IMT

Meni za jesenju pripremu,posto sam samo tanjirao,po 3x prohoda na parceli sa potrosnjom sam bio zadovoljan,uopste nije puno trosio. 539 je u pitanju,tanjiraca 20diska
 
Koliko je meni poznato imt 533 ima slabiji motor od imt 539. Zar nije logicno da slabiji traktor vise trosi u istom poslu od jaceg ? Ako nista drugo mora vise da zapinje.
 
Zavisno i od pumpi neki imaju linijske,neki rotacione,neki imaju dobre pumpe i dizne a neki imaju lose sto utice na potrosnju,nacin voznje i najvazniji ljudski faktor.
 
imam osječaj da 533 sve osjeti.....npr, osjeti se 5cm dubine, i tu traktor sigurno potroši 1-2 litre više......ili kada moraš orati sa šperom, pa potrošnja od normalnih uvjeta je uvečana za 3,5 litre, što je puno.......npr rus 82 mi je trošio oko 14-15 sa plugom 2x14, al je išao oko 8km/h dok sa 533 idem 7km/h.........

jučer smo orali sa 2 imt 533, i pola hektara je napravljeno za sat i 10min, s tim da smo još poravnavali među i napravili uvratine.......al potrošnju nisam mjerio, dubina je bila oko 30-32cm, i oba su vukla isti plug od jedne brazde.....imam filmić, samo neznam kako da ga ovdje postavim......
 
radim manje parcdele, gdje sa rusom trebaš iz dva puta ulaziti u brazdu, jer nije okretan sa prednjom vučom, dok 533 znaš i sam kako se lako okrene, i 2 kom 533 mi više posla naprave od rusa......u rus dosta ugazi, da imam veće parcele, onda ga nebi prodavao.....

neznam kako da okačim filmić na youtube......pokazuje kao da ga upload-a a cjelo vrijeme 0% nikako da se pokrene.......
 
danas merio potrosnju imt 542 orano 2 hektra njiva potrosio 23 litra loze...sa tim sto imam 10 km u jednom smeru do njive...zemlja relativno laka,dubina oko 26 cm.nisam nosio fotoaparat da slikam,jbg zab..
 
kada sam tražio drugi 533, tražio sam sa fiatom, jer svi govore kako je to odličan motor, i bio je jedan 540 safiatom, koji sam razmišljao da uzmem, al na njemu je bilo dosta posla, od lamele, diferencijala, prednjeg mosta itd.......palio je bez grijača i na -20......

dok 533, nije bio loš, al je motor strašno pušio plavo i crno, i prvi je vlasnik......i to mi se nije sviđalo, iako je on dosta dobro upalio........kažu da idu do generalne 10 000 do 15000 sati.......i kada sam to sve vidio, ipak uzeo standardni 533........

uglavnom motor je sa štoreta 402, ako se nevaram 3 cilindra i 42ks pri 2000 obrtaja......a i univerzal 445 ima isti motor.......

- - - - - - - - - -

idi na sajt Dodaj.rs i prati upustvo

neće filmiće, samo slike
 
Nazad
Vrh