IMT

Ko ovde koga laze.
560 je tezak bez kabine 2150kg pise lepo u katalogu a imam ih iz raznih godina(stari tip 560)a koliko je teska Rakovica?????Bez kabine.
Potrosnja,ko pise o potrosnji 560 obavezno neka navede koja je pumpa,linijska ili rotaciona.Tu je velika razlika u potrosnji.
Ja sam vozio 560 i potrosnja je ista kao i Rakovica,isti motor,kako sad rajka sa istim motorom i rotacionom pumpom da trosi mnogo manje.
I jos nesto,saltanje rakovice je malo teze,tvrd menjac,pouzdan,ali zato menjac na 560 saltam kao sumaher i u kombinaciji sa hidro volanom 560 okrenem veoma lako i sa malim ajnslangom.
Kocnice se urade na mehanicke(traju duze od rakovicinih) i u opkladu 560 vrtim na dinaru 10 krugova.
Sve ima svoje prednosti i mane.

Sa kojom pumpom ti se 560 pokazao kao manji potrosac linijskom ili rotacionom?
 
Na 560 imamo rotacionu i 2x godisnje menjamo filtere,nemamo nikakvih problema s njom.
Ovog je proleca stigao u dvoriste pored 533 sa linijskom pumpom i 539 sa rotacionom koji je mnogo startniji i ostriji,a za potrosnju nismo primetili da trosi manje ili vise od 533,mozda bi i trosio za nijansu manje da ga redovno ne cepnem po gasu. :osmeh:
 
Evo i moje zanimacije ovih dana

od ovoga


stigao sam do ovoga



radovi su u toku sporo se nepreduje.polako se montiraju stakla.ostalo mi da malo privarim vrata par L profila je korodiralo bolje da to zamenim i da lepo zadihtujem novim gumama, tapaciranje i nema zime.
kako vam se cini ova sema?meni se svidja uzivo deluje bas moćno i neobično
e moram samo sediste da podignem jer je ovo dosta nisko a u kabini se noge drze dosta višlje pa deluje skoro kao da sedis na podu.e ali kad budem podigao sediste javiće mi se drugi problem a to je volan.ostace bas nisko.moracu da nadjem neki dublji volan koji će biti višlji.neznam da lli bi pasovalo od nekog drugog traktora, zetora ili torpeda recimo neznam da li pasuju na ovu glavu
sa druge strane pravim ove stope za ulazak sa dva gazista pod nagibom inace dobicu bruh od skakanja
 
Biće odličan. Nego dal ne bude malo nezgodno za kontrolu i vađenje akumulatora, još ako si ubacio jedan veliki umesto dva mala...
 
sto se tice akumulatora ova stakla sa strane mala ispred nogu se skidaju sa sve ramom na par srafova se drze tako da moze da se skine akumulator bez problema.a sto se tiče haube nema dizanja do kraja dok se ne skine prednja soferka jer je i ona na sarke i otvara se.moze mozda do pola bez skidanja.hauba ima otvore za sipanje goriva i vode a kada treba skida se i ona na dva srafa bez problema
kabina je usrafljena nema joj mrdanja
 
558 lepa masina i ja sam sa njim počeo ozbiljnije da se bavim poljoprivredom to nam je bio prvi jači traktor ::traktor::. Završio je negde u Srbiji južno od Dunava ne znam tačno gde ,a i dalje se vodi na ćaletu jer ga nisu nikada preveli. Što se mene tiče jedina mana mana mu je što nema hidro volan i što ima spuštene komande kvačila i kočnica u one rupe tj. nema ravan pod inače prava mašina za oranje ::super::
 
bas to mi je sledece u planu.ne ove jeseni ali zimus ili na prolece definitivno sam resio da mu podignem komande gore i da mu uradim ravan pod.dobro zapazanje i meni to smeta dosta.moracu da pogledam kako je to reseno na 560 posto je na njemu sve ostalo isto ali su mu papuce gore pa da prekopiram nesto.mislim da mi kvacilo nije problem to cu lako.malo me bune kočnice dok ne vidim kako idu.

za sada nemam potrebe za hidro volanom,naviko sam sta znam.jedino malo u nazad kad ides i smotas pun nema sanse da ga ispravis dok ne krenes napred.na oba mi je tako ali sve je stvar navike.mozda jednog dana...
 
Ćale je imao problema jer je krut volan,a mnogo se oralo pa je primao blokade u rame. Tužno smo se rastali posle 4 godine rada,a njegovo mesto zauzeo je 560 novi tip sa velikom kabinom ,ravnim podom i hidro volanom
 
hehehe već vidim žrtvu koja ce da mi slika te komande i kako se kace i gde su im osovine:haha:.sam se javlja

naravno da je servo prednost i olaksica.a nije to vise ni tako skupo da se odradi

ima na par strana unazad slikano detaljno,svi traktori koje koristim imaju nozni gas.navika je čudo
 
hehehe već vidim žrtvu koja ce da mi slika te komande i kako se kace i gde su im osovine:haha:.sam se javlja

naravno da je servo prednost i olaksica.a nije to vise ni tako skupo da se odradi

ima na par strana unazad slikano detaljno,svi traktori koje koristim imaju nozni gas.navika je čudo

Ako mislis na mene da ti islikam to, žao mi je ali 560 je otisao jos pre 4 godine jer mi je bio potreban jači traktor da vuče veći plug i vučenu tanjiraču pa sam uzeo Torpeda 9006. Da sam imao dovoljno love u tom trenutku kad sam ga uzimao 560 nikad ne bi prodavao. Ćale i dan danas žali za njim
 
Nazad
Vrh