IMT

To je jako pametna kombinacija.Njemu je mnogo što ima i s 44 a ne s 46.
 
Kako ne bi znao, kad i s s44 motorom zna reduktor prdnuti u vjetar, a kamo li sa s46...

Imam i ja u planu ubacivati m34 u 549 ako ne nadjem kakav veci traktor...
 
Takav traktor već postoji ali se zove 5106 a i unjega oće da prdne poluosovina.
 
Poslednja izmena:
Bubu, mom kolegi su reduktori na 560 i na 577 odlazili svake godine... Toliko su mu pucali da je kod kuce imao 3 nova u rezervi za svaki slucaj... U oranju traktor samo stane, uzmu drugi, poslepaju ga na poorani dio njive i oru s drugim traktorima. Kad se posao zavrsi, na njivu i sarafaj, mjenjanje reduktora...

Toliko su cesto to radili da je njegova zena znala sto sve tocno treba od alata donesti na njivu da to naprave...

E u cemu je tu bio problem, nemam pojma, a da mu kazes da reduktor dura 5000 rs, mislim da bi te jaaaako cudno pogledao i pitao te jesi li ozbiljan. nije mu se to dogadjalo na samo jednom traktoru, proslo je kroz njegovo dvoriste jako puno toga i na svakom isto.
 
Kod tog nesto nije bilo kako treba a da li je losa obrada, defektni delovi ili ljudski faktor to ko zna.. Trenutno imam 3 traktora sa identicnim bocnim reduktorima s' tim da je jedan frisko pristigao-moj otac je imao problem kad je prvi 577 imao mozda 2-3 godine i to taj problem da je bolcna od zupcanika ispala i strugala po kucistu dok on to nije skontao. To je tada zamenjeno i meni je pre 2 godine svukao navoj na poluosovini u oranju a taj traktor sada ima nekih 13000 sati...
 
Izgleda da ipak ima veze u kakvim uslovima traktor radi i da iam veze i konfiguracija terena...

Pisao sam i prije da ovdje svi zivi imaju problema sa automatskom prednjom vucom, a ti pises da to kod tebe radi zadovoljavajuce, ja pisem o kvarljivim reduktorime, ti pises 5000 rs minimalno...

Sumnjam da je ovaj mogao naici na tolike traktore i da je na svakom isti problem. S bocnim reduktorima nije imao problema samo na 558... 560 3-4 komada, 565, 577 2-3 komada, brene dvije...

Svi imali problema s prednjom vucom dok nije prepravljena na rucno i svi osim breni imali probleme s bocnim reduktorima, dok su brene bolovale na drugim mjestima...
 
Ja ne pamtim da mi je neko pričao ovde da mu je crkao reduktor na 560-577 u zadnjih 5 god.
znam za jedan 560 da mu je otišao bočni reduktor ali u tom je bilo još fabričko ulje a rmbačio je 25 god.
po priči čoveke iz Beške tj. vlasnika tog 577 sa s 46 motorom traktor mu uglavnom služi u transportu,vuče 2 zmajevke i ore s njim sitnije parcele
 
Nije krkan... Dobro, mozda malo je, ali nista strasno... Radio je s 5136 vecinu poslova i sluzila ga je dobro uz obavezan servis preko zime (pretresanje kompletnog traktora). U to rijeme je imao i 5106, ali s njom nije radio skoro nista, jer je traktor bio pre lijen u odnosu na 5136 i nije mu se svidjao.

Dok nisu brene dosle, u oranje se islo s dva 560 i 2x12" IMT plugovima... Kako su radili, popravljali su ih i eventualno mjenjali kad je dosao red da se mjenja... Radili su toliko da su im svake druge godine radili generalke (oko 150kj zemlje). strnista su tanjurali 2. i iber gas samo da se stigne. Bio je u medjuvremenu tu i neki 565 ako se dobro sjecam ali nije se dugo zadrzao. dosao je prvi 577 i 2x14" IMT plug i on i jedan 560 su radili dalje. kasnije dosao 5106, i iduce godine 5136... Kako im se 5106 nije svidjao, u oranje su zadnjih godina isli 5136 i 577... U dvije zadnje godine je na 577 dva puta sarafan na njivi u jesenskom oranju bocni reduktor...

Kaze kolega, traktor jednostavno stane i crkne... Kad je vidio da je ovaj ispred njega stao, kaze da je odmah znao sta je na stvari... zakacio ga brenom i odvukao u stranu, radnik dalje orao s brenom, dok je ovaj zvao kuci da donesu reduktor, dizelice i to je posarafao i teraj dalje...


Ne moras biti krkan, nego jednostavno kad se IMT traktor upregne kako treba dolazi do pizdarija... Evo moj 549 na 40kj pokazuje prave zube i u nekih 2000 radnih sati samo tezih poslova mu je puna kapa. A dobit ce on jos zemlje da radi... Sta je za traktor od 50ks 50kj zemlje?
 
Bubu reduktor ne može da izdrži 5.000 a kamoli 10.000 sati bez pipanja.Bili su neki članovi foruma kod mene prošle godine kada je opalio bočni reduktor pa mogu da posvedoče šta mu je sve otišlo unutra.Traktor mi služi za transport i površinske poslove,ništa teško ne radim sa njim pa da je to faktor.Možemo se raspravljati ovako do prekosutra pa i mesec,godinu dana ali stojim iza toga da su im to preslabe tačke.
 
ja moje redovno kontrolisem i kad dobiju luft dotezem stavljam matice sa jednim proreyom kontrola ulja i uglavnom traju mada mislim da je moglo bolje da se konstuise
 
Ovde 80% foruma nezna geografiju i misle da je nasa lepa zemlja srbija ravna ko ploca.

Kod mene zadnji put(mislim i poslednji)rodjaci iz srema dosli sa traktorom po neka metarska drva za sebe i kad je trebalo da spuste traktor u njivu jer tu su bila drva spakovana oni se uplasili i izasli iz traktora i nisu smeli da spuste prazan Fiat DV 80ks,jednostavno se uplasili,navikli na ravno i to ti je.Tad su mi rekli,sad sam ti dosao traktorom i nikad vise.
E zato kod nas sve duplo brze crkne,uslovi rada jbg...
 
Nazad
Vrh