IMT

Pa teško da je sa par stotina. Samo jedna guma 12.4-28 je 25000din, a ovde ne ide ta nego još veća. Pa elektrika, pa limarija, pa da se zadihtuje da ne curi nigde ništa.... To što se tiče estetike, a šta se krije ispod svega toga tek je pitanje. Realna vrednost mu je ona koju plaćaju na kilo, ništa preko mu ja nebih dao.

Pa ako tako gledas onda mu treba sve novo. Zadnje gume su za moj pojam solidne. nisu ni pola potrosene. Jedino dve nove prednje mada i to nije na prvom mestu. Ovaj traktor nije opran u zivotu zato je ovakav. Kad bi ga samo oprao i stavio drugu haubu dosta drugacije bi izgledao.
 
Po meni Imt 560 nema bas neku prednost u poredjenju sa Rakovicom 65... Rakovica je manji potrosac,ima mnogo bolje kocnice a to znaci ako si na brdovitom terenu,kod mene to i ne igra neku ulogu nemamo brda,po meni je rakovica bolje i konstruisana,rakovici po meni je samo mana hidraulik i nista vise,ali kada se naviknes samo picis kao ja... :ppozdrav:
 
U mom selu nema ni jedan 560 tako da nemam apsolutno nikakva iskustva sa njim. Sto se tice Rakovice 65 ona se izuzetno dobro pokazala ove kod mene na brdovitom terenu samo ih vlasnici kude zbog prevelike potrosnje. Ako 560 trosi 10% vise od Rakovice 65 a slicne su cene znaci da se ne isplati uopste i misliti o njemu...
 
Isplati li se kupiti ga kao traktor za svu namenu na 5h zemlje? Kakvih nedostataka ima u odnosu na R-65? Ima li nekih prednosti u odnosu na Rakovicu 65?

Z 5ha ti je dovoljan i 539... Po meni je r65 bolji izbor... Manje trosi,okretnija je,... Inace 560 je veliki potrosac,tako barem kazu oni koji ga imaju,mada je i dosta tezak pa je to i najveci razlog te potrosnje
 
Mana joj je jos i osetljiva lamela,tezak menjac za saltanje,nije bas za brdo,lagana je napred,ima spor kardan.Prednosti:eek:kretna,mali potrosac,izdrzljiv motor,jaka hidraulika,mada malo nezgodna za rad jer nema granicnike. Moj izbor bi bio 565. Njemu je jedina mana sto nije bas okretan
 
Ja sam imao 560 86.god sa sirokom novom kabinom i ravnim podom, odlican je bio i ne znam koliko on to puno trosi u odnosu na rakovicu pa je u tome velika razlika? Kod mene je radio skoro 50 jutara zemlje on i 539 do pre 4 godine. Sto se tice kocnica uradis ih jednom kako treba i miran si. Traktor za preporuku sigurno ::super::
 
Po meni Imt 560 nema bas neku prednost u poredjenju sa Rakovicom 65... Rakovica je manji potrosac,ima mnogo bolje kocnice a to znaci ako si na brdovitom terenu,kod mene to i ne igra neku ulogu nemamo brda,po meni je rakovica bolje i konstruisana,rakovici po meni je samo mana hidraulik i nista vise,ali kada se naviknes samo picis kao ja... :ppozdrav:
Mnogo je laksa,brza i nije za oranje!Hidraulik mu nisu resili ni posle 20-30 godina koliko je rade!560 je majka za brazdu,mozda vise trosi ali evo kod mog caleta je tacno 30 godina,motor nije radjen uopste,samo karike promenjene,znaci standard jos uvek,kocnice ima odlicne-kopa u mestu,volan se lako navija iako nema hidraulicni...Tako da svako ima neku prednost i manu!Sto se tice hidraulika to je reseno za svagda i nikad nisam imao problema,jedino gde zna da procuri je na onim polumesecima,ali to je beznacajno!
 
Za nekoga je beznačajno a za nekoga i nije .Mom komšiji nesmeta što nema ni jednog blatobrana na 533 i što mu blato pada iza ušiju ,a gorivo curi niz mašinu ,i motor nema nigde orginal boju ,sve je crno itd.
 
Z 5ha ti je dovoljan i 539... Po meni je r65 bolji izbor... Manje trosi,okretnija je,... Inace 560 je veliki potrosac,tako barem kazu oni koji ga imaju,mada je i dosta tezak pa je to i najveci razlog te potrosnje
Tih 5 hektara radim sa Zetorom 2511 bez problema ali planiram da prosirim proizvodnju, trenutno sam u pripremi za podizanje 1h vocnjaka. Treba mi jaci traktor za svaku namenu sto univerzalniji, zato se i raspitujem :ppozdrav:
 
Nije tacno da rakovica nije dobra za oranje,samo treba da ima tocak na plugu.Podesi se on i topling i nema problema
 
ja koristim 560 i r.65, 560 je za oranje odlican nije veliki potrosac jer pravi ucinak u malim parcelama tezi je za okrenit mali mu anslag ali i na to se navikne nije za transport tu uzima malo vise goriva od r.65 nije za lagane poslove dok sa 65-com vucem peikolicu i sve lakse poslove radim obadva oce da procure na polu mjesecu jer su im slicni motori za jedno domacinstvo koje ne radi puno zemlje odlican traktor
 
Ko ovde koga laze.
560 je tezak bez kabine 2150kg pise lepo u katalogu a imam ih iz raznih godina(stari tip 560)a koliko je teska Rakovica?????Bez kabine.
Potrosnja,ko pise o potrosnji 560 obavezno neka navede koja je pumpa,linijska ili rotaciona.Tu je velika razlika u potrosnji.
Ja sam vozio 560 i potrosnja je ista kao i Rakovica,isti motor,kako sad rajka sa istim motorom i rotacionom pumpom da trosi mnogo manje.
I jos nesto,saltanje rakovice je malo teze,tvrd menjac,pouzdan,ali zato menjac na 560 saltam kao sumaher i u kombinaciji sa hidro volanom 560 okrenem veoma lako i sa malim ajnslangom.
Kocnice se urade na mehanicke(traju duze od rakovicinih) i u opkladu 560 vrtim na dinaru 10 krugova.
Sve ima svoje prednosti i mane.
 
Ovo se sredjuje za par stotina modernih novcanica. Cena mu je mozda i povoljna za ovakav traktor.
Sta ti pricas? par stotina da ga sredis? ako si trgovac toliko ti treba da ga operes i ofarbas.Sve 4 gume nove odma 1000e pa onda generalka sa sitnicama oko 1000e a moguce da je i blok pukao,jos ako zeza i hidraulik pa + xxxevra i onda instalacija i kabina i sredjivanje limarije totalno se neisplati trositi toliko vremena i zivaca,a vredi onoliko koko je kila gvozdža oko 2300kg x 25din i eto
 
Nazad
Vrh