IMT

Ok Dalibore, razmišljam da li da se oglasim, sve mi nesto preče, ali evo ja sam jedan od tih koji su skoro kupili IMT.

Moja ideja je bila da jednoga dana kupim nekog duplaka, i odavno mi je to bio prioritet, raspolagao sam sa desetak hiljada evra, i ukaza mi se prilika da to bude nov IMT 549. Kažem ukaza se jer je mene sa subvencionisanom cenom koštao 1166156 dinara sa kursom 24.12.2010 od 107 RSD za 1 EUR, to je iznosilo 10801 euro, i to mi se učinilo veoma povoljno.
Traktor je sa duplom vučom, kabinom, grejno ventilacionim uređajem, Iskrinom elektrikom, spoljnom hidrauličnom instalacijom, elementima zadnjeg diferencijala (konusno tanjirasti) od Таfea 5900. Znači na neki način po narudžbini. Već sam zaboravio da sam ga čekao 11 meseci. Za sada sam napravio sa njim oko 100 sati rada, i šta to može da se vidi za tako kratak period ekspoatacije. Za sada sam generalno veoma zadovoljan, prostran je, brz, stabilan, a prednja vuča mu je glavni adut, mada zbog nje mu je malo smanjena okretljivost, ali je veoma precizan na brzinama tako da to nije problem, kočnice su veoma pouzdane. Malo se vidi da je aljkava završna obrada, mislim prvenstveno na varove koji su vidljivi, gumenu patosnicu koja je letela i rozala se dok nije lepkom zamoljena da to ne čini, nalepnice na GV uređaju koje su pospadale posle dva dana...
Pre dva dana sam svratio u Agrorid u Novim Banovcima, da vidim one manekene koji stoje na placu, interesuje me Rakovica 65 DV, i malo procunjah po placu vidim ima dosta IMT-a, i ima ovih varijanti S sa novom haubom, blagi užas bolje bi ja špaknom izvukao ivice haube, krov kabine plastika, katastrova premeka je, prilikom svakog sipanja goriva moras otvarati haubu. Razočarenje je tek usledilo kada sam video završnu obradu na Rakovici, malo jače trljaš po farbi na motoru i felnama i sve ostaje na prstima, gde god je otvor sa navojem bez vijka tu curi korozija, farba na haubi se slivala nakon farbanja.

Evo i slike...


3t2cl.jpg


---------- Poruka napisana u 21:55 ---------- Prethodna poruka je at 21:53 ----------

Druže puno grešiš ne kažem da je IMT loš ali za te pare bolji YTO. Za IMT imaš deo na svakom ćošku ali na svakom drugom ti treba majstor ali Yto dosta ređe se kvari ćale ima 454 i za 2,5 godine napravio oko 1500rč i samo regler je crko i to je imao spoljni regler pa je stavljen od Lade i evo radi ko sat.

Zašto od Lade a ne od YTO-a

---------- Poruka napisana u 22:03 ---------- Prethodna poruka je at 21:55 ----------

Yto je veoma dobar traktor, a praksa će pokazati kad naprave 5000 rč, najviše mi se dopada nizak nivo buke u kabini
 
To smo imali pa smo stavili za probu da ispitamo dal je to kvar i pokazao se da odgovara pa je ostao nije kupljen orginal


To si u pravu videćemo za 5000rč.
 
Druže puno grešiš ne kažem da je IMT loš ali za te pare bolji YTO. Za IMT imaš deo na svakom ćošku ali na svakom drugom ti treba majstor ali Yto dosta ređe se kvari ćale ima 454 i za 2,5 godine napravio oko 1500rč i samo regler je crko i to je imao spoljni regler pa je stavljen od Lade i evo radi ko sat.

Ne bih se s tobom slozio ja imam dva imt tu točim gorivo deri peri .
Da ne pričam po šumi.
Yto neću uspoređivati kad je u rangu u cijeni skoro s nekim zapadnim traktorima.
Pa nisam lud da kupim yto 130 kad mogu hurlimana ili lamborginija od 100 konja i imam traktor a ne kineza.
Iskreno bilo bi me sramota imat takav traktor.
Ako nemam za pravi neću imat kineski sigurno.
Ima moj rođak yto čisti promašaj neznam zašto ga ljudi hvale očito se ne razumiju u strojeve.
 
ja sam malo radio sa 549 dv ,ne bih se razmisljao kada bih imao pare,bio bi u mom dvoristu a yto poseduje jedan covek iz susednog sela cuo sam da je imao mnogo kvarova a da slabo ima delova
 
Ne bih se s tobom slozio ja imam dva imt tu točim gorivo deri peri .
Da ne pričam po šumi.
Yto neću uspoređivati kad je u rangu u cijeni skoro s nekim zapadnim traktorima.
Pa nisam lud da kupim yto 130 kad mogu hurlimana ili lamborginija od 100 konja i imam traktor a ne kineza.
Iskreno bilo bi me sramota imat takav traktor.
Ako nemam za pravi neću imat kineski sigurno.
Ima moj rođak yto čisti promašaj neznam zašto ga ljudi hvale očito se ne razumiju u strojeve.

