IMT

Pisao sam vec, da poznajem coveka koji je radio 120kj sa IMT 558 i IMT 539 godinama. Nema svrhe da licitiram koliko su radnih casova napravili ali jaaaako mnogo. Sve je u ravnom. To brdo sto ja imam u njivi je verovatno za @Bobo ravno. Na tako malom nagibu osetim koliko je traktoru teze a kamoli da radi u tim uslovima ceo radni vek.
 
@bojcetic

U slucaju koji ti pominjes mozes samo motor da strada jer je on kod 560 najslabija karika.

Cinjenica je da u danasnje vreme mnogi ne eksploatisu adekvatno svoje masine zbog cega dolazi do ozbiljnih kvarova. Ja sam sa svojim traktorima bas svasta vukao, sto bi mnogi rekli i da moze i da ne moze ali s' obzirom da menjac postoji da bi se izabrao adekvatan stepen prenosa, koristim ga i parametri motor su uvek bili na normali...
 
Evo jedan slucaj gde je bocni reduktor isao bez ulja Bog zna koliko jer vlasnik nije znao da se tamo posebno sipa-proverava nivo ulja. Nažalost nisam slikao ostatak lomova jer sam na njivi rastavljao traktor da bi uopste mogao da se doslepa pa sam za uspomenu vlasniku ostavio gomilu zupčanika u rinfuzi....

Uploaded with ImageShack.us
 
Ne verujem,neće. Malo je čistunac.... Bar da otera kod nekoga da to uradi umesto njega al ni to nece jer..... Ah,bolje da ne pišem dalje da ne ispadne da ogovaram mušteriju. Mada šta nam je nedavno priredio..... Hmmm
 
Da li neko zna da mi kaže nešto o IMT-569 DV, inače jedino što znam o njemu je da je to 565DV sa 5 brzina??
 
jel neko skoro kupio novog IMT 549 s prednjom vucom,interesuje me kako se pokazao hoce jedan moj rodjak da ga kupi ,zato pitam
 
kad ga je uzeo gde ti se drugar nalazi i ako je jos ko kupio 549 dv neka kaze utiske .unapred zahvalan :ppozdrav:
 
dalibor 79, moj IMT je iz 2006, ako ti znaci nesto, jako solidan traktor za brdsko-ravnicarski predeo, sa prednjom vučom dosta pazljivo treba da se rukuje, ne trpi nagla uključivanja, veliki anslag i okretnost, sto se motora tice bez kvarova na mom, samo redovno ulje menjam i filtere, jednom membranu pumpe za gorivo, menjač je slaba tačka, ume da zaglavi pri brzom saltovanju najčešce treća i rikverc, i oduzme mi minut, hidraulika dobra, napred je lak, fale mu tegovi i stvar resena, zavrsna obrada nije bog zna sta, ali ako se odrzava ok je.
za oranje neprikosnoven imt 755 12" samo peva, setvospremac 2,20 odlicno vuce, za podrivac ne mogu ti nista napisati. Zavisi i do namene za koju se kupuje tu moras biti odredjeniji ali do 15 hektara moze da ispostuje vlasnika kao jedini traktor.
 
ima rodjak oko 10 hektara a nece neki skup traktor ,ja mu savetujem da uzme imt 549 (ima nesto malo i voca) jel i ja imam 549 ali stari tip bez prednje vuce ,a njemu savetujem s 549 prednjom pa neznamo kakav je kvalitet novih 549 pa smo hteli od nekog ko je skoro uzeo da cujemo njgov sud ,a mozda bi dosli i da pogledamo ,hvala svim kolegama na kolegijalnosti:ppozdrav:
 
@dalibor79
Ako ste cvrsto resili da to bude IMT 549 onda ok. Ako vas izbor nije ogranicen modelom razmislite od YTO 454 (45ks). Vise o tom traktoru mozete naci u Yto temi, kao i kontaktirati vlasnike. Dobra stvar je sto su poceli da ugradjuju Tusku kabinu koja je na novou buke Case JX serije (ovo je sac metoda, ne zvanican podatak). Nema vibracija, zatvorena je dobro. Mali su potrosaci, 4 cilindra motor.
 
ima rodjak oko 10 hektara a nece neki skup traktor ,ja mu savetujem da uzme imt 549 (ima nesto malo i voca) jel i ja imam 549 ali stari tip bez prednje vuce ,a njemu savetujem s 549 prednjom pa neznamo kakav je kvalitet novih 549 pa smo hteli od nekog ko je skoro uzeo da cujemo njgov sud ,a mozda bi dosli i da pogledamo ,hvala svim kolegama na kolegijalnosti:ppozdrav:

Dobar je 549 nemoj slušati druge koji guraju yto i te druge...
Dijelova imaš gdje oćeš a kod mene ima ih par komada i rade bez greške nije ništa lomljeno ovisi kakav je sivonja.
Ali ako već uzima neka vidi onaj noviji model s oznakama s mislim da imaju neke bolje izmjene.
 
@577
Verovatno si pod guraju yto i te druge mislio na mene. Svako ima pravo da za svoje pare kupi ono sto misli da je najbolje. Ja iz najbolje namere kazem da pogleda jos nesto ako nije definitivno odlucio model i marku traktora. p.s. Nadam se da si vozio ili poseduje YTO kad znas da ne valja....
 
skoro da smo resili da to bude imt 549 kao sto rekoh iz razloga sto ja imam takvog 87 godiste kupljen nov a sam bog zna sta sam mu sve radio i sta je radio e sada kada bi novi bili priblizni kvalitetu od tih modela tj godista bilo bi dobro zato i pitam ko ima novijeg da cujem njegove utiske jel kod nas u blizini neznam da je neko kupio skoro novog 549 dv jos jednom:ppozdrav: svima

---------- Poruka napisana u 19:54 ---------- Prethodna poruka je at 19:52 ----------

daj kolege nemoj da se prepucavamo ,ja licno nemam lose misljenje o yto ali nas konkretno zanima novi model 459 dv ko ima neka pise hvala jos jednom
 
@577
Verovatno si pod guraju yto i te druge mislio na mene. Svako ima pravo da za svoje pare kupi ono sto misli da je najbolje. Ja iz najbolje namere kazem da pogleda jos nesto ako nije definitivno odlucio model i marku traktora. p.s. Nadam se da si vozio ili poseduje YTO kad znas da ne valja....

Ne velim ja da ne valja ali za te novce je preskup.
I nije nis bolji od imt ali za imt ako nešto prdne dio odmah kupim dok za drugi čekaš.
A najgore ako se pokvari u poslu lično imam dva imt a na gore ne bi iša dalje ako budem kupovao ice zapadni traktor veći.
A manji nov 2050 je odličan ali kod nas preskup.
 
Ne velim ja da ne valja ali za te novce je preskup.
I nije nis bolji od imt ali za imt ako nešto prdne dio odmah kupim dok za drugi čekaš.
A najgore ako se pokvari u poslu lično imam dva imt a na gore ne bi iša dalje ako budem kupovao ice zapadni traktor veći.
A manji nov 2050 je odličan ali kod nas preskup.

Druže puno grešiš ne kažem da je IMT loš ali za te pare bolji YTO. Za IMT imaš deo na svakom ćošku ali na svakom drugom ti treba majstor ali Yto dosta ređe se kvari ćale ima 454 i za 2,5 godine napravio oko 1500rč i samo regler je crko i to je imao spoljni regler pa je stavljen od Lade i evo radi ko sat.
 
Nazad
Vrh