IMT

momo je sve fino reko pumpa nemoze da se usteluje od nje ostaje malte ne samo kuciste
 
Maltene samo kućište , naplatio 150e , al kad je moralo tako. Sad kad se sjetim , a podsjeti me bobo , jednom smo išli sa tim 558 i još jednim traktorom malo dalje i išlo se preko nekih brda . Sjećam se da je traktor neobjašnjivo dodavao gas i ugasio se dva puta a nisam znao šta je . Kod mene je ravnica uglavnom pa je prvi put kad sam otišo u brdo "podivljo".
 
Interesantni komentari.Veoma zanimljivo nauciti kako drugome uzeti pare nizasta,bravo:bravo:
Ziveli Bosisti!!!
 
Maltene samo kućište , naplatio 150e , al kad je moralo tako. Sad kad se sjetim , a podsjeti me bobo , jednom smo išli sa tim 558 i još jednim traktorom malo dalje i išlo se preko nekih brda . Sjećam se da je traktor neobjašnjivo dodavao gas i ugasio se dva puta a nisam znao šta je . Kod mene je ravnica uglavnom pa je prvi put kad sam otišo u brdo "podivljo".

Kako TAM sa tim istim motorom i teretom ne podivlja uzbrdo??? A to sto ti se gasio i nije imao snage vrovatno zaprljani filteri goriva ili negde povlaci fals vazduh...
Znam gomilu traktora koji rade sa automobilskim motorima, gomilu kombaja koji rade sa automobilskim motorima bez problema.
 
Poslednja izmena:
Kad bi se mjenjao motor potrebno bi bilo ubacit pumpu od traktora i dizne.
Jer pritisak dizni nije isti kao na pumpama kamijona i paljenje i i to sve ko se imalo razumije i bar pritisak.
Tako da imao je jedan motor od tama na jednom traktoru taj traktor je letio orati nije mogo bioje zadrugar.
 
Da traktor i kamiončić treba da imaju istu boš pumpu imali bi.
Kad ste tako stručni objasnite mi koji se ne razumijem u boš pumpe na koji način da traktor (još sa ručnim gasom)sa boš pumpom od tamića u brazdi dobije više goriva ako dodje u tvrdu zemlju , pust dublje plug npr ili sl ?
 
Sve pumpe na poljoprivrednoj mehanizacije su "sve režimne", a na transportnim sredstvima su "dvo režimne".Šta vi radite u kućnoj varijanti i da li ste prošli sito i rešeto to je vaša stvar, ali ovo je tako pa vi pišite šta hoćete.Možete postaviti i helikopterski motor i on nema sve režimni regulator nego samo dvo režimni odnosno minimalni i maksimalni broj obrtaja ograničava, a vozač ostale režime.
Izvinjavam se ako sam nekoga povredio i na dosadi!
 
Jeste prototip(model).Treba mi jedan takav,a vremena na pretek i uradim ga u virtuelnom svetu.
@banecurug,odlican 5.Kabina je po uzoru na Explorer,a dimenzije IMT-560-577.
 
Nisam bosista po zanimanju vec mehanicar. Zaista se ne razumem u pumpe visokog pritiska vec iste nosim kod bosiste kad je kvar PVP u pitanju. Sto se tice motora znam 3 kombaja koji nose motore od zastavinog kamiona Fiat motor 100 konja vrsu godinama. Znam najmanje 10 kombaja koji nose motore od Mercedesa 123-jke takodje vrsu godinama. Neznam koliko rezima rada imaju pumpa visokog pritiska od pomenuta dva motora ali znam da ljudi sa tim kombajima rade- vrsu bez problema. Ovde u mom kraju na stare traktore Nemacke proizvodnje za koje vise nema delova za motore ljudi izbacuju njihove motore i ubacuju automobilske Mercedes 123, golf 1,6d. Cak sam video jednog sto je ubacio motor od Lade 1,6 i ugradio plin. Ti traktori obavljaju poslove kao sto su obavljali i sa njihovim standardnim motorima. Nisam pristalica takvih budzevina ali svaka buzdevina moze da se napravi da bude funkcionalna. Izvinjavam se na :off_topic:
 
To je stroj zf mjenjač motori dobri veli čovjek da je imao takvog 4 brazdeokretača po 16 cola je vukao ko od šale...
 
Vukao,dok se jednom ne cuje krc tras i gotv je ZF menjac,ima moj ujak 5210 evo ga skuplja prasinu u hangar,ne isplati mu se vise da ga popravlja,dolazili su iz IMT i radili mu komplet remont kostalo ga 20000 evra i posle toga jednom crko menjac,popravio ga i drugi put opet i evo ga zavrsio karijeru.. A zalosno sve mu kupio novo i EHR i gume,uradio motor generalno,hidraulik i sada stoji kao nov izgleda sve je novo,u kabini kao da je izasao iz fabrike ali dzaba mu.....
 
Curi nafta iz Bosh pumpe na 539

Na slici sam obelezio mesto gde curi nafta iz otvora. U 3-4 sekunde iz otvora izleti jedna mala kapljica nafte. Sta je uzrok i kako to srediti?
Pozdrav
539_Bosh_1.jpg
 
Nazad
Vrh