Nevene malo pažljivije sa izjavama, nemoj zaoštriti svoju situaciju kao na HR-forumu (by paor).
 
@577
YTO nije u rangu zapadnih traktora. U rangu MTZ traktora je, koji priznacemo nisu zapadni kvalitet a ni cena. MTZ i YTO su odlican izbor za ulozeno dobijeno. Ja ne kazem da IMT ne valja. Ali zar je ok cekati 11 meseci na isporuku? Das ziv novac i onda cekas da ti naprave traktor? Kad dodjem sa 10.000e, hocu da teram traktor kuci, ne da cekam! Opet ponavljam svako bira za sebe sto misli da je najbolje.
 
@577
YTO nije u rangu zapadnih traktora. U rangu MTZ traktora je, koji priznacemo nisu zapadni kvalitet a ni cena. MTZ i YTO su odlican izbor za ulozeno dobijeno. Ja ne kazem da IMT ne valja. Ali zar je ok cekati 11 meseci na isporuku? Das ziv novac i onda cekas da ti naprave traktor? Kad dodjem sa 10.000e, hocu da teram traktor kuci, ne da cekam! Opet ponavljam svako bira za sebe sto misli da je najbolje.

Kod nas je cjenovno u visokom rangu a tkakv stroj ne bi kupio za neki ozbiljan posao.
Kad gledas usporedis ga s imt i tu su a imt je u losom stanju tvornica.
Cekanje je problem ljudi ja ga cekao ne bi imam novce ako ce traktor biti za tjedan dana ok ako nece idem ko ga ima.
Gledao sam cijene yto bas me zanimaju u HR i po mene su prevelike.
Prije bi uzeo mtz nego yto neznam kineske stvari ne volim ni ne traju dugo ipak je to Kina ona samo štampa da uvali.
Vidit ćete za dobrih deset 15 godina ...
 
Mi smo imali 549 novog,kupljen 1987,nebih se osvrtao na taj traktor jer na njemu nije bilo srafa a da nije dvaput odvrtan,3 puta radjen menjac i konusno tanjirasti,prednji trap moze komplet da se radi svakih 200 sati,sve se raspadne,mali ajnslang,nema okretanja na kocnici....Za brdo je jad i beda od traktora,a za ravnicu verujem da je ok.Ako ima prednju vucu onda skidam kapu.
Ja sad imam stari 540 i mnogo manje ima nedostataka,3 brzine menjac od 560,nece da crkne a i konusno tanjirasti duze sluzi.Jedina prednost za mene je sto je za svoj gabarit jako uzan 160cm pa je dobar za vocarstvo zbog prolaza izmedju redova.Ostali traktori te velicine su za 15cm siri i stabilniji.

@577,brkas babe i zabe,koliko vidim imas 577dv i na osnovu toga poredis sa 549,to su dva razlicita sveta.

---------- Poruka napisana u 12:14 ---------- Prethodna poruka je at 12:09 ----------

Zaboravih da napisem,549 ima jednu veliku prednost,brz je i ostar na gasu da ujeda.
 
moj 549 kupljen 87 nov vukao dvoredni berac zmaj 222 dvadest godina sestoredni spartac vukao kao i sestorednu sejalicu nodetku ,svake godine zalivao sto sa tifonskom sto sa obicnom pumpom za tih 25 godina sto je kod mene menjac nije pipnut motor radjen 2001 godine,iz tog mog iskustva sam predlozio rodjaku da kupi 549 jos samo kada bi bili priblizni kvalitetu mog 549,sto se tice konusno tanjirastog nikakvih problema nikada cuo sam od majstora samo da u diferencijalu sto drzi skop da su kratki sarafi i da hoce da se odvrnu ali ne desava se kod svih i podpadne saraf u skop i napravi problem
 
Pitanje za poznavaoce imt, da li bi mogao motor od 549 na 533, tj da li je isti raspored rupa na zvonu menjača i napred na kolevci, dužina motora je ista merio sam neki dan, mislim i da je raspored na zvonu isti samo nisam siguran za prednji most jer nisam imao priliku da uporedim kada je skinuto, i da li bi mogao da se nađe povoljno neki loker motor pa da ga uradim i da stavim na moju 33-ku.
 
kako se rešava spoj motora i zvona u donjoj zoni tu idu šrafovi u suprotnom smeu u odnosu jednog motora na drugi i kod 533 su šrafovi M10 a kod 549 M 12 to sam i ja imo za posao ali sam odustao baš kod tih šrafova rešenje sam vidio u drugoj anker ploči:sta:
 
Moze kao sto moze na landinu motor od tamica 60,ali uz milion prepravki.Ko kaze da je jednostavno i lako taj nema pojma.Radio i vise mi ne pada na pamet da tako nesto prepravljam a da nemam jos 100 stvari koje fale.Motor je tesko naci i od 539,542 a od Rajke 47 i 549 jos teze.Skupi su bas,ali bas...
 
