IMT

Evo sad sam pricao sa covekom iz komunalnog,dobili su dva nova imt traktora u novembru mesecu prosle godine,jedan 539 i jedan 577. 539 i danas posle nepunih godinu dana i dalje ima raznih problema,dok sa 577 su prezadovoljni,nema nikakvih problema. Izgleda da ovi mali imt-ovi nemaju kvalitet kakav bi trebao biti.
 
ka ste vec kod 577 i ovde ima jedan relativno nov pa mu dva puta radjen menjac te ovo te ono,kocinice uvek nesto zezaju i jos dosta toga..necu da kudim marku traktora samo pisem ono sto sam video...
 
Kako se menjaju kugle u zadnjim polugama za podizanje? Samo što nije ispala. Probao sam malko čekićem nakucati spoljni prsten ali to je samo privremeno.
 
Molim vas za pomoc,imam problem sa imt 539 sad u sred berbe a pre natrpan sa, cim ukljucim kardan pocne lupetanje u kucistu menjaca,i to sve jace kada dodajem gas,skunuo sam i poklopac sa menacima i plocu hidraulike i proveravam sve ali nista da uocim sumljivo nema opiljaka u ulju nema lufta u lezajevima ubih se trazeci i nista... Sta da radim sta jos da pogledam nemogu tako da berem lupa bas jako.. Molim da mi neko pomogne... unapred hvala puno...
 
Ciro upali ga tako bez ulja sa skinjenom pločom hidraulike i pločom menjača pa ćeš bolje čuti odakle dolazi zvuk. Naravno nemoj preterano dugo tražiti kvar jer ipak će menjač raditi bez podmazivanja... Idi deo po deo! Izvuci kardansku osovinu napolje pa upali trak. na momenat. Ako se i dalje čuje izvadi hidr. pumpu pa opet upali trak. Što kažu kolege možda je negde neki zubac oštećen pa ti on stvara zvuk. Pronaćićeš kvar,samo polako.
 
Sve sam zivo rasturio nije pukao ni zupcanik,lezaj je doban nisam vise pametan a lupa li lupa...

izvukao sam i kardansku osovinu,ali kardan lupa samo kad se optereti zato nemogu naci kvar,samo kad je berac,presa za baliranje cim je opterecen,na prazno nista se ne cuje...

Moze li nesto od hidraulicne lamele da lupa?
 
Moze,tacno.To smo zaboravili.Moze srce lamele da se raspalo pa pod opterecenjem lupa.Retko se desava ali ima i toga.
 
Zamenio sam lamele i lezaj u zamajcu i otvorio oba poklopca i nista... sad cu da ga odvojim na treci deo pa da pogledam neznam vise sta da mu radim...

Hvala vam prijatelji danas cu da pogledam sve detaljno pa javljam veceras sta sam uradio...
 
Malo ima lufta spojnicka napred nazad,a i pojeden je malo prednji zupcanik za kardan, ali zasto lupa samo sa ukljucenim kardanom?? Zar se spojnicke ne vrte stalno?? Jos uvek ga nisam sastavio a jos uvek nisam ni pronasao uzrok tog lupetanja... pretresao sam ga celog... svaki dan... ali lupa sve jace kada radi traktor na njivi... Sta ti mislis Sinisa sta jos da proveravam??? Hvala ti unapred...
 
Možda je oštećen planetarij(trkači) u kućištu sa desne strane diferencijala.Rijetkost ali hoće ako se često koristi blokada(špera).
 
Meni se danas na mom 533 javio problem s gasom, ne radi ravnomjerno već se stalno zaletava (ono malo mu padnu okrataju pa se povećaju) na leru radi mirno i sve do polovice a što ide više od polovice to je problem izraženiji. Dal je to problem u regulatoru gasa ili u nećem drugom ( svi filteri su novi ili očiščeni).
 
Pa po svemu sudeći fali nafte.
Ako nisu filteri, onda vidi neko crijevo, a pogledaj da li je ona klapna na usisu zrada uredu. Rasači polugu gasa pa ručno daj gas.
JA lično odma sumnjam na te nove filtere (osim ako ih nisi mjenjao posle pojavljivanja). Ja sam kupio filter nafte za auto i posle 3 dana nije htio da upali. Skinem sve i filter se bukvalno rastopio u nafti.
Da mjenja rad na leru to bi vuklo na onu membranu na boš pumpi ali na više od pola gasa...
 
Nazad
Vrh