od traktorskog s 44? hvala
 
Sve spone su stelujuce a retko koji traktor je ispravno podesen da skrece u obe strane jednako.

S44/V ima manje klipove i nesto drugaciji rezim rada i par elemenata u PVP od traktorske verzije tako da ipak postoji razlika u radu ali moze lako da se prepravi.
 
prednji trap komplet prepiksiran,novi rukavci,novi krajnici spona,postelane spone(radili smo optiku),na desnu stranu se klip izvlaci i ide,a u ljevu se uvuce do kraja i nema skretanja,i rukavac dodje do granicnika,takav problem je i kod kolege na 560.

znaci kad se stavi traktorska pvp,onda su tu negdje sa snagom?
 
kod mene je tamicev motor s komplet traktorskom glavom,pumpom i diznama,jedino me kompresor pati,kod nas ih nema polovnih nikako,a onda moram i poklopac razvoda mjenjat.
 
jeli kod svih 560 do 577 bez prednje vuce s hidraulicnim volanom okretnost veca u desnu stranu a u lijevu manja? da li je tamicev s 44 motor slabiji od traktorskog s 44? hvala
I kod mene je tako na 560, mada meni i odgovara sto je okretnost veca na desnu stranu.... Mada ima jedan 560 u selu kod koga je kontra, veca mu je okretnost na levu stranu...
 
motor na tamicu 60 je 58,5ks kao i na traktorima.Motori isti samo razlika u karteru,poklopcu ventila,razvodnoj kutiji i kucistu termostata.Raspakovao sam ih dosta i namestio na Rakovice i Landine.Bos pumpa je ista samo sto je na tamicu granicnik za gas vise odvrnut pa ide u vece obrtaje,to se lepo zavrne i podesi na traktorski rezim 2250 obrtaja,to je cela matematika.Kod nas Landina ide vec 5 godina pumpu nismo dirali,ide kao munje oce motor da eksplodira na patos gasu a tera je burazer samo pun gas.Ide 60 kao od sale.
 
Mirko, ne navodi ljude na gluposti... Zavrtanjem max okretaja motora se nece postici nista, imam kod ujaka tri polomljene radilice skinute s motora IMR m34/T sto ce reci 558/560. Motor je skinut s TAM-ica i stavljen na kombajn, ujak me nije htio slusati, jer "sta ja znam, uvijek se pravim pametan", i tako se pravio pametan majstor koji mu je to radio pa je kao i ti samo zavrnuo max okretaje i to po sluhu, bez ikakvih mjerenja i za kombajn kojem okretaji moraju biti sto precizniji. U glavnom, kombajn na mjestu radi super, ler gas ima, iber gas ima koliki je majstor ocjenio po sluhu da mora biti. dosao ujak do njive, upalio vrsalicu, dao max gas i poceo vrsiti, dosao je na kraj njive gdje je kombajn povrsio svu masu iz vrsalice i motor je automatski otisao u iber turazu koja mu je bila prije oderedjena za upotrebu u kamionu. ujak brze bolje sta ce smanjio gas na ler i kad se motor smirio opet dao pun i motor se vrti, gle cuda, na onim majstorovim okretajima... tako ujak dalje vrsi i kad se vratio na pocetak njive, ista prica, kombajn izgubi opterecenje, motor u iber turazu i otkine radilicu... NISTA, teraj kuci tako kako ide i skidaj radilicu. Ovo se ponovilo jos tri puta s tim da cetvrti put nije mjenjao radilicu, vec je parkirao kombajn...

Sad mu je zao sto me nije slusao...

takodjer imam jos jedan primjer covjeka koji je na 560 stavio motor izvadjen iz kamiona i nije mogao s traktorom raditi nista, krivio je prodavaca da mu je prodao los motor, a to sto traktor ide 60 mu nije bilo ni naj manje sumnjivo...

Samoprozvane majstore ne zelim ni blizu mojih strojeva. Ono sto znam sam napraviti i napravim a ono sto ne znam ili nisam u mogucnosti prepustam profesionalcima.
 
Ja pricao o traktorima a ti o kombajnima.Na kombajn mora pumpa da se prepravi kod bosiste,tegovi i stelovanje da moze da radi u teskim uslovima na jednakom patos gasu.Zadnje sto sam ugradio je ovog leta motor od Tamica s44 na Zmaja 780.Kombajn radi kao sat iako je mator ali pumpa je morala na prepravku.Pisao sam o tome dok smo jurili radilicu za sestaka pa drugar odustao od te gluposti.
Na traktor moze sta oces.Prosao sam ja sito i reseto,nebrinem se ja za ovakve pametne komentare.
Ko zeli moze da dodje da se uveri sta radim i kome sam ugradio motor na traktor od tamica i radi bez problema i dan danas a tu su i dva clana ovog foruma.

- - - - - - - - - -

pumpa od tamica nemoze ni da se presteluje na traktorski ili kombajski rezim
Sigurno zbog elektronike na pumpi
 
Mirko, citaj sta pisem... Traktor u oranju nema stalno jednak gas jel da? Da se razumijemo, transport s takvom pumpom na traktoru je jako tezak, stovise nemoguc, bar u moj m brdovitom terenu, jer (e znam strucne izraze, jednorezimska sverezimska pumpa) "kamionski" postelana pumpa sama ne odrzava zadane obrtaje, nego se oslanja na komandu gasa, dok "traktorski" postelana pumpa bez obzira na teret pokusava odrzavati isti broj okretaja koliko god je to moguce. Razlika je OGROMNA, ali posto ne znam topografiju Republike Srbije, moguce je da u nekoj ravnici taj traktor mozda neki posao i odradjuje, ali ODGOVORNO tvrdim da je moj "pametan komentar" na koji se vi previse ni ne obazirete jer ste prosli sito i reseto (sto kazuje dovoljno o gustoci tih istih sita) nosi vecu tezinu nego vase bespotrebno prepiranje.

Pisao sam da je covjek na imt 560 ugradio motor s TAM kamiona bez ikakvih prestelavanja osim max obrtajaja gasa, pa da vidis kako traktor i unatoc tome LETI po cesti a orati ne moze ni metra, tj moze, ali u reduciranim brzinama, sto nije oranje...
 
Ako se motor od tamica t 80 ubaci u traktor 560 -577 i presteluje pumpa moze da radi bez problema.
Ima tu nekih prepravki sto je Mirko napisao.
Video sam kod coveka to odradjeno.
 
Ja kad sam uzeo polovan 558 vidjelo se da nešto nije u redu . Traktor u transportu leti , na leru ne radi dobro , u oranju se čudno ponaša i troši ko djavo . Odnesem pumpu i dizne kod bošiste i on mi kaže da je pumpa od tamića i da nemože nikako dovro da radi na traktoru . Uradi je generalno , znači sve izmijenja jer je reko da tu od štelovanja nema ništa . Od tada radi odlčno i troši u oranju ako ne i 50% manje !!!
 
Nazad
Vrh