Mi smo imali 549 novog,kupljen 1987,nebih se osvrtao na taj traktor jer na njemu nije bilo srafa a da nije dvaput odvrtan,3 puta radjen menjac i konusno tanjirasti,prednji trap moze komplet da se radi svakih 200 sati,sve se raspadne,mali ajnslang,nema okretanja na kocnici....Za brdo je jad i beda od traktora,a za ravnicu verujem da je ok.Ako ima prednju vucu onda skidam kapu.
Ja sad imam stari 540 i mnogo manje ima nedostataka,3 brzine menjac od 560,nece da crkne a i konusno tanjirasti duze sluzi.Jedina prednost za mene je sto je za svoj gabarit jako uzan 160cm pa je dobar za vocarstvo zbog prolaza izmedju redova.Ostali traktori te velicine su za 15cm siri i stabilniji.

@577,brkas babe i zabe,koliko vidim imas 577dv i na osnovu toga poredis sa 549,to su dva razlicita sveta.

---------- Poruka napisana u 12:14 ---------- Prethodna poruka je at 12:09 ----------

Zaboravih da napisem,549 ima jednu veliku prednost,brz je i ostar na gasu da ujeda.

Ne brkam ja ništa ima mi kum 549 preko 10000 radnih sati nikad dirato nis osim sinhrona na jednoj brzini.
Oranje 2 x12 cisterna 3000 litara rolo bale zelene na njega i tako..
Traktor za metak tako da znam o čemu pričam...
I ne održava ga baš i ide ko metak.
Izubijan je sav a da vidis kako pali zimi bez grijača.
Ima i zetora ali srami ga se jedino sto je tezak..
 
Pale DM motori ko ludi,to je za pohvalu.Kod mene je u selu bilo 549 ali su svi otisli i zamenjeni Rakovicama 65.Ja ga nikad nebi kupio,ta sreca mi vise nije potrebna.Sad kad pricam u selu sa bivsim vlasnicima 549 svi kazu daleko mu lepa kuca.Ja naprimer imam 540 i nikad nebi uzeo petobrzinca samo tri brzine,po meni mnogo kvalitetniji menjac i bolje i dugovecnije se pokazao na ostalu transmisiju.
 
NA 542 uradjena generalna pre dva meseca komplet i sad greje natera u spartanju 95 stepeni ,a i kad sam drljo primetio sam odma posle generalne da mi dize temperaturu ,da napomenem pre generalne ni je drzo normlnu temperaturu,sad sam mu izvadio i temostat i proverio pokazivac temperature i opet isto.Sta tu moze biti nije mi jasno ,jeli imao neko slican problem.
 
Pale DM motori ko ludi,to je za pohvalu.Kod mene je u selu bilo 549 ali su svi otisli i zamenjeni Rakovicama 65.Ja ga nikad nebi kupio,ta sreca mi vise nije potrebna.Sad kad pricam u selu sa bivsim vlasnicima 549 svi kazu daleko mu lepa kuca.Ja naprimer imam 540 i nikad nebi uzeo petobrzinca samo tri brzine,po meni mnogo kvalitetniji menjac i bolje i dugovecnije se pokazao na ostalu transmisiju.

Kod mene i 542 i 549 niko nije imo problem s mjenjačom niti će imat ako zna rukovat s strojem 5 brzina mjenjaču su isti princip samo s 4 i 5 i meni se dopada mjenjač sam,o da su redom brzine kao na novim tipovima.

NA 542 uradjena generalna pre dva meseca komplet i sad greje natera u spartanju 95 stepeni ,a i kad sam drljo primetio sam odma posle generalne da mi dize temperaturu ,da napomenem pre generalne ni je drzo normlnu temperaturu,sad sam mu izvadio i temostat i proverio pokazivac temperature i opet isto.Sta tu moze biti nije mi jasno ,jeli imao neko slican problem.

Probaj kiler oprati mozda je zastopan s smećem i provjeri čep vode kakav je ..
A ako ti je los majstor ravnao glavu i to može biti jedan od razloga.
 
Opran i hladnjak a i cepove sam promeno 3 komada nemoguce da ni jedan nije dobar ,neznam di je ovaj majstor nosio na ravnanje ,navodno mi je reko da je uradjen hidro test i da je izravnana ida je dobra danas sam prico sa njim.
 
Nazad
Vrh