IMT

Ma werowatno su ti stariji modeli ok ,ja sam radio sa 2004 g god 565 p prototip krs nad krsewima 539 bilo koji stariji sa ulice i taj traktor mislim da bi ga pojeo 539 .
 
Mislim da se nemaš čega bojat ja sam svoga otvarao bio isto.
Traktor je bio u zadruzi pa onda je kupio ga covjek koji radi 300 jutara zemlje , onda drugi pa tek ja.
Rađena jedna generalna traktor ima preko 10000 sati.
Uglavnom radio sam glavu ventile uredio i brtve gornji dio i bosch pumpu motor ima slabiju kompresiju ali pali i ide ko metak svejedno...

Karike i ležajeve nisi mjenjao??
U kakvom je stanju bila radilica?
 
A evo i mog IMT 540 sa original FIAT motorom. 1977. god.
Lani sam ga komplet reparirao, zamjenjene su lamele i sređena je korpa kvačila, hidraulik, mjenjač i motor netaknuti od dana proizvodnje.
Što se tiće servisa, stavljena nova BOSCH pumpa, nova AC pumpa i dizne, te je prije 20-tak god. mjenjan dihtung glave motora, ostalo netaknuto, a ima oko 13.000 rh
Sad samo čekam nove zadnje gume.
slika1708.jpg

slika1716.jpg

slika1717.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Koja je minimalna širina traktora 533-539 koja se može postići premontiravanje zadnjih felgi i prednjeg mosta?
Na koliko se može ovaj traktor suziti minimalno bez nekih radikalnih rezova?
 
A evo i mog IMT 540 sa original FIAT motorom. 1977. god.
slika1717.jpg

Mi smo davno imali takvog, doduše sa kabinom. Kod nas je bio 11 godina i nikad nikakav kvar nije imao. Sa IMT 756.2 plugom je bio idealna kombinacija. To je bio prvi traktor na kom sam se učio da radim zemlju. (Imali smo pre njega 533 ali sam tad ja bio još mali za traktor.) Posle (mislim 88. god.) ga je ćale menjao za Rakovicu 65, bojao se zbog dobavljivosti delova za Fiatov motor u to vreme. Ni dan danas ne mogu da prežalim taj traktor...
 
@PKB.Ti 565 sto si terao morali su da budo krsevi.Upalili ste ih kada su dotarani iz fabeike u prolace i ugasili ste ih u decembru kada je zavrsena setva psenice.Kakvi god da su raspali bi se.Pogptovo sto su sve strucnjaci terali,video sam.
 
IMT nije loš traktor, samo treba volje i živaca oko njega, imamo 3 komada doma, samo da su se malo inžinjeri potrudili više i dali mašte i stavili neka izboljšanja na određene pozicije, IMt bi se i dan danas masovno proizvodio...ako se stanje u državi i poljoprivredi sredi...ja budem opet kupio IMT-a...577 ili 587 DV...i teraj...ja volim te traktore.
 
A evo i mog IMT 540 sa original FIAT motorom. 1977. god.
Lani sam ga komplet reparirao, zamjenjene su lamele i sređena je korpa kvačila, hidraulik, mjenjač i motor netaknuti od dana proizvodnje.
Što se tiće servisa, stavljena nova BOSCH pumpa, nova AC pumpa i dizne, te je prije 20-tak god. mjenjan dihtung glave motora, ostalo netaknuto, a ima oko 13.000 rh
Kako sipas ulje u motor?
 
Karike i ležajeve nisi mjenjao??
U kakvom je stanju bila radilica?

Nisam nis jos delat cu kad skupim pare....:osmeh:
Nasao sam orginal perkins dijelove za 600 eura sve.
Karike su 800 kn perkins za s 44 motor, inače motori su super dok je leden oči ti pojede dim kompresija je lošija al pali zimi i nema što.
Te traktore treba znati samo dobro održavat i ne stavljat kojekakve dijelove.
 
Danas kupio filtere za ventilacioni sistem od 577P koje mi fabrika nije ugradila.@ ciobu neodgovara mi ovaj sekundarni filter za 577P al sam ga ugradio u stari 577,i dalje neznam koji mi treba za ovaj novi traktor.
33majyw.jpg
[/IMG]
14020z.jpg
[/IMG]
15q1zc4.jpg
[/IMG]
o06w0g.jpg
[/IMG]Ovaj najveći je od 577P a ovaj Manji je od 577 i sad sam mu dodao i ovaj najmanji i odgovara mu.
 
MONTOYA ima to da se kupi,prilično su pouzdani.@Bobo jeste jednostavnije al imam na traktoru prednji utovarivač pa ima jedna cev popreko koja mi smeta i zapinje hauba za 2-3 cm. pa mi jednostavnije ovako nego da odšrafljujem tu cev.Nego zna li neko koji ide sekundarni filter u ovaj veliki 14.29.43/20.
 
Kako sipas ulje u motor?
A sipam na merač, pošto je čep gore ispod rezervara.

Nisam nis jos delat cu kad skupim pare....:osmeh:
Nasao sam orginal perkins dijelove za 600 eura sve.
Karike su 800 kn perkins za s 44 motor, inače motori su super dok je leden oči ti pojede dim kompresija je lošija al pali zimi i nema što.
Te traktore treba znati samo dobro održavat i ne stavljat kojekakve dijelove.
A ti to pričaš za 577 ??
Ja mislio da ti pričaš isto o 565 :)



Još jedna slika 540 :osmeh:
slika1743.jpg


Navodno da taj FIAt motor na tom 540 razvija 54 KS pri 2600 okr, e sad koliko stvarni daje konja na tom traktoru neznam, ali da je jači u odnosu na običan IMR M33 motor, puno je jači, usudio bih se reči da ima sigurno oko 50 ks.
Motor je isti ko na traktorima FIAT serije 500/540, oznaka 8035.02, klip 100x110
 
Još jedna slika 540 :osmeh:
slika1743.jpg



Šanana, svaka čast na pedantnosti, ovo je Odličan traktor, ja volim videti tako...
 
Nazad
Vrh